Bisiklet kullanmak hemeroide neden olur mu?

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.286
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bazı selelerin ortaları boş bu iyimi kötümü acaba

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bisiklet hemoroide sebep olmaz. yanlış sele sebep olur. örneği bknz:ben

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.253
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Eroseros o kremi kullanmış biri olarak söylüyorum
Öyle bir baş ağrısı yapıyor ki
Dötünü kesip atasın geliyor bir daha kremi kullamayayım diye
Migren ağrısı bu ağrının yanında sivri sinek ısırığı bile sayılmaz.
Bu arada geçler makara yapmayın Allah korusun sizinde başınıza gelebilir

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Konu ilginçmis :)

hemeroid'in çoğusu ırsidir zaten. Anne babada varsa sende de olacaktir.

Bence bos bos masabasinda oturmak daha cok etki edebilir :)

• Beğen
Tepkiler: gok

Cuneyt Erkman

Forum Bağımlısı
Tepki
702
Bisiklet
Salcano
ev yemekleri bol salata ve nesfit tam tahıllı barı yiyip üzerinde marmelat bulunmayan sert bisküvilerden ve patlamış mısırlı diyet yiyeceklerinden uzak durmanızı tavsiye ederim

Cem Tunç

@bike33travel
Tepki
381
İsim
Cem Tunç
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Triathlon
Hemeroid ulusal bir sorun oldu neredeyse, ben bunun sadece tuvalete birkaç günde bir gidip tuvalette çok beklemekten dolayı olduğunu iddia ediyorum, tuvalet alışkanlığını değistirip hergün tuvalete giderseniz ve çok ıkınmazsanız başınıza, yani kıçınıza gelmez. )) Bekleyin kendi gelir zaten. ))

dtcf31

bisiklet
Tepki
353
İsim
Güven
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
hemoraide neden olduğunu biliyorum. hatta hemoroid olan bir arkadaşım yeni aldığı bisikleti satmak zorunda kalmıştı. zaten hemoroitin bir çok nedeni var bunlardan biri de oturmak olduğunu söylüyolar. bisiklette sadece oturmuyon sele yerinde durmuyor gibi:)

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
@dtcf31 Hemoroid çok oturmaktan oluyorsa İstanbul şartlarında bisiklet kullanılmadığı zaman trafiğe takılma sonucu araçta daha çok zaman geçiriliyor, mantıken bisiklet hemoroid riskini azaltıyor o zaman.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bilmeyenler için hemoroid. Deneyimlerimden oluşur. Ne hissedersiniz? En büyük keyfim en büyük işkencem olmuştu. Tuvalette dışkılarken sanki içinizden dikenlere dolu bir gül dalı yavaş yavaş çıkıyormuş gibi acır. Tuvalete gitmek istemezsiniz. Kamyoncu hastalığı olarak bilinir. Bir kaç ana sebebi vardır. Hareketsiz yaşam, uzun saatler oturarak çalışmak, az lifli yada lifsiz besinlerle beslenmek, aşırı çay ve bilhassa kahve tüketimi. Basur baş gösterdiğinde, mağdurların yaptığı ilk hata hareketi kesmek katiyen bunu yapmayın. Yürüyüşler yapın, lifli gıda tüketmeye başlayın ve bırakmayın. Şaaaak çayı kesin sonra şaaaaak kahveyi kesin. Genel cerrahlar ameliyat şinas kişiler olup, onlara bir gözükün ama mümkün mertebe ameliyat çözüm değil her zaman. Süreçte sıcak su banyosu yapın. Leğene sıcak su doldurun ve oturun. Şu dayanbildiğiniz kadar sıcak olmalı.
Geçmiş olsun. Geçebilen bir hastalık. Yaşadık. Biliyoz.

dtcf31

bisiklet
Tepki
353
İsim
Güven
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mehmet Metin Levent çok çok geçmiş olsun. şimdilik böyle bir derdimiz yok ama bizim buralarda sık görülür umarım bize hiç uğramaz bu durum

Tepki
232
Bisiklet
Salcano
bende var ozellikle en az 2 tane tursu yedigim zaman veyahut sulu yemege pul biber attigim zaman hemen hissettiriyor kendisini acilar eksiler bas dusmani hastaligin bazen cikiyor arada bir caresi sicak su tedavisi uygulamak ben oyle buldum sicak bir suyu legeni doldurup oracaksiniz iki uc gun icinde sislik kizariklik inip geciyor cok sukur elhamdulillah ne demek oldugunu cok iyi bilirim adam akilli oturamaz yan oturur ya da yatarsiniz sirf acisini dindirsin diye bu gecmeyen ara ara tetikleyen bir hastalik tabi aci ve eksiyi fazla kacirirsaniz tetikleyebiliyor dolasiyla dikkatli olmak lazim ayrica tedavi yontemlerinden biri de makata fitil sokmaktan da gecer bu yontemi denemeye hic totom yemedi ama uygulayipta gecen arkadaslarimdan duydum bu hastalik onemli bir hastalik lutfen hastalik hakkinda hicbir bilgisi olmadigi halde yalan yanlis ici bos yorumlarda bulunmayin hastaligin sakasi olmaz nerenizde olursa olsun

• Beğen
Tepkiler: Rocketman

dtcf31

bisiklet
Tepki
353
İsim
Güven
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Fatih Yasin Söndüren geçmiş olsun yediklerimizden özelliklede acılı ve baharatlı yemeklerden dolayı buralarda sık görülen bir hastalık birde uzun uzadıya oturmak da nedenlerinden. ben de bisikletten dolayı böyle bir duruma düşebilirmiyiz diye tedirginim. bisikleti yeni alıp daha sonra satmak zorunda kalan bir tandığım var.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@dtcf31 bisiklet hemeroid yapar mı? sanmıyorum. çünkü üzerinde sabit durmuyorsunuz. hareket ediyorsunuz.

Tepki
232
Bisiklet
Salcano
@dtcf31 ALLAH razi olsun bende sadece kizariklik oluyor uzun tur yolculuklarinda o kadar cunku 8 9 saat birgunde pedalliyorum bence bu normal bir durumdur sanirim zaten bir sure sonra ozellikle ilk 60 kmden sonra etli etli gibi geleb koltuk 60 kmden sonra kemik gibi hissetmemi sagliyor belki de koltugun kalitesizligindendir bilemem bu sebepten kizariklik oluyor velahasil bisiklet hemoroid hemeroid mi neyse adi artik onu tetiklemiyor bas dusman tursular ve acilar

• Beğen
Tepkiler: dtcf31

dtcf31

bisiklet
Tepki
353
İsim
Güven
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti

uussff

Daimi Üye
Tepki
228
Memethol adli ilaci kullanmadiysaniz, denemeniz tavsiye olunur..

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

seviman

Üye
Tepki
37
İsim
musculus rhomboides
Bisiklet
Bianchi
prostat (BPH) yaptığını da bir makalede okumuştum

Uzun süre bisiklet kullanmak
Birçok erkek, spor yapmak amcıyla bisiklet tercih eder. Ancak uzun süre bisiklet binmek de prostat üzerinde olumsuz etki yaratır, çünkü vücut ve bisikletin oturulacak yeri sele arasındaki sürtüşmeler, prostat dukusunun yapısını zedeleyerek, prostata hasar verir. Uzmanlar, bisiklete binme süresinin 30 dakika geçmemesini, prostat hastası için bisiklet kullanmamasını öneriyor. Yürüyüş, koşu, dağ tırmanma ve yüzme ise prostat iltihabının önlenmesine yarar sağlayabilir.

upload_2018-8-15_19-53-23.png

kısırlığa da şöyle sebep olabilir. sıcaklar sperm sayısını aşırı derece azaltıyor. kaplıcalar bi nevi korunma yöntemi :) dar pantolon giyimi ve iç çamaşırının dar olması radyasyon hormonlu besinler sebebi ülkemizde normal sperm sayısı 15 milyon iken 10 milyona düşürüldü. şimdileri ise 5 milyon dan fazla ise normal diyoruz. bunun ileriki zamanlar da daha da düşeceği düşünülmekte. kızlar da da bir ömür kullandıkları ped lerin kimyasalları kısırlığa sebep olduğu iddia ediliyor.

• Beğen
Tepkiler: TERAPicycle

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@seviman birkaç gün önce bir belgesel izledim..89 yaşında bir adam prostat kanseri olmuş..Niye olduğunu bilmiyorum..Belgeseli başından itibaren seyretmedim..Adamı ameliyat ettiler,yumruk büyüklüğünde bir kitle çıkardılar..Çok acayipti..İşeyemiyormuş adam..Neyse..Bu adam ameliyat öncesi doktora ne dedi biliyor musunuz?
''Ameliyat sonrası bisiklete binebilecek miyim?''
Doktor da ''evet,binebilirsiniz'' dedi ve ameliyattan sanırım birkaç hafta sonra,bisiklete bindiği görüntüler ekrana geldi..
Bisiklete binmek,prostat kanserine neden olabilir belki ama bisiklete 89 yaşında binmekte,herkese kısmet olmaz:kahve: