Bisiklet şapkası ne derece işe yarar?

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.655
@Furkan NARİN Bisiklet sapkasi güvenlik önlemi değildir bunu bir söyleyelim. Kask altında en incesi bile kalın gelir. Kask altına yazlık buff öneririm. Buff teri emer ve hızlı kurur terin kafadan inip göze girmesini büyük ölçüde azaltır böcek arı sokmalarına karşı bir beriyer olur. Bisiklet şapkası sperliği kısa ve kafanın diğer şapkalara nazaran daha çok alanını kaplar.
Sperlik kısa ve yukarı kaldırılabilir olması rüzgarda uçup gitmemesi ve gölgede ve gece görüş açısı kapanmasın diye yukarı kaldırılır. Kafayı fazladan kaplaması teri her yerden emmesi içindir emicidir ama kurumak bilmez keten kumaştır çoğu bazıları naylon katkılı ketendir ama onlarda çok kalındır.
Normal günlük yaşamda çok güzel kullanılır.

• Beğen
Tepkiler: Furkan NARİN
Scudo

Furkan NARİN

Aktif Üye
Tepki
79
İsim
Furkan N.
Bisiklet
Bianchi
@Zekeriya Çab Her sürüşten sonra büyük ihtimalle yıkanacağından kuruması için sıkıntı olmaz. Tabi şapka kesinlikle önlem değildir. Orası zaten belli. :) Bufflar kışın işe çok yarıyorda incelerinden pek görmemiştim onuda araştırır, bakarım. Yorumun için teşekkkür ederim hocam. :)

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.655
@Furkan NARİN buff standart satılanlar zaten inceleri kumaş olarak yaz kış kullanım için tasarlanmış ürünler. Kışlıklar ekstra polar parçalı.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Zekeriya Çab
Şu buff ları yıllardır bisiklet sürüyorum hiç denemedim. takamam diye düşünüyorum ama bende bir tane edineyim bakalım nasıl olacak. Var mı tavsiye

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben bu üründen kullanıyorum. Şapka yerine tercihim.
Yanlız ilk kullanımlarda kafayı çok sıkıyor hissi veriyor.

(link)

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
ben yazın genelde buff kullanıyorum. özellikle rampa çıkarken gidona, kadroya şıp şıp damlayan terden kurtuluyorsunuz ve gözlük de tuz içinde kalmıyor.
ayrıca mola verdiğinizde yıkadığınızda 3-5 dakika içerisinde de kuruyor.
tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Furkan NARİN

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Çokta gerekli bir şey değil gibi geliyor bana ben kafama hem bunu hem kaskı takmazdım.Pro sporcular da kullananda hiç görmedim gerekli bir şey olsa onlarda sürekli takardı diye düşünüyorum.

Furkan NARİN

Aktif Üye
Tepki
79
İsim
Furkan N.
Bisiklet
Bianchi
@Kuzey Ege
Her 2 sinide deneyebilirim o zaman. :) Yorumun için teşekkür ederim hocam :)

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.655
@soneryen hemen hemen hepsi aynıdır ama buff marka olan özellikleri tam yansıtır. Bazı ürünler deforme olabiliyor bazıları yeterince sıkı olmuyor gevşek kalıyor.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Fiyat olarak maalesef biraz pahalı fakat hakkını veren bir ürün. 4 yıldır kullanıyorum.

(link)

smclk89

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
semih
Bisiklet
Giant
bisiklet şapkaları her kask altına olmaz olan kasklar var. ama çoğunluk olmaz. benim kafam 54 cm 51-55 cm kaskı tutup şapka ile kafama takarsam olmaz. tasarımdan dolayı da olmayacak kasklar var. ben kışın bere. yazın bisiklet bandanaları kullanıyorum. aliexpress de 5 dolar tr de orjinalleri 60 70 tl hemde satan yok şuan arasam yoktur. buff da çok uzun fazlalıklı geliyor hemde pahalı. ucuzları çok ince sıkılıklıkları bunaltıyor. aliexpress cycling head band lar on numara bir kere sıkılığını ayarlayıp bağlayınca makinede yıkadıktan sonra bile bozulmuyor ilkten her dakika bunu nasıl bağlayacaz diye çok tedirgindim ama 2 yılda sadece 1 sefer çözüp geri bağladım. 4 5 günde bir yıkıyorum bozulmuyor.

therkut

Aktif Üye
Tepki
138
İsim
Erkut
@smclk89

Bahsettiğiniz ürünle ilgili link gönderir misiniz? Baktım ama anlattığınız gibi bir ürün bulamadım.

E6853 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@Murat Cömez
bunlar çirkin ama, ilk beyaz olana baksana, eski tip yani

http://cdn.nasilkolay.com/static/GX37R/cocuklarda-binicilik-egitimi_646x340.jpg

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@gokhankoc Ama kafayı sürekli kapattığı için hava almasını engellemiyor mu? Bu da saçlara zararlı değil mi sizce? Ben de düşünüyorum da almayı ama hep bu kısım kafama takılıyor açıkçası.Kafa derisini sürekli havasız bırakmak çok zararlı diye okumuştum çünkü.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Tasogare
Benim gösterdiklerim at binicileri icin degildi, bildigimiz bisiklet kaskiydi. Fotografdaki kaskla ilgisi yok.:)

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
e heralde :) abartmasam olmazdı kusura bakma