Bisiklet sayesinde kaç kilo verdiniz?

Bisikletlendikten sonraki kilonuz için ne söyleyebilirsiniz?

• Toplam katılım
    463

ErkinS.

Üye
Tepki
26
İsim
Erkin Sönmezer
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Downhill-Freeride
3 yıla yakın bir süredir yol bisikleti kullanıyorum ve yaklaşık 8 kilo verdim (bu 8 kiloyu verdiğim dönemde 10 cm civarı boyum da uzadı). düzgün bir beslenme aç karınla sürmek ve uzun sürüşler ile çok rahat kilo verilebilir. aktif olarak son 1 yıldır downhill kullanıyorum (dün fox 40 maşa patladı) downhill sayesinde kilomu koruyarak yağ yüzdemi düşürüp vücudumu da şekillendirdim
Zaten pek kilolu olmayan biri olarak çok kaybedeceğim bir şey yoktu ama 2000km de tartıdaki fark 500 gr. olmasına rağmen hanım ve tüm arkadaşlarım çok zayıfladığım konusunda iddialı. Daha önce de spor yaptığım için hanımın alışkın olmasını bekliyordum ancak o da farklı bir zayıflığım olduğunu söylüyor. Bu spor bir garip zayıf gösteriyor anlamadım.
kilonuzun azaldığına bakmayın büyük ihtimalle kas kütlenizi de arttırmışsınız

• Beğen
Tepkiler: ArVoGu
Scudo

Ruhpastası

Forum Demirbaşı
Tepki
342
İsim
Şafak Çalışkan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
@ArVoGu yağ yakımı oluyor o yüzden zayıf gösteriyorsunuz. Kastan gitmiyor.

• Beğen
Tepkiler: ArVoGu

AeroKnight

Daimi Üye
Tepki
471
İsim
Emre
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben bisiklete başladığımdan beri 15 kilo almışım 60 dan 75'e geldim. Nasıl oldu bilmiyorum. Haftalık 150-200 km sürüyorum.

mrdadash

Aktif Üye
Tepki
213
İsim
Dadaş
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
107kg ile başladım 500 km cıvarlarındayım. şuan 92kg'a düştüm hedef 75kg.

• Beğen
Tepkiler: ÆSir

Uçmakdereli

Daimi Üye
Tepki
212
Bisiklet
Claud Butler
Sadece bisiklet ile olmasa da 115 den 107 ye orada iki ay takılıp sonra 99 a indim. Hedef 87.. Sabah pekmezli ballı yulafı gömün (kilo vereceğim diye karbonhidrattan sabahları kısmayın) öğlen meyve sebze olursa bir avuç kuruyemiş (sağlıklı yağlar kilo verirken gerekli hormonal dengeyi korumak için çok önemli ) akşam da ekmeksiz salata(hafif zeytinyağı)+yemek .. tarif bu basit karbonhidrat şeker vs yok.

Ali540

Üye
Tepki
10
İsim
Ali
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ne kilo alıyorum ne de veriyorum.Ama kilomu korumada cok işima yarıyor 😂
Bazen fazla kaçırıyorım yemeği , akşam bisikletle 30km sabit bir hızda kısa bir tur yapıyorum.Fazla aldığım kaloriyi birazda olsa yakıyorum 😂
Adidas runtastik uygulamasına göre 400 500 kalori arası yakıyorum.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Güncelleme çekelim :) Yukarıda bahsettiğim artış 93 kilodan 107' ye idi. Mesajı yazdığım zamanlar bisiklete yeni yeni tekrardan başlamıştım. Bugün itibariyle 103.9' um. Bisikleti ortalama olarak günde 10km falan sürmüşümdür ana asıl farkı beslenmemi insani seviyeye çekmem oluşturuyor galiba. :hımm:
Güncel olarak 91-92 civarıyım. Yasak başlamadan önce sabah kalktığımda neredeyse 90' ın altına düşecek seviyeye gelmiştim. Yeni de bisiklet toplamıştım ne güzel. Bu süre zarfında özellikle bir diyet ya da zayıflama amaçlı herhangi bir spor yapmadım. Ne yiyip ne içtiğime zerre dikkat etmedim ama ne kadar yediğime dikkat ettim. Yediklerimi fazla aşırı yemedim ve geceleri abur cuburdan uzak durdum. Bu şekilde devam ederek en son ne zaman gördüğümü hatırlamadığım 90 kilonun altına inip 87 civarına sabitlenirmişim gibime geliyor. Zamanla göreceğiz bakalım :)

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklet sayesinde değil ama boğazı tutup spora devam sayesinde 17 kg verdim. 84 kg la başladığım maceramdan öncesinde sadece haftasonları yaklaşık 150 km lik bisiklet sürüşlerim vardı ancak kg almama engel olamıyordu bu sürüşler. Şimdi güzel bir diyet sayesinde (aç kalmadan) koşu ile desteklediğim bisiklet sporuyla 17 kg verdim. Gururluyum. :)

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklete başlamadan önce 90 kiloydum, ciddi ve devamlı bir antrenman programı ile birkaç ay içerisinde 68kg ye ulaştım. Fakat son bir yıldır içerisinde bulunduğumuz harika durum sayesinde antrenmanlar aksadığından ötürü biraz kilo aldım. Şu an 74kg geliyorum. Ama bayramdan sonra tekrar eski kiloma döneceğim 😁

tilt120

Üye
Tepki
26
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
işyerim 15 km. Git gel 30 km. Durum böyle olunca hergün zor oluyor tabi. Haftada en fazla 3 gün git gel yapılıyor. Bu yüzden elektrikliye geçip hergün düzenli gidip gelmeye karar verdim. Umarım daha faydalı olur :)

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.204
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Belki yazılmıştır ama okumaya vaktim yok. Bisikleti hafifletmek mi yoksa kendimizi hafifletmek mi? Kilo vermek yokuşları daha kolay çıkmamıza yardımcı olur mu?

RTFM

Forum Demirbaşı
Tepki
1.119
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
90-92 bandıyla başladığım kilo verme maceram 84-86 kg’a kadar düştüm. Şeker tüketiminden kurtulmakta sigarayı bırakırkenden daha fazla zorlanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
90-92 bandıyla başladığım kilo verme maceram 84-86 kg’a kadar düştüm. Şeker tüketiminden kurtulmakta sigarayı bırakırkenden daha fazla zorlanıyorum.
Bu süreçte paketli gıda tüketiminden tamamen kurtulun. Şeker olarak gün kurusu, kuru incir tarzı şeylere yönelin.

RTFM

Forum Demirbaşı
Tepki
1.119
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu süreçte paketli gıda tüketiminden tamamen kurtulun. Şeker olarak gün kurusu, kuru incir tarzı şeylere yönelin.
Teşekkür ederim. Aslında epeydir hem alkole hemde dediğiniz türde ürünlerden epey uzaklaşmıştım. Ta ki 17 günlük kapanma ile baba ocağına gelmeyle başladı her şey. Anne yemeklerinden ziyade anne tatlıları beni benden alıyor hocam :)

Eshquia™

Forum Bağımlısı
Tepki
2.410
İsim
Ayhan Balbunar
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Belki yazılmıştır ama okumaya vaktim yok. Bisikleti hafifletmek mi yoksa kendimizi hafifletmek mi? Kilo vermek yokuşları daha kolay çıkmamıza yardımcı olur mu?
Olur. Toplam ağırlığı çıkarmaya çalışıyorsunuz yokuştan.
Eski bir İtalyan bisikletçi yokuşta mataraları cebine alıyormuş, bisikleti hafif olsun diye. 😆

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.585
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Olur. Toplam ağırlığı çıkarmaya çalışıyorsunuz yokuştan.
Eski bir İtalyan bisikletçi yokuşta mataraları cebine alıyormuş, bisikleti hafif olsun diye. 😆
abi o ciddi bir olay. Bisiklet ağırlığı ile senin ağırlığının değişmesi fark ediyor. Uzun konu ayrıntı sormazsan sevinirim.

Eshquia™

Forum Bağımlısı
Tepki
2.410
İsim
Ayhan Balbunar
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
abi o ciddi bir olay. Bisiklet ağırlığı ile senin ağırlığının değişmesi fark ediyor. Uzun konu ayrıntı sormazsan sevinirim.
Fizik bilimine karşı mı geliyorsun bakiim? 😆 Hımmm.. 🤔
Keyfin olduğu bir gün yaz. İlginç geldi.

oguz169

Forum Demirbaşı
Tepki
467
İsim
OGUZHAN
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti