Bisiklet kilidi tavsiyeleri

Scudo

emrahb

Aktif Üye
Tepki
132
Bisiklet
Sedona
@Seyha07
Arkadaslar oneriniz icin tskler . Maymuncukla falanda acilmazmi dersiniz

• Beğen
Tepkiler: Seyha07

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam adamlar çelik,banka kasası gibi kilitleri açıyorlar, onların elemanlarına rastlanırsa kilit dayanmaz diye düşünüyorum. Ama her zaman profesyoneline rastlama gibi şansızlık olmayacağını tahmin ederek yukardaki kilit işe yarayabilir diye düşünüyorum.
Lakin bu u kilit bisikleti bir nesneye bağlamaya yarayacaktır,peki tekerini,üzerindeki aksesuarları nasıl koruyacakki?

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Seyha07
Hocam,tv çıkmıştı.Polis kullandıkları mekanizmadan bahsetiyordu. Adam matkabın ucuna hazırladığı düzeneği takıyor,kilite takıyor snyeler içinde kilit açılıyordu.Bu ev kiliti birde...

• Beğen

antika

Aktif Üye
Tepki
318
Bisiklet
Tern
Arkadaşlar 2 haftadır Hollanda'dayım, balkondan oturduğum apartmanın önü aşağıdaki gibi görünüyor :
hollanda_bisiklet_park_20180526.jpg

Görüldüğü üzere burada millet sokağa park edip gidiyor, bisikletler hiçbiryere bağlı değil, sadece bisikletin kadrosunda kendi kilidi var o kadar.

Fotografta görülen bisikletlerin hiçbirisinin yenisi 500euro'dan bir cent daha ucuz değil, araştırdım. 2.el fiyatları durumuna göre 150-200 Euro'dan başlıyor. Peki kadronun üzerindeki framelock ne menem birşey, işte onu da bir Türk olarak sokağa bırakmaya popomun yemediği kendi 2.el bisikletimden göstereyim (anahtarın üzerinde satıcının etiketi hala duruyor):

hollanda_bisiklet_kilit_20180526.jpg

hollanda_bisiklet_kilit2_20180526.jpg

Aynı kadro kilidini Türkiye koşulları için düşünecek olursak ancak hızlı market alışverişi veya kafe restoran duraklamarında hızlı ve pratik olması sebebiyle kullanılabilir.

emrahb

Aktif Üye
Tepki
132
Bisiklet
Sedona
@Seyha07
Caydirici ceza koymazsan veya ceza alani 2 ay sonra birakirsan bu sorunlar bitmez. Bisiletimi calani suc ustu yapsam saldiririm yada o bana saldirir. Durumu gore ölumlu bile bitebilir o kavga. Yasalara guvenim olsa salakmiyim saldirayim. Kaydederim nasi olsa boruyu yicek derim ama yok yani. Illa basimizin belaya girecegi bi sistem uygulaniyor. 2 hafta once bisikletim calindi kameralar olmasina ragmen hala bulamadilar.

• Beğen

Seyha07

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
Metin
Bisiklet
Bianchi
@emrahb benimde bisikletimi dairenin merdiven boslunda kiliti kesip yada acip caldilar hala yok gitmedigim bakmadigim yer kalmadi umudumu yitirdim simdi yeni bisiklet aldim.ama bu bende paranoyaklik yapti tekrar caldirirmiyim birsey olurmu diye yapmafigim sey kalmadi simdide dorduncu kilitimi alcam gozumun onunden bir dakika bile ayirmiyom

emrahb

Aktif Üye
Tepki
132
Bisiklet
Sedona
@Seyha07 benim evde sıkıntım yok koycak yerim var bana dışarıda isimi gorcek bi kilit lazim. Bu onguard iyiye benziyo ama disarisi icin fazla gelmezmi. Disardada şehrin avm sinin kameralarin gordugu bi yerine bisikleti birakiyorum. Ordan calinmasa kolay acilmasa yeticek .

Evet artik bende cok tedirgin oluyorum. Calindikdan sonra keske en pahali saglam kilidi alsaydim diyosun. Bende oyle dusunuyorum ama disarda kullanmaya makul bisey bulamazsam onguarddan alicam fiyatida maşallah benim sehir bisikleti kadar :)

• Beğen

Seyha07

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
Metin
Bisiklet
Bianchi
@emrahb evet ama bence güvelik harcamalarında kısıtlama olmaz

• Beğen
Tepkiler: emrahb

demir77

Üye
Tepki
37
İsim
mehmet demir
Bisiklet
Ümit
Arkadaslar öneriniz icin tskler . Maymuncukla falanda acilmazmi

@emrahb maymuncukla açılır mı bilmem ama bilyalı anahtarı güven veriyor. Onguard ürünleri f/p oranı olarak en iyisi bence.

• Beğen
Tepkiler: emrahb ve Seyha07

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bunlardan 5 tane alacaksın 25tlye, birini ön lastik, biri arka lastik, 3 ü kadro üst borusu ile sabitlenecek yerde kullanırsın. Kolay kolay kimse uğraşmak istemeyecektir. En azından ortalıkta bir yerde bırakacaksanız. :) Üzerine birde alarm koydunuz mu tamam. :)

uussff

Daimi Üye
Tepki
228
@-Skynet- 5 liralik kilit tarafinin cok gercekci olmadigini dusunuyorum.

Ben oncelikle yan keski ile sansimi denerdim ki onla zaten kesilecegini dusunuyorum.

Testere ile denemenin basarisiz olmasi ise bence mümkün değil. Ben demir testeresi ile ucuna somun takilan vida kesiyorum.

Heleki demir makasi yani kesmemesi hic mümkün degil. Oyle cevirerek demir makasi ile koparamamasi normal. Demir makasi ile 0.8 mm çesan celik kesiliyor ki bu orme celik.

Sonradan uzulmemek icin U kilit tasimaktan baska cozum goremiyorum :)

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@uussff
Burada 5liralık kilit alın demiyorki zate. 120tl verip cafcaflı kilitin 5tllik kilit karşısında rezil oluşunu göstermiş. Taraf tutacağını sanmıyorum,tutsa bir markadan para alıp markayı savunmanın yolunu arardı. 5lik bu kilit migrosta bile var türlü türlü adlarda.
Kilit olayında bence iki seçenek var. Ya evde bisikleti saklayacaksınız ya da 750-1000tllik dayanıklı motorsiklet kilitlerinden alıp kapının önüne kilitleyeceksin. Gerisi her türlü hırsızın azmine ve kararlılığına kalmış. :)

• Beğen
Tepkiler: biunlu ve Seyha07

uussff

Daimi Üye
Tepki
228
@-Skynet-

Ben zaten 120 liralik kilide hicbirsey soylemiyorum, elle aciliyor olmasi rezalet otesi.

Sadece 5 liralik kilidi kesememis,
olmasi bana inandirici gelmedi. Birde 2 saat sonunda yazmis. Elindeki aletlerle mumkun degil böyle bir sonuc :)

750-1000 lirada verilesi bir rakam degil, 10000-20000 bandinda bisiklet sahibi olsam neyse :)

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@uussff
Bencede bin lira kilit için en az on-yirmi binlik bisikletler lazım. Kaldıki bu bisikletleri alabilecek olsam,kaldığım apartman asansörlü olup, bisiklete büyük evimde yerde olması lazım. :)Bisikleti şu direğe bağlayım, on dk gidip bir kahve içeyim veya birkaç şey alayım diye kullanılabilecek, yüksek güvenirlikli uygun fiyatlı ürün yok malesef. İşini iyi bilen biri, hangi kilitin hangi malzeme ile neresinden ne kadar süreyle kesilebileceğini bilip ona göre hareket eder.Onlarından elinden pek bir şey kaçamaz gibi. Onlara rast gelmezsek,ortalamanın üzerinde bir kilit, bu gibi durumlar için iş görür gibi.

• Beğen