Bisiklet satan arkadaşların kabalığı

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.806
Bisiklet
Scott
Başına gelen var mı bilmiyorum ama ben son 2 haftadır bir çok sitede bisikletini satan çok kaba ve ilgisiz adamlara rastlıyorum. İstanbul da oturmuyorum oturmak zorunda da değilim üstelik dünya da oradan ibaret değil. Detaylı fotoğraf isteyorsunuz arkadaş "çok meşgulüm uğraşamam gelip görebilirsiiz" derken başka bir arkadaş "ya benim çocuğum var otobüsle vs gönderirim ama sonra yok çizilgisiikti yok bilmemneydi hiç gelemem yani..."

oysa mal alınır satılır ancak dostluklar da başlayabilir nedir bu saygısız, ilgisiz tavır anlayamıyorum. Dostlklar oluşturan alışverişler diliyoruz ama her yer "bunlarla" dolmuş.

Scudo

Kara Kartal

Daimi Üye
Tepki
276
İsim
Mehmet
Bisiklet
Merida
:) Alper Bey çok takılmamak gerek böyle şeylere paranızla alacaksınız sonuçta sevmediğiniz adamın bisikletini almazsınız olur biter canınızı sıkmayın, bakın siz benim ilanımla ilgili soru sorduğunuzda ben elimden geldiğince cevapladım, siz lütfedip bir teşekkür bile etmediniz ben konu açtım mı açmadım :)

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
Onları satanlar oldu-bitticiler. Bir an evvel satayım da kurtulayım tiplerden... Uzak durmak lazım.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.806
Bisiklet
Scott
@Kara Kartal Dostum, her soru soran kişiden tşekkür ederim gibi bir cevap alıyorsanız ve ben size teşekkür etmemişsem. Bu benim hatamdır kabul ediyorum, bunda kötü bir niyetim yoktu insan bazen heyecanla bunun gibi şeyleri düşünemeyebiliyor.
Ama mesele bu değil, "gel gör" aha burada" insan deli oluyor yahu. Şu anda size cevap yazarken elektrik gitti. Köydeyim 1650mt yükseklikte ve burada internet olan tek ev burası. maille fotoğraf istemenin nesi bu kadar zor anlamıyorum.Oysa tam tersi yardımcı olan insanlar da var onlar bambaşka Mesela kendi bisikletinin boyu bana uymamasına rağmen bana yardım eden konyada okuyan öğrenci arkadaşım mehmet oz. gibi...

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.806
Bisiklet
Scott
vallahi almak da zor işmiş

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
Evet banada denk geliyor. Genelde pazarlik yapmak istedigimde yapiliyor. Ilanda pazarlik yoktur vs yazmadigi icin absurd olmayacak (fiyatina gore 10-50 tl arasi) bir fiyat sunuyorumki genelde her alisveriste yapilan seyler. 3 kisiyle yaptim birisi "dalgani baskasiyla gec" digeri " hadi baska kapiya yardim kurulusu degilim ben" digeride "parana gore bisiklet bak ne isin var benm bisikletimle" gibi sacma cevaplar verdi :) zaten pazarlik yok yazsa ben yazmiyorum ve pazarliga oturdugum rakam inanin siradan normal heryerde soylenilen pazarlik rakamlari. Ben 1000 yazipta 750 ye 650 ye bisiklet verenleri biliyorum. Ve ben 900 tllik bisikletr 30 tl indirim istedim diye hayvan olmadigim kaldi :) orjinal hayvanlari tenzih ederim

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.806
Bisiklet
Scott
Ben daha önce burada "ölücülük yapan alıcılar" ile iligli bir forum da okumuştum. Herkes kendince haklı... takılmamak laızm fikrine katılıyorum ama ben olgunlaşamaıdm ya da daha bir geniş olmam lazım herhalde

@Ahsen Okyay Katılıyorum ben ARABA aldım abi 2012 de opel astra. O zamanda benim aldıgım arabayı bir arkadaşım (sıfır fiyatından bahsediyorum) 3000 TL daha ucuza ve üzerine 1000TLlik donanım taktırarak pazarlık ettiler. Beyaz renk olmadıgı için vazgeçtiler. YUH! dedim ya al sana pazarlık olmaz, son fiyat, ya da liste fiyatı şudur durumları...

öylebirbaktıydım

Aktif Üye
Tepki
122
İsim
Şahin Can
Bisiklet
Merida
@Ahsen Okyay bende 200 tl için birisiyle pazarlık yaptım banada bütçene göre bisiklet bakacaksın demisti arkadaş.1 ay oldu daha bisikleti satamadı bisiklet aradığım bütçeye göre çok cazip ama sırf o davranışı yüzünden bisikleti alasım gelmiyor.

Mehmet Altuğ

surrender.to.music
Tepki
7.628
Bisiklet
Scott
Bisiklet gibi her parçasında, fotoğraflarına bakarak saptayamayacağınız gizli ayıp taşıyabilecek ürünleri mutlaka bizzat görerek, inceleyerek alın.

Belki de size küstahça cevap veren insanların size bu yönde bir iyiliği dokunuyor ve ayıplı mal satın almanıza mani oluyorlardır...

• Beğen
Tepkiler: alper 76

olympos

Daimi Üye
Tepki
193
İsim
Enes
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende şu aralar acayip sinir olmaya başladım böyle insanlara. Sıfırı 1600 tl olan bisikleti 1500 tlye koymuş, bende gerçek ikinci el fiyatınının 50 tl altını söyledim ortada anlaşırız diye (klasik türk ticari zekası :D ) gördü, cevap yazmadı. Bende böyle birinden alışveriş yapmak istemedim. Başka biri %5 civarında bi indirim istedim ve satıcı beni whatsapptan engelledi. İnsanları anlamak zor

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.806
Bisiklet
Scott
@Mehmet Altuğ Hoş bir yaklaşım ama Mersinden kalkıp İstanbula git gel zaten 200TLnin üstüne mal olur. (şehir içindeki otobüs minibüs yemek yedik döndik vs masraflarını da katıyorum) 200 den 1900'r indirdiğiniz denilen bisiklet size 2100 -2200 e mal olabiliyor. Yine de hak veriyorum görerek almak en iyisi. Ama bazen böyle birini görmemek daha da iyidir.

Olaylar buradan kaynaklı oluyor genelde... ama "gel gör" uğraşamam meşgulüm" olayı çok garip...

condition

Aktif Üye
Tepki
114
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Birde bu arkadaşlar genelde kendi malını sıfır sanıp aldığı fiyattan vermenin derdinde oluyor. Bir ürün ambalajından çıktığı anda 2. El olur bunu bir öğretemedik maalesef:ckskc:

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Topladığım bir bisikleti x liradan ilana koydum alıcı geldi olur olmaz derken y liraya e anlaştık. Ama bisiklet toplandıktan sonra daha hiç kullanılmadı. Geçen gün ilanlarda gördüm benden alan kişi üstüne 240 tl eklemiş ve ilana koymuş yaptığına 1 zil 2 adet lamba. İçimden gelmedi değil arayıp pazarlık yapmak ama bulaşma dedim kendi kendime.

• Beğen
Tepkiler: hakan64

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.148
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benimde başımdan söyle bir olay geçti
Daha önce fitness bisikletim vardı yol bisikleti olan bir arkadaş ile takas+ nakit olarak pazarlık ettik ve anlaştık
Detaylı foto istedim 3 günde geldi bugün yoğunum yarın evde yokum vs
3 gün sonra bana bisikleti aldığı bayi ile yaptığı yazışmayı whatsapp tan yolladı
Yazışma söyle
Adamın biri bisikleti istiyor şu bisikleti veriyor üzerine şu kadar para veriyor ne yapayım
Bisikletçi : okadar para yetmez bu kadar iste sonuçta senin vereceğin bisiklet şöyle böyle

Bunu bana neden yolluyorsun diye sorduğumda da bak ucuza alıyorsun ben zaten bu bisiklete çok binmiyorum senden aldığım bisikletede büyük ihtimal çok binmeyeceğim öylesine alıyorum aslında senin bisikleti bu parayıda etmezde neyse falan.
Bende alma arkadaş ozaman zorla değil deyip kapattım olayı
Bazen satarkende alırken de böyle densizler çıkabiliyor

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.806
Bisiklet
Scott
@emre_s Olayı hiç bu açıdan düşünmemiştim... siz bunu yazdıgınızdan beri içime bir kurt düştü. Adam sahibinden com daki "güvenli alışveriş" işine de yanaşmıyor. Mutlaka yüzyüze görüşme havasında olunca....
Ancak bu konuda ne yapılabilir ki? hırsızlık malı oldugundan emin olmak da kolay değil. Adam sadece para kaybetmemek isteyen cimri bir kazmator da olabilir. Doların yükselişi biiskletlerin sıfır fiyatını yükseltti ister istemez ikinci el satanlar da "sıfırı 3000" diyerekten eldeki malı yükselttiler. Oysa aynı malın sıfırı 3 ay önce 2300 ken hava hoş...

@sahinatabey01 samimi bir arkadaşınıza para verin o alsın ama istediğinden de aşağı olsun. İntikam alın bence....bir de fotoğraf çeker "bütçeme göre aldım" diye forumda falan paylaşın biz de beğenelim alkışlayalım. Hatta gelirseniz bir gün mersine beraber gezeriz...

@Angel bu da gerçekten acaip bir durum... Allah alah böyleleri de var demek ki..

@Deniz A Ne gereksiz ve ne kadar da anlamsız bir durum. Ayıp be kardeşim... En doğrusunu yapmışsınız, bana arkadaş daha foto göndermediği gibi cebinden 3-5 çıkacak diye "güvenli ticaret" olayına da yaklaşmıyor. Demek ki aklındaki fiyatın atına inesi yok beyefendinin...

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.289
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
@alper 76 Hocam ben de satıyorum :D

ama adamlara cep telefonumu bile veriyorum pm'den olur da bisiklet ile ilgili başka bir konu - akıllara takılan bir soru olur gene arayabilirsiniz diye :)

(link) :D

• Beğen
Tepkiler: alper 76