Bisiklet ne zaman alınmalı?

Tepki
9
arkadaşlar yıllardır bisiklet alıp satan, bu camianın içinde olan kişilere soruyorum.

bisiklet almak için özellikle de sıfır bisiklet tercih edilirse hangi dönem daha kazançlı ve caziptir?

belki bisiklet alacaklar bu durumu göz önüne alarak hareket ederler, pazarlık konusunda elleri daha güçlü olur.

Scudo
Tepki
72
hasan bey o alacağınız bisiklet kategorisi ile doğru orantılıdır.örneğin yol bisikleti alacaksanız hiçbir zaman indirim olmaz beklemeyin:)hareket tarzı freeride -freestıl tarzı kullanacaksanız onlardada indırım pek olmaz.yani alacagınız bısıklet ile dogru oarantılıdır.26 jant mtb tarzı bısıklet alacaksanız zaten indirım beklemenıze gerek yok,pazarlık gücünüz ile bastırıp ucuza kapatabılırsınız:)bence bısıklet alma zamanı yoktur,sadece doğru bisikletçide doğru zamanda olmak vardır:)saygılar bol pedallar.

özellik arz eden,belirli bir amaç için dizayn edilmiş bisiklet almaksa hedefiniz bence indirim beklemeyin,çünkü indirim bu tarzlarda pek olmuyor:)

aslan bora

Üye
Tepki
12
Her zaman tabi ki :)

İnsan herzaman bisiklet alabilir. Ama iyi bir bisikleti daha uygun fiyata edinmek istiyorsan ikinci ellere bir göz at. sahibinden.com da ben çok uygun bisikletlere rastlıyorum. Bazen çok az kullanılmış bir bike orada yarı fiyatına bulunabiliyor.

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.445
Satmak için yaz, almak için kış en uygun zamanlardır. Özellikle satıcılar sonbahar ve kışda azalan işleri arttırmak için kampanyalara giderler

eylul kaya

Üye
Tepki
0
merhaba,bu nitelendirdiğiniz şekilde iyi ve uygun fiyatlı rastladığınız bisiklet varsa burda paylaşır mısınız?teşekkürler..

Aydın Hiçyılmaz

Daimi Üye
Tepki
129
Siteleri bazen takip ediyorumda yeri gelince %10 %15 %20 indirim yapabiliyorlar. Fakat %20 oranında olan büyük indirimler genelde kış aylarında oluyor. Satışları arttırıp eski bisikletlerini elden çıkarmaya çalışıyorlar. Kış dönemi içerisindeki bu indirimler zaman zaman yapılıp tekrardan kaldırılabiliyorlar. Sonra biraz bekleyip tekrar indirim yapabiliyorlar. Tabi önceden kestirmek zor. Bir şey eklemek istiyorum. Yukarıdaki yorumum yol bisikletleri için yapılmıştır. Dağ bisikletine karşı şimdilik pek ilgim olmadığı için onları takip etmiyorum. belki onlarda çok daha büyük indirimler olabiliyordur. Takip etmek lazım. Aslında bence en iyisi direkt bayiyi aramak. Hem pazarlık yapma şansınız olabilir hemde indirimlerin ne zaman olacağını size belki söylerler.

herbil

Daimi Üye
Tepki
368
Yeni sezona ait modeller çıkmadan önce eski sezona ait modellerin fiyatlarında ucuzlama olabilir. Bu da sonbahar dönemine denk geliyor. Ayrıca sonbaharda bisiklete olan talep de azalmakta. Her 2 etki ile bence sonbaharda ucuzlama görülüyor.

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Mart sonu Nisan başı sıfır bisklet almak için ideal bir zamandır.. Mtb için tabiiki..

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
hiç bir zaman. Evet hiç bir zamandır en uygunu olan

Bahar'da alırsınız; Modeller yeni cıkmıstır indirim yapmazlar.
Yaz'ın alırsınız; Modeller güncelliğini korumaktadır, bisiklet alan sayısı fazladır ikram yaparlar ama cok da degil =)
Güz'ün alırsınız; modeller azalmıştır, gercekten istediginiz birseyi bulmak zorlaşmıstır. Ya kadro boyunu bulamazsınız ya istediginiz komponentleri tasıyan bisiklet bitmis benzerini sunuyorlardır
Kış'ın alırsınız; Modeller iyice azalmıştır. Yeni modellerin tanıtımları, söylentileri başlamıştır. Simdi buna üç vereceğime 1 ay sonra üç buçuğa yenisini alırım dersiniz.

Aynı anda her zamandır bu sorunun cevabı; evet her zaman

Bahar'da alırsınız; Yeni modellere kavusmanın yola cıkılacak ne sıcak ne soguk zamanların tadını cıkarırsınız.
Yaz'ın alırsınız; En çok tatilinizin olduğu, rahat nefes aldığınız vakitlerde binersiniz bisikletinize, ikramlar da başlamıştır hani sermaye kurtulduktan sonra pazarlığa daha acıktır satıcılar..
Güz'ün alırsınız; Ter içinde kalmayacagınız turlar sizi beklemektedir artık. Hem satımlar azaldıgı icin fiyatlar da kırılmıştır. Kimi insanlar vardır bisiklet alıp da tutunamayan yazın kullanıp güzün satan; onlara denk gelirsiniz cok uygun güzel bisikletler bulursunuz.
Kış'ın alırsınız; bahara simdiden hazırsınızdır, son hasatta iyice ucuza kapatmış olmanın rahatlıgı vardır, ah bir de gönlünüze uygun olanı denk getirdiyseniz sizden mesutu yoktur. Bahar oldu mu neredeyse sıfır olan parçaları isterseniz satar daha üst modelleri alırsınız kral olur bisikletiniz.

Her dönemin artısı eksisi vardır kendince... Önemli olan sizin bu dört yönlü terazideki yeriniz hangi artılar lazım hangi eksiler önemsiz, tartar biçersiniz =)

B

BF Okuru

Misafir
en uygun zaman genelde kışdır çünkü kimse bisiklete binmediğinden fiyatlar düşer

Tepki
12
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar geçen açtığım konudada tartışmıştık ben kendi fiyat aralığımda 4 bisiklet buldum ve sizin uzman görüşlerinize göre almayı planlıyorum seçtiğim bisikletler şunlar;

Sedona 741-D
Corratec X-VERT Halcon Tektro Disk
CORRATEC X-VERT TAAL
GEOTECH ASCENT SHIMANO ALIVIO DISC BRAKE

Evet Arkadaşlar Benim Bütçeme Göre Bulduğum Bisikletler Bunlar Geri Kalan İşi Sizlerin Uzman Görüşüne Bırakıyorum Bana Hangi Bisikleti Almam Gerektiğini Söylerseniz Sevinirim Herkese İyi Forumlar. Bir de forumda yaptığım araştırmaya göre benim gibi bisiklet kullanıcıları için frenin V Fren olması iyiymiş illaki disk fren almak istiyorsakta disk frenin hidrolik olması gerekiyormuş buna dikkat ederekde tavsiye ederseniz daha memnun olurum arkadaşlar.

Kıvanç ERTÜRK

Forum Bağımlısı
Tepki
70
Bisiklet
Corratec
Sedona daha makul sanki ? Fiyatlarına da bakarak da karar vermekte yarar var tabii.sedona dememiin sebebi aceranın sorun yaratmayan bir sistem olması . diğer bisikletlerde karışık sistemler var ör:tektro+altus+alivio vs . bu nedenle sistemin her parçası model olarak aynı ya da en yakın parçaya sahip olması taraftarıyım.Aceranın da altustan ve aliviodan iyi olması da bir etken tabii

• Beğen
Tepkiler: Mert ALTUNÇ
Tepki
12
Bisiklet
Sedona
Teşekkürler bu arada geçen konuda demiştim çok profesyonel bir bisiklet aramıyorum büyükadada bir yazlığım var orada kullanmak için kilolarımdan kurtulmak için kaliteli bir bisiklet arıyorum profesyonel bir bisiklet önermeyin sadece kaliteli olsun yeter :)

• Beğen
Tepkiler: bahtiyar közen
Tepki
16
disk frenden uzak dur profesyonell kullanıcı değilsen v fren işini fazlası ile görür hemde fazla para ödememiş olursun arkadasım tercihinide avrupa bisikletlerden yap. sedona,bianchi,salcano,carraro,whistle,geotech bu markalar yerli üretim...

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
Halkon güzel, zaten gezi amaçlı düşünüyorsunuz Halkon'da ön maşada ve arka tarafta tam çamurluk takılabilmesi için gerekli yerler var. Belki yağışlı havalarda gereksinim duyarsın.

Fakat bu modelde ayna dişlisinde dişli muhafazası yok, fotoğrafta da görünmüyor sonradan taktırabilirsin.

emre karakoç

Daimi Üye
Tepki
212
Bence açık ara halcon. Evet Disk fren şart değil ama giderek v fren uyumlu parçalar daha az bulunur hale geliyor. Kadro daha iyi. Alivio acera dan daha üstün. Bu arada farklı komponentler bir arada rahatlıkla kullanılabilir. Vites sayısı uyumluysa. Benim arka aktarıcı XT , ön deore, vites kollaro dokuzlu alivio mesela.

• Beğen
Tepki
12
Bisiklet
Sedona
Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar söylediklerinizden sonra aklımda corratec halcon veya sedona 741 d almayı düşünüyorum konu güncel hala tavsiyelerinizi bekliyorum :)

• Beğen