Bisiklet almayı düşünüyorum, yardıma ihtiyacım var :)

Ali Gençtürk

Aktif Üye
Tepki
35
Düzenli olarak Bursa-Ankara arasında mekik dokumak istiyorum alacağım bisikletle. Aynı zamanda da haftasonları, arkadaşlarımla dağ-tepe dolaşmayı planlıyorum. Bu yüzden MTB almayı düşündüm. Yaklaşım 600-700 TL civarında fiyat aralığı belirledim kendime. Aklımda olan birkaç modelse şöyle:

Sedona 711V: (link)

Kron xc500:(link)

Carraro Grunge: (link)

Salcano Igman: (link)

Bianchi Wap: (link)

Araştırmalarımla sevdiğim bisikletler bunlar. Aralarında seçim yapamıyorum. Ve burada işi bilen arkadaşlardan destek istiyorum. Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar :)

Scudo

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
Bu 5 bisiklet içinden benim tercihim Carraro olurdu ama birde Whistle modellerine bak derim.

• Beğen
Tepkiler: Ali Gençtürk

emin tak

Aktif Üye
Tepki
65
600-700 lira bir bütçen varsa ben 700 ile kron xc1000 almanı öneririm:) xc500 ü ben 540 liraya almıştım muratoğlu-eskişehirden...eğer fiyatlar bu civardaysa hala ,xc1000 alabilirsin ..

xc1000 al kurtul (componentlerine bak alırken)...Çok düşününce daha da kararsızlaşıyorsun emin ol! Ben de çok düşündüm en son ne lan bu deyip aldım...

Şimdiden hayırlısı olsun...

• Beğen

omertugrul

Üye
Tepki
10
Sedona 711 v kullanıyorum kesınlıkle tavsıye ederım kalıte olarak çok iyi bir bisiklet yazdıkların arasında en iyi tercih bence fiyatı nakıtte 650 ye bırakırlar

• Beğen

Ali Gençtürk

Aktif Üye
Tepki
35
@Gokalp Gokmenler

Whistle modellerini inceledim. Benim ödeyebileceğim fiyat sınırına dek olan modellerde fren sistemleri mekanik disk. Forumda okuduğum konulardan bu tarz frenlerin zamanla sorun çıkardığını öğrendim. Belki de tüm sistemlerde o kadarcık risk vardır?

Bir de bu iki markanın servis olanakları nasıl? Pek yaygın bir ağı yok zannediyorum..

Ali Gençtürk

Aktif Üye
Tepki
35
@emin tak

Amin...
Ben de xc1000'i gerçekten çok beğeniyorum. Ama internetten yapabildiğim fiyat araştırması 1000 TL civarı gösteriyor onu. Benim de tam olarak 1000TL bütçem var açıkçası ayırdığım. Ama bisiklet alırken bu paranın bir kısmını ayırıp aksesuar ve yedek parça almayı planlamıştım. Eskişehir'de geçekten xc1000 700 TL civarıysa ordan almaya değer diye düşünüyorum. Açıkçası fiyat farkı ilginç geldi..

Ali Gençtürk

Aktif Üye
Tepki
35
@omertugrul

@Eren Üye

İkinize de aynı soruyu sormak istiyorum ben. Sedona'nın 711 modeli bana da en cazip gelen. Peki bu modelde disk fren alsam biraz kendimi zorlayıp. Sizce buna değer mi? Bana çok şey katar mı?

emin tak

Aktif Üye
Tepki
65
@Eren Üye

eskişehirde değilim istanbul da oturuyorum..Okuldayken(Anadolu Üni.) almıştım..Şimdi İstanbul topraklarındayım:)

Sezgin Abi bizi hatırlamasada uğrarsan selam söylersin.Sorarsa eski bir müşteri dersin :)

Ali Gençtürk abi çok düşünme dediğim gibi gir bi mağazaya inciğiyle boncuğuyla adam anlatsın sen dinle. Kararını ver..Eskişehire gidebilirsin Sezgin Abi nin kafasını ütüleyebilirsin,yardımcı olur sana..Bursa yakın zaten Eskişehire paketli halde götürebilirsin geri..Yada pedallayarak:)

• Beğen

emin tak

Aktif Üye
Tepki
65
xc1000 1000 lira olmaması lazım. biz iki arkadaş geçen sene bu zamanlar bir tane xc500 bir tane xc250 aldık..540 ben verdim 425 te o vermişti sanırım...Ama toplam 970 verdiğimizi hatırlıyorum..Xc 1000 de 150 lira farkı vardı..Fiyatlarda o denli bir artış varsa ben baya iyi almışım bisikleti...Yarın bir muratoğluna telefon aç sor derim..

OMER AYYILDIZ

Daimi Üye
Tepki
211
Bende Sedona 711 var ve çok memnunum.

Yalnız şunu unutma tüm bütçeni bisiklete verirsen geriye kalan önemli aksesuarları alamazsın.

Kendimden örnek vereyim;

Ben bisikleti 650 ye aldım.
Aksesuarlarla birlikte şuan 950 TL para çıktı cebimden.
Bunu mutlaka göz önünde bulundurmalısın.

Aksesuarlar;

- Kask
- Gözlük
- Eldiven
- Km sayacı
- Kilit
- Pompa
- tamir kiti (iki tane 4-5 numara alyan, patlak yama)
- Sele altı çanta
- Korna (zil)
- suluk
- Ayaklık (sedona alırsan bunu ayrıca alman gerekiyor, diğerlerini bilmiyorum)
. . .

Ali Gençtürk

Aktif Üye
Tepki
35
@emin tak

Bunu düşüneceğim. Zaten ağabeyim de orda üniversite okuyor. Sorun olmaz Eskişehir benim için. Peki bahsi geçen bisikletçide hangi markalar vardı?

@emin tak

Fiyat işini sormak için ararım o zaman...

• Beğen
Tepkiler: burak durel

Ali Gençtürk

Aktif Üye
Tepki
35
@OMER AYYILDIZ

1000 Lira'ya yaklaştırabilirim ben de bütçemi. Aksesuarlar için, bisiklete 700 Lira barajı koydum. Bu arada siz de aksesuarları gördüğüm kadarıyla ucuza toplamışsınız :)

emin tak

Aktif Üye
Tepki
65
sedona,kron,whistle,corratec,bianchi,amoeba,...ilk bunları yazdım sonra baktım ki muratoğlu nun websitesi varmış ve bak daha neler var...:) cannondale,salcano,merida...
Sana bir bilgi daha sitede XC1000 için 550 Dolar yazıyor..
Adamın cebini bilsem vericem bir ara diyecem ben de o derece merak ettim:)
(link)

Hadi hayırlısı

• Beğen

Ali Gençtürk

Aktif Üye
Tepki
35
@emin tak

İnan ben de çok merak ettim. Yarın ilk işlerimden birisi olacak burayı aramak. Çok teşekkür ederim :)

Ali Gençtürk

Aktif Üye
Tepki
35
@Harun Sayı

Sanırım herkesin görüşü bu iki markada kesişiyor: Sedona, Kron.
Bianchi hakkında fikri olan yok mu?

Teşekkürler :)

Ali Gençtürk

Aktif Üye
Tepki
35
@yavuz erkut

Salcano'da Jant şikayetleri çok oluyormuş. Başlarda ben de Igman'ı çok istedim, bu yüzden vazgeçtim denilebilir...