Bisiklet seçimi (800 lira bütçe)

Obın

Üye
Tepki
6
İsim
osman
Öncelikle merhabalar arkadaşlar, yeni bir bisiklet almayı düşünüyorum 800 lira bütçem var niğde de yaşıyorum biraz araştırdım ama boy yapısına uygun kadro boyları olmalı falan denmiş forumda 185 cm boya ve yukarıdaki bütçeye uygun nasıl bir bisiklet tavsiye edersiniz yardımlarınız için şimdiden teşekkürler iyi forumlar...

Scudo

Silmarillia

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Aykut Aydoğmuş
Bisiklet
Look
Bende senin gibi yeniyim sitede ve bisiklet arıyorum.. Öncelikle nerede kullanacağını düşünmelisin. Yol bisikletimi, şehir bisikletimi yada dağ bisikletimi. Buna karar verdikten sonra sanıyorum ki buradaki arkadaşlar yardım edecektir.

• Beğen
Tepkiler: Obın

oalmali

Üye
Tepki
184
İsim
Osman
Başlangıç
2001—02
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yakın zamanda almaya niyetliyim bende. Rockrider 500'ü biraz incele tavsiye ederim.

(link)

• Beğen

Obın

Üye
Tepki
6
İsim
osman
@Osman Almalı

Eyvallah kardeş şu an 2 bisiklet arasında kaldım Rockrider 500 ve Salcano NG 650 26 HD.. Biraz daha araştırayım ona göre hafta sonu alacam inşallah :tskler:

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Obın Niğdenin yolları çok yokuşlu bisiklet kullanmak çokta kolay olmıyacaktır sanırım.

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sizin seçiminiz kesinlikle dağ bisikleti olmalı o halde şimdiden hayırlı olsun

• Beğen

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
o paraya alınacak en iyi F/P ürünü carraro sportive 224 olacaktır. Bence fazlada araştırmana gerek yok sanırım.

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
Arkadaşlar o bütçeye uygun bir dağ bisikleti sizin elinizde kalacağı gibi size ciddi zararlar verecektir. Tekerleri kalın olduğu için şehir içinde kullandığınızda çok zorlanacaksınız. Dağ bisikleti yerine hele hele ng 650 diye adlandırılan sözde bisiklet yerine başka bir bisiklete özellikle şehir bisikletine yönelmenizi tavsiye ediyorum.

• Beğen

Obın

Üye
Tepki
6
İsim
osman
@Betül Ö. Çook teşekkür ederim yıllardır bisiklete binmiyorum bir hevesle alıcam işte umarım aldığıma da pişmam olmam

@nazmi bilmez

genellikle ilçede dağda kullanacaz kardeş o yüzden dağ bisikleti almayı düşünüyorum,peki şehir bisikleti olarak öneriniz var mı ?

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Pişman olmazsınız bisiklete başladığınızdan dolayı fakat bütçeyi arttırabildiğiniz kadar arttırmanızı öneriyorum. Birde arkadaşlarda bahsetmişler sürekli engebeli yerlere girmiyecekseniz şehir bisikletine yönelebilirsiniz. Bizim çocukluktan beri bilinçaltımıza yerleşen dağ bisikletlerinin kullanım amacının farklı olduğunu insanlara kabullendirmekte biraz zorluk çekiyoruz. Acele etmeyin çokça araştırın ve bütçenizi arttırın.

• Beğen

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
@Obın az önce arkadaş önerdi bir tane carraro sportive 224 ona bakmanızı öneririm. Dağ bisikleti almayı düşünüyorsanız 1.200-.1300 lira ve üzeri bir şey almanız gerekiyor. 500 liralık bir şey işinizi görmeyecek pişman olup bisikletten soğutur sizi

• Beğen

Obın

Üye
Tepki
6
İsim
osman
şehir bisikleti hiç düşünmemiştim ama sanırım biraz daha araştırmak benim için daha uygun olacak. bütçemi max 1000 tl ye çıkarabilirim ama fazlasına gerek yok diye düşünüyorum... Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim umarım en yakın zamanda uygun bişey alabilirim

promuro

Üye
Tepki
44
İsim
Murat A.
Bisiklet
Carraro
Merhaba arkadaşlar, bende bu ara bisiklet bakınıyorum. Dağ bisikleti düşünüyordum fakat yorumları okuyunca ne kadar engebeli, toprak, dağda bayırda gezebilirim diye şehir bisikleti mi alsam diye düşünmeye başladım. Bana bisiklet tavsiyesi yapar mısınız. Bütçem 1000-1500 TL arasında. Bir de nereden alabilirim, yani satıcısı ilgili mi, yarın bir gün sorun olduğunda başından savma değil de müşterisiyle ilgilenen bir yer arıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Adofe

Üye
Tepki
9
Bisiklet
Bianchi
@promuro

Bianchi 1300 tdl bakabilirsiniz isterseniz.

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
@promuro Öyle bir yer arıyorsan Salcano'ya hiç bakmaman gerekiyor zira müşterilerini dövecek kapasite de satıcılar var.

Obın

Üye
Tepki
6
İsim
osman
Dağ bisikletimi şehir bisikletimi derken bugün carraro 227 yi almış bulunmaktayım bu da benim yavru kuş kazasız belasiz sureriz inşallah 20150425_161811.jpg

rebellious

Üye
Tepki
58
İsim
Onur Kalafat
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar Selam

2009 Giant XTC2 bisikletim var ama düz yolda daha çok kullandığım için artık ihtiyaçlarımı karşılamıyor. Kendime düz yolda hem hızlı gidecek hem de kadans yapacağım bir bisiklet beğendim. Kullanan veya muadilini önerebilecek arkadaşlardan yorum bekliyorum. Bana düz maşalı bir bisiklet için kilosu sanki ağır geldi (10,7 kg)

(link)

Bu da yurtdışı linki ( yanında videosu da var)

(link)