Bisiklet kilidi tavsiyeleri

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@uussff Zincirli bir kilit kullanıyorum ve 600-700 gram ayarında. Merak ettiğim u kilitlerde kafa noktası demir tarafını 2 taraftan mı tutuyor hocam?

Scudo

uussff

Daimi Üye
Tepki
228
@TORUKOJİNBenim bahsettiğim zincir oyle bir zincir degil. Farkli urunlerden bahsediyoruz.

Evet, 2 taraftan tutuyor, cikinca arkadasin dedigi gibi kilit mekanizmasi ve u kisim tamamen ayriliyor.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Seyha07

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kryptonite veya onguard tavsiye edeğiniz u kilit var mı çok büyük olmasın

uussff

Daimi Üye
Tepki
228
@eray.haytaGuvenli degil.

HIZLI

Üye
Tepki
10
Bisiklet
Kron
@eray.hayta bana kalırsa bulundunuz yerdeki sanayi sitesine gidiyosunuz orda ağır sanayi dükkanları veyahut demircilerden özel kesilmeyen bi zincir yaptırmanız ona uygunda kaliteli bi asma kilit biraz hantal ve ağır olabilir ama uzun süreli parklarda yardımcı olur açılmayan kilit yoktur açılması uzun süren kilitler vardır

• Beğen
Tepkiler: JulioIglesias

Revontuli

Aktif Üye
Tepki
125
@HIZLI yurtdısında yasıyorum bende kardeş , tel örme kullanıyorum bulundugum bölgede ve ıs yerımın park yerı guvenlı ama yınede olur olmaz yere park etmem..
bide bu ısı tuplerı var onlarla da erıterek kesebılırler. turkıye de calınma olayları cok tehlıkelı avrupa ya göre. selamlar.

monder33

Daimi Üye
Tepki
826
İsim
Murat Önder Boyluoğlu
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Az önce tesadüf öyle bir asma kilide denk geldim.

• Beğen
Tepkiler: emrahb ve Seyha07

uussff

Daimi Üye
Tepki
228
@eray.haytaKaliteli bir u kilit alin bence, onguard cryptonite vs.

demir77

Üye
Tepki
37
İsim
mehmet demir
Bisiklet
Ümit
@brky1905

Onguard 8000 ls brute tavsiye ederim. Kesilmesi zor ve sağlam. Ancak maymuncukla açılırsa açılır. Caydırıcı olur bence. U kilitte küçük model de tavsiye etmem.

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@demir77 Bu maymuncuk olayını youtubeden biraz izledim galiba tüm u kilitleri açabiliyorlar kafam biraz karıştı.Kryptonite Türkiye'de satılan doğru dürüst halatlı orta boylarda 1 kilit bulamadım.

demir77

Üye
Tepki
37
İsim
mehmet demir
Bisiklet
Ümit
@brky1905

U kilitten ziyade açılmayan kilit yok. Kapı kilitleri de dahil. Sağlam u kilitler en azından kesilme ve kırılmaya karşı kuvvetli. Yeter ki tükenmez kalemle kolayca açılmasında. Ve çoğu hırsızlıkta kaba kuvvetle oluyor.

• Beğen
Tepkiler: brky1905

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yurtdışından kryptonite alan var mı ?

igocebe

Üye
Tepki
3
Arkadaşlar apartmanın kamerası bisikleti bıraktığım zemin katı direk görüyor, yine de çalarlar mı? Bir de komik bir soru belki ama, kronun 15 TL'lik kilidi korur mu bisikleti? 1500 liralık bir bisikleti çalmak için güvenlik kamerasının olduğu bir yere girip kilidi kırarlar mı? Off off... Sonra neden el kesilmesi gerekiyor şeriatta... Bak daha bisikletim çalınmadı fena sinir oldum görsem bir hırsızı ellerimle boğacağım

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@igocebe çalarlar veya çalmazlar. Önleminizi alın. Yeniyse bisikletiniz eve koyun. Eve koyamıyorsanız açması hırsızı zorlayacak bir kilit alın. Hırsız apartmanda onu açmayı uğraşmayı göze alamicaktır. Ben Trelock fs 300 kilit kullanıyorum. Daha 2 ay önce dikkatsizliğimden pahalı asics koşu ayakkabım apartman içinden çalındı. Mahallede hırsızlık da var. Ona rağmen bu kilitle apartman bodrumuna kilitliyorum bisikleti. Çok şükür bir şey olmadı. 1000-1500 tl'lik bisiklet için hırsızın bu kilidi açmaya çalışmayı göze almayacağını düşünüyorum. Çarşıda pazarda da bisikleti çok yalnız bırakmadan güvenli yerlere kilitliyorum. 2015 yazında almıştım kilidi. Halen kullanıyorum.

162629 dosyayı görüntüle

mmakif

Aktif Üye
Tepki
321
İsim
Mehmet Akif
Bisiklet
Ümit
@igocebe Decathlonun kalin U kilitlerinden alirsiniz sabit dediğiniz apartman bosluguna kullanirsiniz.

Bi tane de disarda gözünüzün önünde dururken bisiklet kafeye girmisken tuvalete gitmisken kullanmalik bi tane 12-15 mm lik alirsiniz kisa süreler için.

Eve koyamiyorsaniz en iyi çozüm simdilik bu gibi :harika:

• Beğen
Tepkiler: igocebe

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bi kac hafif kilit + zincirli kilitle birlikte kombine yaparsaniz hirsizin suresi uzayacagindan vazgecmesi muhtemel

• Beğen
Tepkiler: mmakif