Bisiklet seçim kılavuzu ve bisiklet türleri

mevtagezer

Üye
Tepki
0
Merhaba,

Yeni konu açamıyorum o yüzden ilgili olduğunu düşündüğüm bu konuya mesaj atmayı uygun buldum.

Asfaltta (zaman zaman kaldırım inip çıkmalı) ve hafif arazi koşullarında (kuru veya nemli toprak patika - çamur yok, hafif engebe) kullanmak üzere bir bisiklet almak istiyorum. Bunun yanında aldığım bisikletin ileride yapacağım geliştirmelere de uygun ve üzerinde geliştirme yapmaya değer bir kadrosu olsun istiyorum. Bütçeme göre yaptığım araştırmalar dönüp dolaşıp aşağıdaki modellere varıyor:

Carraro Sportive 321
Carraro Sportive 224
Salcano City Life 30 V
Salcano City Life 20 V
Salcano City Sport 40 V
Kawasaki Patrol City 28
Kron Tx250 (pahalı :()
Mosso Legarda 1521 / 1421

Amacım zaman içerisinde aldığım bisikletin bileşenlerini yükselterek hem eski ve yeni hali arasındaki farkı anlayıp konuyla ilgili bir içgörü edinmek, hem de zaman içerisinde edineceğim tecrübe ve bilgi ile şimdiki bilgisizliğim ve hevesimin yol açabileceği masrafları önleyebilmek :)

Sizlerden ricam bu saydığım modellerden seçim yapmam konusunda yardımcı olmanız. Sizin önerebileceğiniz modelleri de bu listeye ekleyip daha da akıl karıştırabiliriz.

Önemli bir nokta, alacağım bisikletin kadrosunun disk fren destekli olması. V frenli satılan modellerin bu desteğe sahip olup olmadığı bilgisini edinmek güç olabiliyor.

Şimdiden teşekkürler.

Scudo
Tepki
5
İsim
mtm
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
merhaba yeni konu açamıyorum, o yüzden buraya yazmak zorundayım.
bir şehir bisikleti almak istiyorum ama specialized sirrus elite, trek fx 7.4 ve merida speeder 300 arasında kalakaldım , bunlar arasından yardımcı olursanız yada 3000tl civarında başka önerileriniz varsa çok mutlu olurum, teşekkürler...

mevtagezer

Üye
Tepki
0
@mevtagezer

Tekrar merhaba,

Biraz araştırdıktan sonra seçenekleri ikiye indirdim (doğru mu yaptım emin değilim);

Carraro Sportive 224 (ağırlık bilgisi yok)
Mosso Legarda 1521 (fiyat ve ağırlık avantajı var, kadro yerli üretim?)

Seçim konusunda yardım edecek kimse yok mu?

Metesahin

Üye
Tepki
0
ArkadaşLar forumda yeniyim bir dağ bisikleti almak istiyorum fiyat en fazla 800 olmalı lütfen bisiklet önerebilirmisiniz

İsmailDemirel

Aktif Üye
Tepki
671
İsim
İsmail Demirel
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,

Yeni olduğum için konu açamıyorum.

SPORTIVE 230 ve KRON TX 1000 arasında kaldım.
Sizce hangisi daha iyi artıları ve eksileri nelerdir.
%80 asfaltta %20 köy yolunda kullanacağım bisikleti.

Orkego

Üye
Tepki
0
İsim
Gökdeniz Özkan
Üşenmeden yazıyorsunuz ya ellerine sağlık... Bazı şeyleri anlamış oldum

Ege.

Üye
Tepki
7
Salcano City Fun 70 le bisiklet dünyasına adım atmış bulunmaktayım. Günde ortalama 1 er saat kullanabiliyorum. Şimdilik oldukça memnunum.

Uygun fiyata işinizi görecek, ihtiyacınızı giderecek bir bisiklet.

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: hogutmen

Malik altuntaş

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
b'Twin
Okudum ve bana en uygunu enduro ghost kato fs 3 düşünüyorum yorumlarını alabilirmiyim

FlySouL

Üye
Tepki
1
Selamlar arkadaslar.Ben 600 lira ila 900 lira arasi bir bütçe ile sehirde kullanacagim bisiklet almak istiyorum.Önceligim agir olmamasi yormamasi ve konfor. Bel fıtığı m oldugu icin belimide dusunmek zorundayım bana tavsiye edecegiz bir marka model varmı? Yada Istanbul Bahçelievler Bakırköy Şirinevler Başakşehir civarinda bu islerden anlayan mekanlar Ayrica fiziki ölçülerim şöyle
1.83 boy 79 kilo Tecrübelerinize ihtiyacım var Teşekkürler

Yusufclp

Forum Bağımlısı
Tepki
746
İsim
Yusuf C.
Bisiklet
Dahon
Şirinevlerde Salcano bayisi var. Çelikoğlu Bisiklet diye aratırsanız internet sitesi var adresini almak için. Beylikdüzü şubesinden çok memnun olduğum bir yer.

FlySouL

Üye
Tepki
1
Teşekkür ederim. Ama salcona yerine trek daha iyi bir marka degil midir bunu biraz daha acar mısın? Teşekkürler.

Ayrica bu salcono mağazasına gittigimde Carrefour magazasinda ümit bisiklet satmaya çalışan bir görevli gibi biri ile karsilasmak istemiyorum bu islerden anlamasi lazim ben bu konuda biraz cahilim de :)

Erenyilmaz

Üye
Tepki
0
İsim
Eren Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
Rockrider 500 s hangisi oluyor alicamda

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhaba arkadaşlar, bisiklet almaya karar verdim ve forumunuza üye oldum. Direk olarak konuya gireyim..

Genelde şehir i(link)de, sahilde falan kullanacağım. Şehir içi yollarında genellikle arnavut kaldırımı taşları mevcut. 10+10km şeklinde kısmen asfaltta da kullanabilirim. Nadiren toprak, çim, taşlı yolda da kullanabilirim. Uzun zamandır bisiklet kullanmıyorum. Dolayısıyla tecrübem arttıkça "virajlarda neredeyse dize değecek kadar yatma ve merdivenlerden inme" gibi zorlukları da seveceğime eminim. Yıllar önce(En az 10 sene vardır.) bitmiş lastiklerle dize kadar yatıp kalkamadığım ama yine akıllanmayıp tekrar yatıp yine kalkamadığım durumlar da olmuştu(kalkamadığım derken kollar falan yara içinde kalktık tabi. :) Yani zamanla sürat yapıp virajlara yatacağıma da eminim. Düz yolda normal tempoyla 30km civarı görsem bana yeter sanırım..

Marka (link) model olarak hiç bir fikrim yok. Konudaki ilk mesajı tamamen okudum. Bana uyan model anladığım kadarıyla; "Cyclo-cross"

Türkiye'nin en yağışlı yeri olan Rize'de yaşadığım için ve fren sorunu yaşamamak için disk fren benim açımdan daha iyi olur sanırım..

Boy: 1.73cm, Bacak boyu: 78cm, Kilo: 61-65kg

Bütçem en fazla 700TL..

İkinci el düşünmüyorum..

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim..

Malik altuntaş

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
b'Twin
Ghost kato fs 3 almak istiyorum ama 150-180 demişsiniz o bisiklet 130 olmazmı enduro yani

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
Konu çok güzel ve fotoğraflarla desteklenmesi iyi olmuş. Kargo bisikleti ve Üçteker bisiklet çeşitleri unutulmuş.
Arkadaşın eline sağlık.:)