Bisiklet sayesinde kaç kilo verdiniz?

Bisikletlendikten sonraki kilonuz için ne söyleyebilirsiniz?

• Toplam katılım
    463

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bisiklete kilo almamak icin geri donmustum. Yemeyi seviyorum yalan yok! Bisiklete bindigimde gun icinde hareket etmiş oluyorum. Kendi çapımda mini tur yaptigimda gonul rahatligi ile yiyebiliyorum 😁 Baska artılarıda var tabi. Dizlerimdeki rahatsizliklar bisiklete döndüğümde ''kutsal kadans'' ilkelerini öğrenince sanki gecti.

Scudo

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.969
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yazın yaklaştığının belli olduğu yılın bu aylarında başlık yükselişe geçiyor nedense...
Ben de kilo verme isteği bundan farklı olarak şöyle geliştiydi:
Bir gece televizyonda sıradan, klasik bir Hollywood gerilim filmi izliyorum.Filmde bir grup genç göl kenarında kamp yapacaklar.Bir tane psikopat seri katil bunlara dadanıyor.Bu filmlerdeki psikopatlar her filmde aynı ve aynı takıntı var.Sırayla adam öldürecek.Bil bakalım hangi sırayla öldürecek:
1.Erkek olacak, aa ben
2.Geyik muhabbeti çok yapacak, geyik muhabbeti benim işim:D
3.Gözlüklü olacak hadi canım bu da ben:eek:
4.Kel olacak,anaaaam bu da tuttu:ssrtcbya:
5.Şişko olacak:krktm::krktm:

Uleyn, noluyoz dedim.Amerikan filmlerine meze olmuşum ya la dedim.İlk öldürülecek benmişim.:ckskc::DMoralim bozuldu.:booo:Geçtim aynanın karşısına kel,gözlü ve şişman halime acıyarak baktım.Bi şey yapmalıydım.Kilo mu vermeliydim?Yok artık dedim kim uğraşacak kilo vermeyle,diyetle sporla.:tskler:Veririm parasını gözleri lazerle çizdiririm, kafaya da saç ektirdim olur biter.:harika:

suyunsesi

Forum Bağımlısı
Tepki
5.926
İsim
Turgay
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam "sağlıksız beslen, hızlı yaşa, genç öl, cesedin yakışıklı olsun, -(Bunlar hep yalan. Çünkü peşinden)-biran evvel git de senden sonra parti yapıcaz" ayağındalar 🤔. Ben bunu seçmiyorum. Benim motto; sağlıklı beslen, dinç kal, aceleye gerek yok, dibine kadar uzun uzun yaşa. Gerekirse çirkin öl problem değil :kyfmyrn:.
Abi ben daha Mars'a gidiş dönüş nasıl olacak onu merak ediyorum yav! :ssrtcbya: :hımm: :D

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.969
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hamlet2006 Ben de lens takıyorum hocam. Üçlü sac ayağının (kel kafa - şişmanlık - gözlük) en kolayı oydu. Tavsiye ederim.
Zekice.
Lens ile zinciri kırmışsın; ben lazere çok para kaçırmışım :ssrtcbya:
Astronotların tükenmez kalemi ile kozmonotların kurşun kalemi işine benzemiş. :D

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
@hamlet2006 Ben de lens takıyorum hocam. Üçlü sac ayağının (kel kafa - şişmanlık - gözlük) en kolayı oydu. Tavsiye ederim.
Lens için numara kısıtlaması var mı, benim sol gözüm yanlış hatırlamıyorsam 7 numara, lens kullanabilir miyim çünkü lanet camlar gözlerimi 2 kat büyük gösteriyor.

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.832
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@emir yakup bulut O işin makarasıydı, lens kullanmıyorum gözlükten memnunum :komik: Lensler hakkında bilgim yok, hiç kullanmadım.

Ekincan

Daimi Üye
Tepki
1.571
İsim
Ekincan Erol
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Lens için numara kısıtlaması var mı, benim sol gözüm yanlış hatırlamıyorsam 7 numara, lens kullanabilir miyim çünkü lanet camlar gözlerimi 2 kat büyük gösteriyor.
Evet kullanabilirsin. Benim gözler 7.5 numara lens aldım ama takamıyorum 1 senedir 2 kutu duruyor kenarda. Optik cam ile lens numarası aynı olmuyor. Doktordan lens için numara alıp lensi öyle almalısın.

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
Evet kullanabilirsin. Benim gözler 7.5 numara lens aldım ama takamıyorum 1 senedir 2 kutu duruyor kenarda. Optik cam ile lens numarası aynı olmuyor. Doktordan lens için numara alıp lensi öyle almalısın.
Neden kullanmıyorsunuz? Gözlerimi kocaman göstermesi dışında bir sorunum yok aslında gözlükle.siz neden lens kullanmayı denediniz?

RTFM

Forum Demirbaşı
Tepki
1.119
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok rahat kullanırsın birçok arkadaşım var benzer numaralarda kullanıyor. Hem lens çapını hemde numarası İçin bi kontrole gidebilirsin. Ancak lenste 0,25 - 0,50 altı işini görür. Çap konusunu da tecrübe ederek kendin çözebilirsin. Sürekli kullanmak sıkıntı yaratabiliyor temizlik ve gözünün hassaslığına göre.

• Beğen
Tepkiler: emir yakup bulut

ozkanburak

Soğuk Asfalt Bükücü
Tepki
950
İsim
Burak Ö.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar ben kilo verme amacı ile bisiklet hiç kullanmadım. Kendimi bildim bileli 70 kiloyu geçemedim üstelik asla boğazımdan kesmedim... Hayatımın kötü giden bir döneminde ne olduysa 86-89 kiloya kadar çıktım. O sırada kafam dağılsın diye bisiklet olayını abartmıştım hatta kendime acı çektirmek için (ergenlik zor geçiyor) sürekli tırmanıyordum. Hiç farketmeden 68 kiloya düştüm ortalama 25-35 günde. Şu an tekrar kendi normalim dediğim 72 kilo civarında geziniyorum. Bisiklet kilo verdirir mi sorunusa herkesin farklı bir cevabı var ama bence bisiklet ve tırmanış kesinlikle verdiriyor...

MutluGezgin

Daimi Üye
Tepki
398
İsim
Ali
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bu işin formulü antreman. beslenme. uyku. Üçü birlikte düzenli şekilde yapılmalı. birini fazla birini az yapınca verimli olmuyor.
Pandemiden önce yıllarca düzenli spor yaptım ve bu üçlünün önemini çok iyi bilmeme rağmen dengeyi tutturamadım ve hala da tutturamıyorum.

Bisiklete istediğiniz kadar binin, uyku ve beslenme yoksa bu iş olmuyor.

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.208
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar ben kilo verme amacı ile bisiklet hiç kullanmadım. Kendimi bildim bileli 70 kiloyu geçemedim üstelik asla boğazımdan kesmedim... Hayatımın kötü giden bir döneminde ne olduysa 86-89 kiloya kadar çıktım. O sırada kafam dağılsın diye bisiklet olayını abartmıştım hatta kendime acı çektirmek için (ergenlik zor geçiyor) sürekli tırmanıyordum. Hiç farketmeden 68 kiloya düştüm ortalama 25-35 günde. Şu an tekrar kendi normalim dediğim 72 kilo civarında geziniyorum. Bisiklet kilo verdirir mi sorunusa herkesin farklı bir cevabı var ama bence bisiklet ve tırmanış kesinlikle verdiriyor...
Önemli olan bu kilo kaybı yağdan mı yoksa kastan mı? Tartıya çıkınca düşük değerler görmek adına hacimden vazgeçilmemeli.

ibrahim00

Üye
Tepki
3
İsim
ibrahim
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sigarayı bıraktığım 2019'dan beri 70-80 kilo bandında inip çıktım, şuan 82 kiloyum. Bisiklete yeni başladım sayılır şuan evde trailer antrenmanı ancak önümüzdeki aydan itibaren daha çok kullanmaya çalışacağım bakalım kilo verebilecek miyim?

• Beğen
Tepkiler: SerdarDemirel

Kadir KARADEMİR

Forum Demirbaşı
Tepki
952
İsim
Kadir KARADEMİR
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hala 100 kilo civarındayım :agla: Yokuşlarda dökülüyorum.
100.jpg

Tepki
119
İsim
Mustafa
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçen sene Ramazan ayında, niyetli olarak 2 günde bir 35-45 km Zone 2 sürüşler yaptım. Orucun etkisi, tatlıyı kesmiş olmam ile 5 kg verdim. Ömrü hayatımda 84 kilonun altına düşmeyen ben, şu an 80-81 aralığındayım ve gayet memnunum.

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Zamanında 22 kilo vermiştim. Stresli bir yüksek lisans tezi ve ardından gelen mutlu bir evlilik sonrası aynı kiloya geri döndüm 😅 Şimdi tekrar kilo vermek için antrenmanlara başladım