Bisiklet markalarının ülkeleri ve kuruluş tarihleri

gokhankoc

Aktif Üye
Tepki
469
İsim
Gökhan Koç
Bisiklet
Specialized
Giant aynı zamanda dünyanın en büyük bisiklet üreticisi galiba yanlış bilmiyorsam.

Scudo

mseldur

Aktif Üye
Tepki
96
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Raleigh'i de ekler misin hocam :D Ingiltere olmasi lazim :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@gokhankoc

genel üretim olarak ( birçok markanın aynı fabrikadan çıkması olarak) tayvan ve çinde birçok firma var liste istemek gerekir.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güzelim Cannondale hepsinde hand-made in Usa yazardı harcadılar :ckskc: Öyle çok daha havalı oluyodu.Şimdi o da Asya üretimli :snzdglsn:

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Cervelo için Amerika yazıyor, ama Kanada markasıdır. Amerika kıtası kastediliyorsa doğru tabii...

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat B. bey haklısınız benim baktığım yer Kanada'yı Amerika gibi yazmış, Kanada olarak düzelttim. Teşekkürler.

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
Shimano Japon olduktan sonra gerisi hepsi boş. Shimano kullanmayan marka var mı?
Hepsi her şeyi kullanabilirler. Ama sıkıysa Shiamano kullanmasınlar da görelim. :)

Tepki
4
Markanın menşei ve üretimini birbirine karıştırmayın, bildiğim kadarıyla KTM hariç diğerleri Çin de üretiliyor.

Haluk Eke

Daimi Üye
Tepki
1.300
İsim
Haluk Eke
Başlangıç
1956—57
Bisiklet
Specialized
@gokhankoc lütfen o iki şirin cici kızını benim tarafımdan çok çok öp!

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
Giant Tayvan'da üretim yapan Amerikan firması. Eğer üretim yerlerine göre yazacaksak bu listedekilerin bir çoğunun Tayvan olması lazım zaten :)

• Beğen
Tepkiler: Melih AÇIK

Selami53

O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !
Tepki
963
Bisiklet
Specialized
Bu işi Amerikalılar açık ara kopartmadıysa bende bir şey bilmiyorum. Specialized,Cannondale,Trek ... dahasına gerek bile yok :)

''''''''''''''''''Bisiklet Endüstrisi’nde “ülke menşei” “Made In xxx” ibaresi tamamıyla farklı anlamlarda kullanılmaktadır.

Üretilen Ülke İbaresi görüldüğünde Bisiklet Üreticileri’nin ifade etmeye çalıştığı anlam farklıdır

Herhangi bir ülkenin, bir bisikletin “ülke menşei” ibaresini kazanabilmesi için o ülkenin “nihai mamulün üretiminin mali değerinin” %60′ını üstlenmiş” olması gerekmektedir.'''''''''''''''''''''Alıntıdır.

Arkadaşlar yani şöyle,mesela giant'ın 1000 usd lik bir bisikletini baz alalım. Kadro taiwanda 100 usdye maal edilip Amerikaya gönderildi,Amerika'da boyama,parça montaj işlemleri vs. işlemleri 300 usd tuttu. Bu durumda bisikletin menşeii Amerika olur.
Marka menşeii ise tamamen ayrı bir konu,marka amerikanlarınsa amerikandır.Değişen bisikletin menşeii olur.

• Beğen
Tepkiler: Rocketman

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
Güzel bir çalışma olmuş , elinize emeğinize sağlık. Almanyada arkadaşım var ona Canyon aldırsam burdan internetten sipariş etmekten daha uyguna gelirmi ?

Selami53

O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !
Tepki
963
Bisiklet
Specialized
@OsmaniyeRehber

Hocam aman diyim. Bu konu virüs gibi her yere yayıld bu başlığı da amacı dışına çıkartmasın :D Bir çok konu var forumda bunla ilgili,hatta bizzat getirtme maceralarını anlatan arkadaşlar da var.

gokhantig

Forum Bağımlısı
Tepki
362
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cube fabrikalarini gezme sansim oldu. Uretim tamamen Almanya'da yapiliyor ve Alman pasaportu olmayan (kokeni Alman olmayabilir) hic bir calisani da yok.