Bisiklet önerileri

Scudo
Tepki
7
İsim
Furkan
Merhaba. Uygun bütceli bisiklet alıcagimda bu marka bisikletini gördüm iyi midir bilemedim fikri olan var mi?

E68ADF2B-5CD0-4C3B-8AEC-3EA01494F23A.png

Ömer5858

Üye
Tepki
1
İsim
Ömer
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Abilerim ablalarım sevgili forumdaşlar boyum 1.85cm izmrde öğrenciyim en fazla 5km okula gidip geliceğim bisiklet bakıyorum. bütcem en fazla 800 tl sıfır veya 2 el olabilir. profesyonel falan değilm bütcemi aşmayacak bisiklet öerilerinizi bekliyorum ağır olmaması ve yormaması en önemlisi bu konuda diğer önemli parça vites ile alakalı parçalar olduğunu düşündüğüm için onunda kısmen kaliteli (bütçeye göre en kaliteli ) olmasını istiyorum fakat forumda eski konular var ve o bisikletlerin sıfırı yok şuan.belderia speed bisiklete baktım fakat detaylı ne kilosu nede özeliklerini bulamadım 450tl cıvarı fiyatı birde ümit bisiklete baktım (link) bu bisiklete baktım benim isterlerimi karşılarmı veya daha fiyat performans bir bisiklet varmı diye araştırmalarıma devam ediyorum. bisikletin kilosu 13.60 yazıyor bazı sitelerde farklı yazıyor emin olamadım kesin bilgisi olan bilgilendirebilir. sizin tavsiyelerinize muhatacım. çok fazla bilgim yok. genelde ucuz bisikletleri tavsiyesi forumda daha az geldi veya ben bulamadım ama üstüne para ekleyecek durumum yok az daha koy şunu al demeyin siz özelden iban isteyip burs niyetine yardımcı olun. çünkü üstüne çıkacak param yok yanlış yere yazıyor isem mesaj taşınabilir cevaplarınızı bekliyorum.

Ömer5858

Üye
Tepki
1
İsim
Ömer
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Abilerim ablalarım sevgili forumdaşlar boyum 1.85cm izmrde öğrenciyim en fazla 5km okula gidip geliceğim bisiklet bakıyorum. bütcem en fazla 800 tl sıfır veya 2 el olabilir. profesyonel falan değilm bütcemi aşmayacak bisiklet öerilerinizi bekliyorum ağır olmaması ve yormaması en önemlisi bu konuda diğer önemli parça vites ile alakalı parçalar olduğunu düşündüğüm için onunda kısmen kaliteli (bütçeye göre en kaliteli ) olmasını istiyorum fakat forumda eski konular var ve o bisikletlerin sıfırı yok şuan.belderia speed bisiklete baktım fakat detaylı ne kilosu nede özeliklerini bulamadım 450tl cıvarı fiyatı birde ümit bisiklete baktım (link) bu bisiklete baktım benim isterlerimi karşılarmı veya daha fiyat performans bir bisiklet varmı diye araştırmalarıma devam ediyorum. bisikletin kilosu 13.60 yazıyor bazı sitelerde farklı yazıyor emin olamadım kesin bilgisi olan bilgilendirebilir. sizin tavsiyelerinize muhatacım. çok fazla bilgim yok. genelde ucuz bisikletleri tavsiyesi forumda daha az geldi veya ben bulamadım ama üstüne para ekleyecek durumum yok az daha koy şunu al demeyin siz özelden iban isteyip burs niyetine yardımcı olun. çünkü üstüne çıkacak param yok yanlış yere yazıyor isem mesaj taşınabilir cevaplarınızı bekliyorum.
hala bekliyorum şuan 180 aktif üyeden yardımcı olmak isteyen birini?

Devilsbutcher

Daimi Üye
Tepki
404
İsim
Tuncay
Bisiklet
Carraro
@Ömer5858 geçen ay babama metro marketten Ümit 2830 Velocity MAN modelini aldık. 699 tl idi. Şuan çok memnun. Sizin işinizi görür. Kalan 100 tl ye de dcathlondan kask ve eldiven alırsınız. Bisiklette arka bagaj, çamurluk, ön ve arka ışık, zil, zincir koruyucu var.

Ömer5858

Üye
Tepki
1
İsim
Ömer
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Ömer5858 geçen ay babama metro marketten Ümit 2830 Velocity MAN modelini aldık. 699 tl idi. Şuan çok memnun. Sizin işinizi görür. Kalan 100 tl ye de dcathlondan kask ve eldiven alırsınız. Bisiklette arka bagaj, çamurluk, ön ve arka ışık, zil, zincir koruyucu var.
teşekkürler hocam

• Beğen
Tepkiler: Devilsbutcher

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhabalar, yeni üye oldum foruma. 1.93 boyum, 74 kiloyum. Kafamı kurcalayan birkaç konu vardı. Öncelikle hala şehir bisikleti mi yoksa katlanır bisiklet mi almalıyım karar veremedim. Sıkça dolmuş/otobüs kullanıyorum şehrimde. Katlanır bisiklet daha akıl karı geliyor ama emin de olamıyorum. Küçük jantları sürüşte büyük dezavantaj yaratıyor mu? Eğer katlanır alacaksam Decathlon'daki modeller güvenilir midir? Neye göre seçim yapmalı? 1600 lira belki 2000 liraya kadar çıkarabilirim bütçemi. Öğrenciyim zira. Yardımcı olursanız, kafamdaki soru işaretlerini giderebilirseniz inanılmaz mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ediyorum, güzel hafta sonları diliyorum herkese.

allegromoderato

Aktif Üye
Tepki
80
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Klasik
merhaba bisiklet severler bisiklet model seçme konusunda tavsiyelerinizi bekliyorum. aradığım özellikler 1. klasik tipde olması 2. ön fren disk 3. kilitli maşa e tabi fiyatı da uygun olursa iyi olur tavsiyeleirnizi bekliyorum teşekkürler

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhabalar, yeni üye oldum foruma. 1.93 boyum, 74 kiloyum. Kafamı kurcalayan birkaç konu vardı. Öncelikle hala şehir bisikleti mi yoksa katlanır bisiklet mi almalıyım karar veremedim. Sıkça dolmuş/otobüs kullanıyorum şehrimde. Katlanır bisiklet daha akıl karı geliyor ama emin de olamıyorum. Küçük jantları sürüşte büyük dezavantaj yaratıyor mu? Eğer katlanır alacaksam Decathlon'daki modeller güvenilir midir? Neye göre seçim yapmalı? 1600 lira belki 2000 liraya kadar çıkarabilirim bütçemi. Öğrenciyim zira. Yardımcı olursanız, kafamdaki soru işaretlerini giderebilirseniz inanılmaz mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ediyorum, güzel hafta sonları diliyorum herkese.
Gideceğiniz mesafeler tek seferde 15-20 km üzerindeyse ve hepsini bisikletle giderim diyemiyorsanız (farklı araçlara binme gereksinimi varsa)
veya bisikleti spor değil de sadece ulaşım için kullanacaksanız
veya evde/işyerinde bisiklet koyacak bir yer yoksa
katlanır iyi bir seçim olabilir.
sürüş zevki peşindeyseniz veya antrenman yapmak istiyorsanız katlanır tavsiye etmem. (karşı değilim sadece tavsiye etmem) Bunun için çok daha iyi bisiklet türleri var. Boyu 190üzeri ve aşırı kilolu olan kişiler de katlanırlarda zorluk yaşayabiliyorlarmış.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Gideceğiniz mesafeler tek seferde 15-20 km üzerindeyse ve hepsini bisikletle giderim diyemiyorsanız (farklı araçlara binme gereksinimi varsa)
veya bisikleti spor değil de sadece ulaşım için kullanacaksanız
veya evde/işyerinde bisiklet koyacak bir yer yoksa
katlanır iyi bir seçim olabilir.
sürüş zevki peşindeyseniz veya antrenman yapmak istiyorsanız katlanır tavsiye etmem. (karşı değilim sadece tavsiye etmem) Bunun için çok daha iyi bisiklet türleri var. Boyu 190üzeri ve aşırı kilolu olan kişiler de katlanırlarda zorluk yaşayabiliyorlarmış.
Yolum 15-20 km kadar uzun değil, açıkçası spor olarak işlev görsün de istemiyor değilim. Ondan dolayı çokça kararsızım. Hybrid bisiklet tarzı bir şey de alabilirim gibi geliyor ama kocaman ve pratik değil gibi onlar da. Hani amacım biraz şehirde gezerken kullanmak, ara sıra okula gitmek, biraz da vücudumu durgunluktan uzaklaştırmak diyebilirim. İnanılmaz kararsızım. :/

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Wiseonn
Ben de ilk pratik diye katlanır ile başladım, ama spor için yetersiz kalmıştı. Mersin’de iseniz tek vitesli bir model de düşünebilirsiniz. Hem ucuz hem de hafif ve pratik oluyorlar. Çok bisiklet denedim, şu an rotamda ciddi yokuş yoksa vitessiz bisiklet kullanıyorum.

drkfear

Üye
Tepki
6
Selamlar, Antalya için hem şehir içi ulaşım hemde gezip tozmak için sabit maşalı birşeyler bakıyorum.
PG T11,Carraro 327,330, Giant escape rx gibi modeller arasındayım. 172 boy 46 cm kadro uygun olur diye düşünüyorum. Bu modellerden neredeyse hiçbirini bulamıyorum. Öneriniz var mı?

Devilsbutcher

Daimi Üye
Tepki
404
İsim
Tuncay
Bisiklet
Carraro
@drkfear
Carraro 330 içlerinden en üstün olanı. Kısa bir araştırmadan sonra Mersin’de bir firma bubisiklet 46 kadro 3420 tl. Stok mevcut.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

HayalOlan

Üye
Tepki
0
İsim
Recep K.
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Selam dostlar, bu yeni üyenin sizlere sormak istediği soruları var. Sorum biraz uzun ve detaylı olabilir şimdiden kusura bakmayın.

Ben 23 yaşındayım 120 kg 170 cm ölçülerime ek olarak bacaklarım 69 ile 72 cm arası ve kollarımın uzunlugu 57 ile 60 cm kabaca bu aralıklarda olan birisiyim. Dostlar benim olduğum yerin arazi şartları ise şöyle; bozuk yol, toprak yol ve ufak ile orta boyutta çukurları ve engebeli bir arazisi var. Kimi bisikletlerin pedalı çok hantal çevir çevir gitmiyor sanki ben o tür olanları istemiyorum.

Bisiklete ekleme yapabilmeliyim. Örneğin; ufak tefek tamirler için ufak yada orta boy bir çanta, telefonu yağmurda kullanabilmek için su geçirmez çanta türü bir şey, ayna olabilir bir tane, lamba, suluk, hız göstergesi, çamurluk, arka tarafta 10-15 kilo taşımak için sele ve benzeri ekleme yapabileyim. Ayrica 120 kg olmamın yanında bisikletin toplamda 150 kg kaldırmasını istiyorum çünkü pazardan esya felan taşıyabilmeliyim. Sporla hiç aram yok ama bisiklet almamın nedeni spora başlamak istemem ilk başlarda tabiki hamlamalar ve ağrılar olacak ama malüm kilo aldı başını gidiyor. Evden bir şey istenir gidip alırım bunun dışında hafta da 4 gün bisiklet kullanmayı düşünüyorum ortalama 6 ile 8 km yoğun kullanma niyetindeyim. Aldıktan 1-2 yıl sonra hemen değiştirmeye niyetim yok. Aklımda illa markası şu olsun diye düşüncem yok çünkü bu konuda bilgim yok. Sadece kulaktan duyma ve bilindik markaları biliyorum ama mesela aynı kalite yada birbirine yakın kalitede olan x markası pahalı iken y markası ucuzdur o zaman tercim y markası olur.

Artık toparlayalım Max 2.000 TL bütçem var ve beğendim bisiklet tarzı bu ve bu sadece örnek olarak gösteriyorum. Dostlar ben tekerin çapı şu olacak yok tel sayısı şu kadar olsa iyi olur ben hiç anlamam ama zamanla öğrenirim umarım. Şimdiden teşekkürler.20191021_224227.png

ahmetzk

Üye
Tepki
2
İsim
Ahmet
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Adana'da ev ve iş arasında yaklaşık 6-7 km arası mesafe için ilk ve sonbahar aylarında sürekli, kış aylarında ara ara kullanacağım ve yaz aylarında hiç kullanmayacağım bir şehir bisikleti bakıyorum.
Kafamda olan modellerde frenin V yada HD olması tercih sebebi ve büyük ihtimalle bakımının uygun olması sebebiyle V fren tercih edeceğim.
Aklımda olan modeller şunlar, kullanan ve bilenlerin fikirlerini paylaşmasını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
V frenliler
(link)

(link)

HD frenliler

(link)

(link)

(link)

allegromoderato

Aktif Üye
Tepki
80
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Klasik
ahmetzk
tam aradığım modelleri paylaşmışsın bu bisikletlerin ağırlıkları hakkındaiblgisi olan var mı ?

• Beğen
Tepkiler: ahmetzk

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.025
Bisiklet
Trek
Merhabalar,
Forumumuza İstanbuldan katılıyorum. İstanbul'un yokuşlu ve pek de düzgün olmayan yolları için bir elektrikli bisiklet arayışı içindeyim. Fakat çok marka ve teknik detay var, konuyla ilgili bilgili arkadaşlardan marka ve model konusunda yardım istiyorum. Bütçem tamamen fiyat/perfomans, teknik pratiklik - tamir kolaylığı, yedek parça bulma kolaylığı üçgenine göre belirlenecektir. Teşekkürler.

Boy: 178
Kilo: 100
Bisiklet türü: şehir
Elektrikli bisiklet meselesi biraz karisik. Temelde 3'e ayriliyor teknoloji
- On tekerlekten motorlu
- Arka tekerlekten motorlu
- Pedal destekli

Bunlarin arasinda en ucuz olani on tekerlekten motorlu olanlar. Fiyatlari eli yuzu duzgun markalar icin 1000€ civarindan basliyor, stromer gibi markalarda 10000€'a kadar cikabiliyor.
Yasadigim yerde yaslilar ve is - ev arasi uzun mesafe ( 15 km ustu ) yol katedenler tarafindan sikca kullaniliyor.
Eger yokuslarda kullanacaksaniz onden motorlu olanlar patinaja dusebiliyor. Pedal destekli ya da arkadan motorlular bunun icin daha uygun.

Bir de elektrikli bisikletler eger arka tekerlekten motorlu degilse var olan motor sadece yardimci oluyor. Motorsiklet gibi gaza basayim kendi kendine gitsin durumu yok.

Gunde 30, yilda 7-8 bin km yapilmayacaksa eger pek mantikli yatirim degil elektrikli bisiklet. Alirken de arkasinda kimsenin durmayacagi urunleri almak da cok buyuk kumar. Turkiye'de hangi markalar satiyor emin degilim ama bu urunerde en iyi fiyat/performans oranini sununlar Hollanda ve Alman markalari. Bunlarin satis ve servisini Turkiye'de bulmaniz zor, onun yerine giant, trek, scott gibi markalardan alirsaniz satis sonrasinda da kafaniz rahat olur.

En hesapli marka secenegi Cortina: (link)

Internet uzerinden 1000€ civarinda indirimli modellerini bulmak mumkun ama Turkiye'ye ithalatinda ne gibi prosedurlar vardir, vergi ne koyarlar uzerine bilemiyorum.

Bu isin tesla'si ise vanmoof: (link)

Bisikleti alanlara calindiginda bulup geri getirme garantisi de veriyorlar Hollanda'da ama ihrac edildiginde yoktur herhalde.

Eletrikli bisikletlerin Mercedes'i ise bu: (link)

Eger yilda 10 bin km'den az yapacaksaniz hic bulasmayin bile.

ahmetzk

Üye
Tepki
2
İsim
Ahmet
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
ahmetzk
tam aradığım modelleri paylaşmışsın bu bisikletlerin ağırlıkları hakkındaiblgisi olan var mı ?
Carrraro modeller ALÜMİNYUM 1.1/8" YARI-ENTEGRE, Bianchi modeller ise ALÜMİNYUM 1-1/8” HYDROFORMED malzemeden üretilmiş. İkisi arasında bir fark var mı bilemiyorum, Alüminyum malzeme olduğu için aynı ölçüdeki çelik modellerden daha hafiftir. Ben 48 lik kadroya bakıyorum, bunun dışında 52 lik te var.

allegromoderato

Aktif Üye
Tepki
80
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Klasik
kesin ağırlık hakkında bilgi bulamadım eğer ağırsa istemeden de olsa spor tipli bir tane alacağım . evim biraz yokuşta kalıyor çünkü hafif olması önemli ama bunların da görünüşleri çok güzel karar veremedim