Bisiklet kaza haberlerinin artması

akdo76

Üye
Tepki
243
İsim
Fatih Akdoğan
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Allah rahmet eylesin, çok acı...
Hepimizin başına gelebilir elbette. Tedbir kesinlikle şart. Yakınlarına sabır diliyorum

Scudo
Tepki
157
İsim
Cengizhan TOPCUOĞLU
Bisiklet
Salcano
@Mustaac
229723 dosyayı görüntüle

Fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla kullandığı bisiklet güven vercek bir bisiklet değil gibi duruyor. Gençliğin verdiği adrenalin duygusu ile yüksek hızlara çıktı büyük ihtimal kontrolünü kaybetti
Galiba bayır aşağı inerken gidon kontrolünü sağlayamamış, bizim yakınımızda oldu olay

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.986
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ailesine başsağlığı, allah sabırler versin diliyorum.. Bilinçsiz şekilde yokuş aşağı çok tehlikeli, dikkat ederseniz pedal eğik, muhtemel hızla inerken, hafif ayağa kalkıp eğilmek istedi, ayagı kayıp gidon hakimiyeti kaybetmiş olabilir. Yüksek hızda en fazla gidon yalpalanır ister istemez yavaşlarsın.. Tahminim bu.. ilerleyen zamanda kamera görüntüleri çıkabilir..

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.125
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kimse yanlış anlamasın, trafikteki magandaları ya da cahil yayaları meşru kılmak için söylemiyorum. Ama bisikletle son birlikteliği orta okulda babasının aldığı karne hediyesi olan beyaz yakalılar aldıkları bisikletle pervasız ve hunharca trafiğe dalmaları da başloı başına bir kaza nedeni.
Çok değil iki gün önce araçla geçerken Üsküdar tarafındaki tünelde performans kasan bir abiye rastladım. Dönüş yolundaysa D-100 üzerinde kaçım kaçım kullanmaya direnen bir arkadaşa. Yapmayın arkadaş bu memlekette kaldırımlar bile tam güvenli sayılmazken her gün onlarca kişinin öldüğü yollara kendinizi kaporta niyetine atmayın işte.

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.986
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Voltaire Çok fazla kan kaybı vardı, Yaşasa mucize olurdu.. Üzüldüm allah sabır versin, başsağlığı diliyorum..

emrecan35

Üye
Tepki
23
İsim
emrecan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Bmx
Bisikletli insanlara hiç saygı göstermiyorlar. Daha bi 10 sene geriden gidiyoz en asağı

• Beğen
Tepkiler: Esatesat

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet bende bu sorunu bisiklet sürerken analiz etmeye çalıştım. Aklımızın bisiklet sürerken çalışmaya başlaması bile başlı başına devrimsel bir gelişmedir. Neyse efendim ne diyordum, düşündüm diyordum. Bu platformda kendilerini tanıyor olduğumuz ve trafik kurallarına son derece hakim olan bir kaç bisikletli dostumuzun yaşamış olduğu kazaları istisnai örnekler olarak değerlendirecek olursak bisiklet kazalarının öznesi kişiler genelde yukardaki yorumcunun da zikrettiği üzere kural ve kaidelere pekte dikkat etmeyen yurdum ortalama bisiklet sürücüleridir. Bisikleti kendine ve kendi için bir kariyer göstergesi haline dönüştüren hobi kullanıcıları ve üst düzey bisikletlilerin bu tür kazalara karşı önceden almış olduğu önlemler ve zihinsel şartlanmalar nedeniyle kendilerinden kaynaklı kazalara daha az karışacaklarına inanıyorum. Kask yok ise, aydınlatma ve reflektör yok ise, uygun donanım ve bakım yok ise bisiklet okur yazarlığı yok ise o kaza bir şekilde gelir sizi bulabilir. Her kazayı da sürücü ve yayalara fatura etmek vicdan sahibi olmakla çelişir bir tutumdur.

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.125
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serkan Mıstınoğlu Ekstrem sporlara ilgi duyana saygı duyarım ama yaptığı hamleyle ürküttüğü bir sürücünün hayatını riske attığı gerçeğini değiştirmez.
Güvenlik önlemleri alınmış bir alanda isteyen istediği kadar kendi ucuz hayatını riske edebilir tabiki. Burada bol miktarda fixie'ci ile karşı karşıyayız.
Forumda var olan "Fixie neden sevilmiyor" konusuna farklı bir bakış olmuş :) Efendi efendi işine gidip gelen adamlara yazık oluyor.

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.344
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Malesef kayıplar acı ve bir yerde de ürkütücü. Yanlız halen bilinçsizlik , eğitimsizlik her konumuzda olduğu gibi buradaki en büyük eksik.

Bisiklet sürerken diğer bisiklet sürücülerinin çoğunda ne kask ve bir ışık hiçbir ekipman göremiyorum . Ben bile söyleniyorum zira , arkadaşım ışığın niye yok ? Gece seni ben bile zor farkediyorum bir aracın hızının yarısından bile az bir hızdayken. Araç seni nasıl görsün de önceden tedbir alsın ? ( bu araba kullanmayı bilen düzgün sürücüler için geçerli , apaçiler azalarak yok olsunlar - Amin) .

Kendi tedbirlerinizi önce maksimum seviyede kendiniz alıp , araçlara asla güvenmeyip yolunuzu ona göre alın diyorum naçizane olarak.

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Kimse yanlış anlamasın, trafikteki magandaları ya da cahil yayaları meşru kılmak için söylemiyorum. Ama bisikletle son birlikteliği orta okulda babasının aldığı karne hediyesi olan beyaz yakalılar aldıkları bisikletle pervasız ve hunharca trafiğe dalmaları da başloı başına bir kaza nedeni.
Çok değil iki gün önce araçla geçerken Üsküdar tarafındaki tünelde performans kasan bir abiye rastladım. Dönüş yolundaysa D-100 üzerinde kaçım kaçım kullanmaya direnen bir arkadaşa. Yapmayın arkadaş bu memlekette kaldırımlar bile tam güvenli sayılmazken her gün onlarca kişinin öldüğü yollara kendinizi kaporta niyetine atmayın işte.
Gönül isterdi ki şehirlerimizin her caddesinde her çevreyolunda sadece bisikletlere ayrılmış şeritler olsun evden işe, alışverişe, misafirliğe, hobi olarak sahilde sürmeye giderken kapıdan kapıya kadar bisiklet yolundan tekerimiz bir santim bile çıkmadan gidebilsek ama şu şartlar altında bisiklet yolları şehrin yüzde 1'ini kapsamadığından mecburen trafiğe çıkıyoruz işte aslında sürücülerde birazcık saygı olsa bisiklet yolu olmaksızın trafiğe çıkmak kaza sebebi olmayacak. Hep Hollanda şehirlerinden örnek verirler ya 'bisiklet oralarda şöyle güvenli, böyle rahat, herkes biniyor' diye, bizzat gidip gördüğüm Budapeşte örneği vereceğim ben, şehirde 1 metre bisiklet yolu yok ama hep verilen Hollanda örneklerindeki gibi 70 yaşındaki nineler de dahil olmak üzere çok sayıda bisiklet sürücüsü gayet rahat bir biçimde bisiklet kullanıyorlardı hem de diğer motorlu taşıtlarla aynı trafikte ve diğer sürücülerin tacizine uğramadan. Burası Türkiye, olmaz böyle şey burada diyip kestirip atacaklar için de yine bizzat gidip gördüğüm hatta trafiğinde kiralık bisiklet kullandığım Sinop örneği verebilirim. Ana yoldan bisikletle geçerken ara yollardan karışacak olanlar istisnasız yol veriyordu, arkadan motorlu taşıtla takip edenlerin bir tanesi bile sıkıştırarak geçmeye uğraşmadı, yokuş nedeniyle yavaşlasam bile hızlarını bana uyacak şekilde düşürerek ve en az 1.5 metre mesafe bırakarak takip ediyorlardı. Aynı şekilde Bartın'da trafikte kuzenimin emanet bisikletini sürerken motorlu araç tacizine uğradığımı hatırlamıyorum.

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.161
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Hemen hemen haftanın 4günü antrenman yaptığım yerde,böyle bir kazanın olması beni hem çok üzdü hemde inanılmaz tedirgin etti😔 Allah rahmet eylesin,lanet olsun trafik terörü! Korkudan bisiklet bile süremeyecek hale geldik! Eşim şu haberi duysa altımdan alıp aşşağı atar bisikleti!

5DE594A2-06AB-46DF-896C-1338AF265757.jpeg

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.125
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklet sürerken aklımızdan çıkarmamamız gereken en önemli gerçeklerden biri Avrupa/Amerika/ Uzak doğu ülkelerinin tasarım ofislerinde çizilen araçların ülkemizde kullanıldığı gerçeğidir.

zuckoynes

Üye
Tepki
23
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Allah rahmet eylesin :( nasıl oldu acaba kaza? Sasalı'da bisiklet yolunda mı?

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.161
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Allah rahmet eylesin :( nasıl oldu acaba kaza? Sasalı'da bisiklet yolunda mı?
Kaklıç köyünden seyrek tarafına giden tarlaların arasında bir yol var,askeri havaalanı arkasındaki kavşak

• Üzgün
Tepkiler: necmeddin