Bisiklet kullanmak hemeroide neden olur mu?

kultigin

Üye
Tepki
38
@mathcup
Bisiklet kullanmak hemoroide neden olmaz.
Hemoroid kabaca makad civarında bulunan toplardamarların genişlemesidir.Bu damarlar içinde bulunan kan basıncı artarsa zamanla kan damarlarının duvarlarında oluşan baskı nedeniyle damarlar genişliyor.Bazı insanlarda damar çeperleri zayıf oluyor bu kişiler özellikle hemoroide daha yatkınlar.Sonuçta hemoroid oluşuyor.Peki damar içindeki kan basıncı neden artar::::Ikınma::::peki neden Ikınılır:::::Kronik kabızlık::::Kabızlığın çok çeşitli sebebleri vardır.(lifsiz gıda tüketmek gibi bunu için sebze ve meyve tüketmeye gayret etmelisiniz)sebeblerinden biriside haraketsizlik,haraketsiz bir yaşam tarzıdır.Dolayısıyla bisiklet kullanarak spor yapanlarda hemoroid görülme şansızlığı:D daha az olacaktır.;)

Scudo

kultigin

Üye
Tepki
38
@efe ALBAYRAK

Aman allahım :D Bisikletimi satsam daha iyi olcak:D

uslsy

Marstan Katılan İlk Vejetaryen Üye
Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Vee hortlatıyorum.. Krem ve/veya ilaç tavsiyesi olan.. Lütfen kullanmış olanlar yazsın kulaktan duyma değil.:bsmagryr:

Başlık kayıp gidiyor. Gözünüzü seveyim bilen birinden cevap.

BicycleX

Üye
Tepki
390
İsim
Onur Y.
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bisan
@uslsy Rectoderm adlı bir krem var. Sgk karşılamadığı için eczanelerde genelde bulunmuyor ancak sipariş verirseniz depolardan tedarik ediyorlar. Fiyatı 140 lira civarında, oradaki dokunun bir nebze yenilenmesini sağlıyor ancak kalıcı çözüm olduğu kanaatinde değilim. Günlük parmağınızın bir boğumu kadar kullanmanız gerekiyor. Ancak bu dozda bile aşırı baş ağrısı yapıyor. Yine de bir doktora danışıp bu kremi sorarsanız daha iyi olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: uslsy

uslsy

Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BicycleX

Ben direkt deneyeyim.. :))

antika

Aktif Üye
Tepki
318
Bisiklet
Tern
Gavur ellerinde bizim taharet musluğu dediğimiz icadın daha gelmemiş olmasından dolayı gerçekleşmesi daha muhtemel hastalıktır.

3 yıldır yaldır yaldır bisiklet kullanıyorum hiç birşey olmadı, hemde öyle tayt falan da giymedim. Ama 2 haftadır iş nedeniyle Hollanda'dayım, hemoroidin eşiğindeyim, neyse 2 hafta sonra dönüşte popoyu kurtarmış oluruz inşallah. (mecaz değil, gerçekten popo)

• Beğen
Tepkiler: uslsy

A.Tahsin

Daimi Üye
Tepki
96
Bisiklet
Bianchi
@uslsy
Ben hemoroid den fisur ve fistulden tedavi oldum
O ilaci da kullandim butun ilaclari kullandim tavsiyem su kremle ugrasma direk dr a git tedavi ol
Bisiklet neden olmuyor kotu tuvalet aliskanligi ve yiyecekler neden oluyor.
Tedavi surecimle ilgili konu acmistim buraya yazmayim merak edenler icin dr un adi mustafa isik ankara mesrutiyette... islem 10 dakika

mossocitybiker

Aktif Üye
Tepki
271
Bisiklet
Mosso
@Eroseros
hahahah yarıldım yalnız hocam. Şöyle ki aslında göte de sürseniz ayak parmağınıza da sürseniz sürdüğünüz krem cildiniz tarafından emilerek kana karışıyor. Bu kısımda da size yan etki gösterebilecek bir madde varsa içinde etkisini göstermeye başlıyor. Yani aslında hap içtiğinizde midenizde o hap eriyerek bir nevi göte krem sürmüş gibi oluyor yani mideye krem sürmüş gibi :)

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ya konuyu biraz hortlatacam ama çok fazla bisiklet sürmekten kaynaklı özel bölgelerde uyuşma cinsel hastalıklara yol açar mı

mossocitybiker

Aktif Üye
Tepki
271
Bisiklet
Mosso
@Bisiklet sever 93
pedli tayt ve sele ile o uyuşmaların önüne geçebilirsin. O da olmadı sürerken belirli aralıklarla ayağa kalkıp sürersen o uyuşma da geçer. Diğer kısmı ise bilemedim ama sorun olmaz herhalde. Bambam devam :)

• Beğen
Tepkiler: JusTiMe

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@A.Tahsin
Duyduğum kadarıyla, o bölgedeki bir kaç kası kesiyorlarmış.Buda ıkınma aşamasında fazla kasılıp, varsa çatlağın tekrardan açılmasını engelliyormuş. Bu doğru mu?Peki işlem sırasında yeni bir yara olmuyor mu veya daha sonraları akıntı vs?

Genel olarak, bisikletin hemoroid yapacağını pek sanmıyorum. En fazla pişik yapar, çünkü baskı yukarıya doğru.Hemoroidlerde dışkı,hemoroidi aşağıya doğru baskılıyarak uzamasına,sarkmasına sebeb oluyor diye biliyorum

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@esenturk

Turdan sonra çok kötü uyuştuğu için sormak istedim (sonra kötü bir şey olmasında ;))

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Soruya cevap vereyim. Olmaz. Hemoroid damar yapısı ile ilgili bir hastalıktır. Hemoroid için bisiklete gerek yok. Damar yapısı bozuksa hemoroid olunur. 30 küsür yıldır bisiklete binerim, hiç bir sorun yaşamadım. Tek ulaşım aracım bisiklettir. Yani hafta sonları bisikletini arabanın arkasına atıp, bir gölün etrafında ya da piknik alanında gezinenlerden değilim. Her mevsim, tüm hava koşullarında, hemen hemen her gün bisiklete biniyorum. Turlarda günde en az 10 saat bisiklet kullanırım. Hatta bir gün içinde 14 saat, 16 saat bindiğim zamanlar bile oldu. Hiçbir sorun yaşamadım. 70 yaşında bir arkadaşım var, o da en az benim kadar aktif bir bisiklet kullanıcısı. Yaşı gereği benim iki katım fazla sele üstünde oturmuştur ama onda da böyle bir sorun yok.

uslsy

Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@A.Tahsin

Ben de topbas da fistül tedavisi oldum. Ondan yana bir derdim yok. Bu cikti simdi basima.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@Bisiklet sever 93
Sele genişliği ve yüksekliğinizi kontrol edin. Normal değil bunun olması.

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
Benim en büyük sorunum padli tayt aldım tur selesi taktım jelli kılıf falan o kadar şeye rağmen hala testislerim özellikle çok acıyor sıkışıyor benimkilerde mi anormallik var acaba ???