bisiklet araştırması

t-genc

Forum Bağımlısı
Tepki
430
ben fiyatı önemli olmayan arazi koşullarına uygun,donanımı zengin ve kaliteli bir bisiklet almak istiyorum.hangi modeller buna uygun?

• Beğen
Tepkiler: sare
Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
T-genc o kadar geniş bir yelpazede soru soruyorsun ki inan bana binlerce model saymak mümkün :). Türkiye'den de onlarca...
En iyisi şöyle yapmak; (link) , (link) , (link) , info@metinbisiklet.net adreslerinden Kron, Scott, Trek, Cannondale, Corratec vs. bisikletlere bak, beğendiklerini seç ayır. Bize sor biz de yardımcı olalım. Çünkü bisiklet dünyası biraz garip, fiyatı önemli değil diyen birine 3000+ Euro luk bisikleti gösterdiğinde "Araba mı alıyosun yaaa" diyebiliyorlar :) ya da 1500 Euro luk bisiklete de "Daha iyisi yok mu?" diyenler çıkıyor. lütfen yanlış anlama ancak bu çok göreceli bir durum. Kendin araştırman daha verimli olacaktır diye düşünüyorum... ;)

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.806
Demek ki fiyatı sorun değil o halde hepsinden birer tane al derim.:D :D
Hepsi birbirinde güzel. Trek-Kron ilk tercih olarak görüyorum.
Yavaş yavaş elemeye başla bence.
Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: t-genc

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
İlk olarak şunu söylemek istiyorum eğer bisiklet almayı düşünüyorsanız forumdan yardım isterken mutlaka çok büyük yada çok ufakta olsa bir fiyat aralığı belirtin bizde ona göre yardımcı olalım burda o marka şu marka bu marka değilde sana şu uyar şunu daha perforanslı kullanabilirsin o paraya gibi daha detaylı bilgi verme imkanında bulunalım yani...

Şimdi senburda zengin donanım demişsin zenginden kastıne yani bir bisikletin donanımı zaten bellidir bunu yerine üst donanım demeyi daha açıklayıcı buluyorumki bunun içinde gerçekten çok geniş bir yelpaze ortaya çıkıyo aklınızda bulunsun...

• Beğen

t-genc

Forum Bağımlısı
Tepki
430
fiyatı 500-3000 dolar arasında olması iyi olur

• Beğen

t-genc

Forum Bağımlısı
Tepki
430
bisiklet konusunda scott marka almayı düşünüyorum

• Beğen

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.166

Bu maddi imkanla çok kalıtelı bır makıne alabılısınız..Bır cok model ve kalıtelı markalar var...

Elbet bırı senın olucak tır....;)

t-genc

Forum Bağımlısı
Tepki
430
ben scott Reflex FX-15 almaya karar verdim.13 yaşında olduğum düşünülürse sizce nasıl bir bisiklet bana göre?

• Beğen

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Madem Scott diyorsun, Scale 40'a da bir bakmalısın. Gereksiz bir arka amortisör taşıma derim 13 yaşında bir kullanıcı için fazla uç kalıyor. O kadar ekstrem şekilde arazide kullanabileceğini düşünmüyorum bisikleti (Belki de yanılıyorumdur, kızma lütfen ;)).

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
büyükten çok full suspension bir bisiklet bence ilk gelişim aşaması (yaş itibariyle) tekniğinin gelişmesini engelleyecektir arazide arka amortisör kilitlemeli gerçekten çok kaliteli olduğu için pek sorun yaratmayacaktır asfalt yada düz yolda fakat dediğim gibi etapta alacağın fs bir bisiklet senin için arazi tekniğinin gelişmesinde bisikletin sağladığı arazi kabiliyetinin fazla olmasından dolayı tembellik yaratacak ve daha sonra binecin hardtrail (sabit kadrolu) bisikletlerde zorluk yaşamana sebep olacaktır...Onun dışında bisiklet gerçekten çok kaliteli ve yeterli derecede yüksek bir donanıma sahip...
Fakat benim sana tavsiyem onun yerine alacağın biraz daha ucuz maliyetli mesela bir Scott Scale 40 hem sağlamlığı hemde gene reflex kadar yeterli donanımıyla senin gelişimine daha fazla etkili olacaktırayrıca senin için daha az bakım ve daha uzun ömür sağlayacaktır...Böylece bisikletten soğumamış daha iyi tekniğe sahip olabilieceksin ve en sonunda 20 li yaşlarına geldiğinde alacağın (ki scale seni o yaşlara kadar rahat götürür) bir fs bisikletle arazide ve her türlü koşulda harikalar yaratıcak kadar yetenekli olabilirsin...Tabi bu işe emek verip çalışıp antreman yaparsan...

• Beğen

t-genc

Forum Bağımlısı
Tepki
430
scott Reflex FX-15 ve Scale 40 çok iyi bisikletler peki fiyatları nedir ve en yakın izmir şubesi nerdedir(mavişehir/karsıyakada oturuyorum)

• Beğen