Bisiklet Federasyonu'na Bağlı Bisiklet Kulüpleri

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Türkiye Bisiklet Federasyonu'na Bağlı ve Resmi Olan Bisiklet Kulüpleri

1 - ADANA GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

2 - AKSARAY GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

3 - ADANA BİSİKLET SPOR KULÜBÜ

4 - MKE ANKARAGÜCÜ SPOR

5 - ANTALYA KEPEZ BELEDİYE SPOR KULÜBÜ

6 - ANTALYA İL ÖZEL İDARE SPOR KULÜBÜ

7 - ANTALYA MURATPAŞA BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ

8 - BALIKESİR BİSİKLET İHTİSAS SPOR KULÜBÜ

9 - BALIKESİR GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

10 - BOLU GENÇLİK MERKEZİ SPOR

11 - BURSA NİLÜFER BELEDİYE SPOR KULÜBÜ

12 - BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SPOR

13 - ÇANAKKALE BELEDİYE SPOR KULÜBÜ

14 - ÇANAKKALE ECEABAT OLİMPİK SPOR KULÜBÜ

15 - DELTA SPOR KULÜBÜ

16 - ESKİŞEHİR GENÇLİK SPOR SPOR

17 - GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SPOR

18 - GAZİANTEP GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

19 - İSTANBUL GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

20 - KARAMAN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

21 - KOCAELİ BRİSA SPOR KULÜBÜ

22 - KOCAELİ GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

23 - KONYA BİSİKLET KALKINDIRMA SPOR KULÜBÜ

24 - KONYA ÇATALHÜYÜK ÇUMRA BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ

25 - KONYA GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

26 - KONYA İL ÖZEL İDARE SPOR KULÜBÜ

27 - KONYA MERAM BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ

28 - KONYA PINARELLİ SPOR KULÜBÜ

29 - KONYA SELÇUKLU BELEDİYE SPOR KULÜBÜ

30 - KONYA ŞEKER SPOR KULÜBÜ

31 - KÜTAHYA BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ

32 - KÜTAHYA GENÇLİK MERKEZİ SPOR KULÜBÜ

33 - MERSİN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

34 - NEVŞEHİR GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

35 - NEVŞEHİR BELEDİYE SPOR KULÜBÜ

36 - NİĞDE GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

37 - ODTÜ SPOR KULÜBÜ

38 - SAKARYA TELEKOM SPOR

39 - SİVAS GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

40 - YALOVA BELEDİYESİ SPOR KULÜBÜ

41 - EGE SPOR KULÜBÜ

Scudo

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Ne yazık ki bu gerçek yıllardır değişmedi.

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Antrenörlük belgemi alayım , ilk işim İzmir Foça'da yıldız yaş grubu için 4 kişilik bir yol bisiklet takımı kuracağım. 2-3 seneye görürsünüz inşallah.

Senelik 10.000 TL yeter mi sponsorluk için ? Başlangıç biraz masraflı olacak sanırım

5 yol bisikleti (ilk sene için orta karar bisikletler)
Yarış için yol ve konaklama masrafları
Malzeme

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Bisikletler hariç senelik 10000TL 4-5 sporcu ve idareci için yeterli olur bence.. Zaten yol bisikleti için çokta fazla yarış yok sene içinde..

ördek

Üye
Tepki
131
geçen seçim 250 oy hakkı varmış federasyon genel kurulunda bunun yaklaşık 50'si sabit atanan üyeler, kalan 200 de kulüp temsilcileri oluyor o zaman.. her kulübün 3er oy hakkı var mış bu da yaklaşık 65 kulüp olması demek en az?? nerede bu kulüpler bu kadar aktif kulüp var da biz mi görmüyoruz acaba? federasyon sitesi kendine bağlı kulüpleri açıklamalı sitesinden ki bilgilenelim..

(link)

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@ördek

Ekleyelim de şu antrenör işine nasıl çözüm bulacağım onu düşünüyorum . Antrenöre ayıracak param yok .Yalnız bisiklet ve yol ,konaklama masraflarını karşılayabilirim , ilk senelerde

ördek

Üye
Tepki
131
federasyon antrenörlük kursları açıyor.. sizin yoksa bile alabilirsiniz, ben kaçırmıştım ama alan bir çok arkadaş var, ismini göstermeniz yeterli...

• Beğen
Tepkiler: erkan yurttas

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@ördek

İlk hedefim o zaten ama klüp antrenörü olmak için 2.kademe olmak lazımmış. 1.kademeyi aldım farzedelim. 2.kademeyi almam için en az 2.kademe antrenörün yanında çalışmam lazım. İzmir'de 2.kademe antrenörü nereden bulacağım ?

Parayı bulsak , antrenör yok ; antrenör olsa , para yok

Ama eninde sonunda başaracağım bu işi

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Federasyon yıldız ve bayanlar 8-9 Mayıs'taki yol yarışlarını ileri bir tarihe ertelemiş.

Bir tarafta İsviçre'ye adam yolla ,öbür tarafta yarş ertele .

Kusura bakmayın yine kafam attı.

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Yerel yarışlar olması lazım yoksa bu spor gelişmez.Halka inmemiz ve yeni yetenekler keşfedilmesi lazım.İnsanları bu sporun güzelliklerini görmesi ve özendirilmesi gerekir.Spor reklamdır,teşhir etmelisin ki sporcu sayısı çoğalsın.

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
İzmir'de en azından 3 klüp olması lazım. 2 haftada bir de yarış .Yerel ve bölgesel seviyede kategoriler oluşturulması lazım .Direk ulusal seviyede yarışlara katılmak yıpratıcı oluyor ,yeni hevesliler için

hız

Forum Bağımlısı
Tepki
1.985
@Ali Fuat

kendi adıma konuşuyorum,
bu konuda çoook yazılacak,cumleler var,ama değişecek bi durum olmayacağı,
için,gerek duymuyorum:ci:

ördek

Üye
Tepki
131
kulüp dernek statüsünde kuruluyor.. kurmak için paraya ihtiyaç yok.. belgeler basitçe alınabilecek belgeler.. sonrasında ise kurallara uygun şekilde yapılması gerekenleri takip etmek gerekiyor, toplantı tutanağını imzalatıp gerekli yerlere iletmek vb. netten basit bi aramayla hem gerekli evrak ve prosedüre ulaşabilirsiniz... ben ulaşmıştım ama inanın şu an tekrar deneyip buraya aktaracak vaktim yok.. eğer bu konuda hevesliyseniz gerçekten çok çok ufak bi google araması yeterli olur.. dernek tüzüğü de isteniyor gözünüzü korkutmasın nette bolca spor kulübü tüzüğü mevcut örnek alabileceğiniz..

@Kemal Faruk Doğan

• Beğen
Tepkiler: d.berkay

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@ördek

2.Kademe Antrenör sözleşmesi bildirmeden bisiklet klübü kuramazsınız

Dernek kurmak için 7 kişi

Dernek merkezi , kira sözleşmesi vs. gerekli

Öyle bahsettiğiniz kadar basit değil.

ördek

Üye
Tepki
131
bence kesinlikle zor değil.. sonuçta tek kişi yapılmıyor, bir kişi işyerini-dairesini merkez gösterebilir, camiadan arkadaşların 2. derece antrenörlük belgeleri de var.. tek kişilik iş olmadığı kesin ama çevre ve güven gerekli..

• Beğen
Tepkiler: bvernik

bvernik

Aktif Üye
Tepki
173
Öncelikle şurada da paylaştığım daha yeni bir spor kulübü oluşumunda bulunmuş biri olarak..
(link)

Spor kulübü olabilmek için öncelikle dernek olmanız gerekiyor spor kulübü derneği diğer derneklerde olduğu gibi 7 kurucu üye ile kurulabiliyor ve kuruluş işlemleri gayet basit.

*İnternette orada burada örneklerini rahatlıkla bulabileceğiniz ya da isteyene benim gönderebileceğim bir tüzük.
*İnternette orada burada örneklerini rahatlıkla bulabileceğiniz ya da isteyene benim gönderebileceğim kuruluş bildirimi
*Kurucuların nüfus cüzdanı fotokopileri
*Yazışma ve tebligatı almaya yetkili en az 3 kişinin iletişim bilgileri cartı curtu

Ve dernek merkezi olarak gösterilecek bir yer. Kiralık olabilir birisi muvafakatname çıkarıp sizin kullanımınıza verebilir, muhtarlık yeri ya da belediyeden göstermelik olarak talep edebileceğiniz bir yer olabilir ki kiralık olmamasının giderlerinizin düşmesi açısından önemi büyük. (vergi)

Yani kurulum oldukça kolay. Yürütme ise birkaç bilgiyle ve dikkatle sıkıntısız bir şekilde halledilebilir.

Bir de zor olmaması bir kenara sivil toplum kuruluşu kurmaya yeltenmek bu kadar uzak olmamalı kimseye. Zaten son dernekler kanunuyla birlikte siz, kardeşim ben kurdum alın sizi bilgilendiriyorum diyorsunuz. Maksat sormak ya da izin almak falan değil. Her neyse..

Geçelim branşlara; branşlarda faaliyet gösterebilmek için tescil edilmiş olmanız gerekiyor onun da ufak tefek şartları var ki bu sefer muhattabınız Gençlik Spor İl Müdürlüğü. Bunun için Genel Kurulu bile beklemenize gerek yok karar çıkartıyorsunuz elinizdekileri(tüzük, logo, üye listesi, forma örneği vb.) dosya halinde dilekçe ve taahhütname ile birlikte sunuyorsunuz.

Gelelim antrenör sözleşmesi ve belgesine. Önce bir araştırın sorup soruşturun çevrenize yardımcı olan çıkacaktır. Olmadı proje hedeflerinizle birlikte bölgenizdeki gençlik spor il ya da ilçe müdürlüklerine bir uğrayın yardım isteyin derim. Boş dönmezsiniz. Bunun dışında Beden Eğitimi Yüksek Okulu mezunları denklik belgesiyle antrenör belgesine sahip olabiliyor. Keza siz kursa katılıp edineceğiniz 1. Kademe antrenör belgesi için de kulüp için yeterli olabilir mi diye bir danışın il müdürlüğünüze. Hiç olmadı bir süre sporcularınız ferdi olarak katılır yarışlara tescilden sonra kulüp bünyesine alınırlar.

Bu konuyla ilgili sormak istediğiniz şeyler varsa başım üstüne..

Selam.