Bisiklet alırken alınacak diğer araç ve gereçler

Scudo

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.350
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@teknomania
Hocam market bisikleti adamı bisikletden soğutur.
Ümit bisikletin şehir bisikletleri hesaplı, bedenine göre alırsan işini fazlasıyla görür.

(link)

Tepki
69
İsim
Enes
Bisiklet
Salcano
@atasoy

Arkadaşta vardı ümit. Bayaı sıkıntı çıkardı. En azından mosso tavsiye ederim. Bisikletten anlayan biri varsa 2. Elde tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Atasoy

BatuhanT.

Üye
Tepki
1
İsim
Batuhan T.
Bisiklet
b'Twin
Önceliği kaska ve eldivene vermelisiniz. Kaskı mutlaka kaliteli bişey alın. Kaskta paraya kıymak lazım.
Diğer ekipmanları da zamanla tamamlarsınız...

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bankadan düşük faizli kredi... Mataraydı,ayaklıktı, eldivendi, göbekti derken bu az 350tlnin üzerinde masraf yapmışım, alırken ufak fiyatlı gözükmesi insanı kandırıyor sonra totale bakınca anında kapatasınız geliyor. Dahada alacak var hatta...:)

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@teknomania hayırlı olsun. Diğer markaya göre çok çok iyi bir seçim

• Beğen
Tepkiler: teknomania

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bana göre sayayım;"Kask,jelli eldiven,jelli tayt,bandana,forma,fileli atlet,spd uyumlu ayakkabbı,yağmurluk,rüzgarlık"
Bisiklet içinse;"Matara,spd pedal,matara kafesi,sırt çantası,bolca iç lastik,pompa,yama seti,plastik levye,alyan,km saati,aydınlatma seti,zincir sökme aleti,zincir baklası"
Ek Bonus BilgiBeslenme içinse;Muz,kola,haşlanmış patates,enerji barı,kuruyemiş ve susatmayacak ama enerji veren besinler.(Ben bugün bunları almadığım için yolda ölüyordum. @Serkan Mıstınoğlu abimin bir mesajındaki kola içip sizi eve götürür demesiyle denedim ve şimdi eve gelebildim.)

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
Işıklar,kask,pompa,yazlık-kışlık eldiven,forma,şort derken masraf oluyo ama bu da ayrı bi hastalık be ...

• Beğen
Tepkiler: bsklt07 ve e2a4

appendix

Forum Demirbaşı
Tepki
1.087
Bisiklet
Bianchi
kask, eldiven, pompa, yama(+yedek iç lastik),alyan anahtar,lastik sökmek için levyeler, ön-arka ışık, su şişesi(matara-matara kafesi), zil.en az olacaklar bunlar, parantez içindekiler en az alınacakların alternatifleri.

Gargiii

Üye
Tepki
0
Selamın aleyküm yeni bir yol bisikleti alıcam ve uzun yol yapıcam yolda hangi malzeme gerekli hangi malzeme kullanılır bilgisi olanlar yada uzun yol yapanlar hangi malzemeleri kullanıyor

Exabl

Üye
Tepki
6
İsim
Abdullah Bilen
Bisiklet
Diğer
Merhaba arkadaşlar toplamda 200 tl bütçem var bu bütçe ile bana yurt içi yurt dışı fark etmez ekipman önermenizi istiyorum.

Kask
Gözlük
Eldiven
Çanta (mümkünse sahoo'nun hepsi bir arada sele altı çantası gibi bir şey.)
Işık
Önermenizi istiyorum.

Bu konuda bana tavsiyenin nedir?

Çanta olarak sahoo'nun 7in 1 sele altı çantası hoşuma gitti. İçerisinde pompa, patlak kiti, levye, alyan var.
Gözlük olarakta armteeth'in uv korumalı güzlüğü güzel gibi
Yine eldiven olarakta sahoo'nun jelli eldiveni güzel diyebilirim.

Ancak bana önerileriniz nedir? Ne almalıyım 200 lira bütçe biraz az farkındayım ancak imkanlar buna el veriyor. Bu para içinde epey uğraştığım düşününce...

Tepki
35
Bisiklet
Bianchi
Bu sepettekilere 100 iç lastik tamir kiti eklenilerek alınabilir. Pompayı kadroya takarsınız. Kask, eldiven, lastik tamir kiti, sele çantası, alyan seti, ön far ve levyeleri bizzat kullanıyorum memnunum. (Bisikletim B'twin Tilt 120 2018 Gri)Screenshot_20180714-175554.png Screenshot_20180714-175604.png

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek
Tepki
21
İsim
Ayberk At
Ön ve arka aydınlatma, çakar.
Pompa.
Kilit.
Kask.
Alyan çakı seti.
Lastik tamir kiti.
Fosforlu yelek.
Ekstra olarak yedek ic lastik, hidrolik fren balatasi veya fren pabucu.

Kısa mesafe bile olsa aydınlatma ve çakar olmadan hava kararmaya basladiginda bisikleti kullanmayin. Özellikle ana yol, cadde yakinlarinda. 2 liralık bir arka cakar hayatınızı kurtarabilir. Tahmin ettiğinizden daha uzak mesafeden uyari sağlıyor. Ayrıca kask konusunda yapilan bir arastirma okumuştum; bisiklet sürücüleri kask kullandığında hem kendileri hemde diğer trafikteki şahıslar daha fazla risk alma eğilimi gösteriyormus. Ama siz yinede tedbiri elden birakmayin kaskinizi takin.

Aspar

Üye
Tepki
1
Merhabalar

Elimde geçen sene aldığım moon marka bir kask var. Geçen sene 65 liraya almıştım ancak çok bildiğim bir yer değildi, satıcı bu markanın iyi ve sağlam olduğunu söyledi siz ne diyorsunuz şehir içi kullanım için güvenli midir? Dış görünüşü falan oldukça kaliteli duruyor aslında ama kasklarla ilgili bilgim yok.

İkinci olarak elimde blackburn marka 4-5 yıllık bir ön arka ışık seti var ama ön tarafın gidon aparatını kaybettim, ışığa yeniden para vermeden bu aparatı nereden bulabilirim?

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Mustafa Zeybek
Bende memnun değilim, belki 10 defa kullanmadan bozuldu. Artık hava basmıyordu bende gidip ucuz sayılmayan bir pompa aldım oda 3-4 kez kullanmadan hava basınç göstergesinden hava kaçırmaya başladı ki aldığımdada kaçırıyordu galiba. Bu arada zaten aldığımda basınç göstergesi çalışmıyordu. :D Ben btwin'in 100 serisi ürünlerinden asla kullanmamaya karar verdim...