Bisiklet için kullandığınız mobil uygulamalar nelerdir?

Samet Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
299
Bisiklet
b'Twin
Strava iyi güzel de aylık yıllık ücret yerine tek seferlik bir ücret alsa daha iyi olacak :)

OruX Map'i de kurmuştum zamanında ama kullanamayıp silmiştim. Çok da üstüne düşmedim açıkçası :)

Scudo
Tepki
69
arkadaşlar oyun oynayan var mı? ben bir iki tane baktım da hep dandik geldi bana

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
Orux epey iyi gibi duruyor. İlk fırsatta deneyecegim. Ant+ desteğini merak ediyorum dogrusu

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Sports Tracker var ve gerek hızı, gerek doğruluğu ile gayet kullanışlı... ! Ve kesinlikle şarj dostu:harika:

OffLineR

Üye
Tepki
1
İsim
Koray
Bisiklet
Carraro
iOS için Human'ı tavsiye ederim.
Bisiklet özelinde değil, her aktiviteyi takip ediyor.
Pil dostu ve telefonunuzu gün boyu yanınızdan ayırmıyorsanız harcadığınız toplam kaloriyi gösteriyor.
Arabaya mı biniyorsunuz, bisiklete mi biniyorsunuz, aktif spor mu yapıyorsunuz yoksa koşuyor musunuz otomatik tanıyor.
Tanımazsa siz güncelleyebiliyorsunuz.

Tavsiye ederim.

karrknight

Üye
Tepki
2
İsim
And İlkateş
Bisiklet
Ümit
Sevgili Arkadaşlar,

Merhaba.
Samsung Note 2 kullanıcısıyım.
Acaba forumdaki siz değerli arkadaşlarımızın kullandığı (özellikle Android için varsa) mobil uygulama önerilerinizi alabilir miyim ?

Teşekkürler.

jeffreyzz17

Aktif Üye
Tepki
109
İsim
Jeff
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bianchi
Runtastic Mountain Bike kullanıyorum.
Eğer Yol bisikleti kullanıyorsanız Runtastic Road Bike uygulamasıda var.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
2 3 sene Runtastic kullandıktan sonra Strava'ya geçtim. Strava'nın kullanması daha zevkli, telefonun şarjını da daha az tüketiyor.

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
Strava ya da Runtastic, kullanım sırasında cep telefonunda internet bağlantısı gerektiriyor mu arkadaşlar?

Özer Koç

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
Özer Koç
Bisiklet
Salcano
@Orhan A abi internete gerek yok. GPS'i varsa yeterli. Bigisayardan rota luşturup telefona senkronizasyonda ve yaptığınız sürüşü paylaşmada kullanıyosunuz interneti. Ama dediğim gibi sürerken gerek yok

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Uygulamanın erişim izinleri biraz fazla değil mi? Mesela kimlik, dosya, konum, uygulama içi satın alma vs. tamam ama kişilerime erişip ne yapacak ki bu uygulama? Bu yüzden indirip kurmadım şimdiye kadar. Biri beni bu konuda aydınlatabilir mi?

Özer Koç

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
Özer Koç
Bisiklet
Salcano
Ben istediği izinler hakkında bir şey diyemem ama şu zamana kadar yanlışını görmedim.

Strava da en çok hoşuma giden rota çıkarma ve başkalarıyla yarışma.

• Beğen
Tepkiler: S26

Emre Örsel

Aktif Üye
Tepki
41
İsim
Emre
Bisiklet
Salcano
@Serden Us Genelde kullanıcı verilerini "satmak veya kullanıp reklam yapmak" için bu izinleri istiyor. Örneğin google, facebook, hepsiburada ... bu işi yapanlar oldukça yaygınlaştı. Sen bisiklet sitesinde takılıyorsan sana bisiklet reklamı çıkıyor mesela o yüzden erişmek istiyor. Bir nevi ücretsizin ücretlisi (bilgilerini paylaşıyorsun)...
Not: Güvenlik için cepten kredi kartı bilgilerini vs. girilen uygulamaları yüklecekseniz, böyle izin isteyen programlara dikkat edin. Özellikle ne olduğunu bilmediğiniz program-oyunlara.
Dikkatli olmakta fayda var. ( ama o kadar da kafaya takmaya gerek yok.)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Serden Us Strava gibi güvenilir bir uygulamadan bile şüphe duyuyorsanız ios'a geçmenizi tavsiye ederim. Android gibi daha uygulamayı yükler yüklemez alakalı alakasız bütün izinleri koparmak yerine gerektikçe tek tek soruyor bunu kullanabilir miyim diye, izin vermeseniz de uygulamayı kullanmaya devam ediyorsunuz sadece o izin vermediğiniz özellik devre dışı kalıyor.

Android'in en çok eleştirilen güvenlik açığı bu, ama nedense düzeltmiyorlar bunu. Ya bütün izinleri veriyorsunuz ya da uygulamayı kullanamıyorsunuz orda bildiğim kadarıyla.

erencaner

Forum Demirbaşı
Tepki
264
İsim
Eren Caner
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Dahon
Telefonumda 10 tane farklı uygulama olmasını istemedim bu konuda dagilmamak için. Çok inceledim Strava'da karar kildim. Rota oluştururken en az yokuş olan rotayı göster gibi bir seçeneğinin olması çok artı. Ancak bu ve bunun gibi diğer uygulamalarda mobil uygulamadan harita oluşturana sizce de çok komik bir eksiklik değil mi?

Neden ben rota oluşturmak için bilgisayardan girmek zorundayım ki?