Bisiklet alımı için yardım

skaterext

Üye
Tepki
0
slm arkadaşlar daha 15 dk önce bakkalın önunden bisikletimi caldılar ve işin ilginc yanı tam gitmeden eşime dönüp ben yeni bisiklet alıcam bunuda eski torudgumuz evin kapıcısının ogluna verelim dedim cocuk bisiklet ister dururdu dedim satsam kimse para vermez bianchiydi guzeldide ama bunu dusundukten sonra 5 dk sonra bisikletim calındı bu nasıl bir adalet tartışılır sadece paylamşak istedim. neyse asıl konu su street ve trial yapmayı dusunuyorum başlamayı ama agırlık trial tabeke ve yeni bisiklet alıcam. birkaç tane buldum önerirmisiniz veya önermesseniz neden yardımcı olursanız sevinirim buldugum bisikletler.

(link)

(link)

veya başka alabilcegim bir model vardımıdıır linkiyle paylaşırsanız sevinirim.

Scudo

Bariskkk

Forum Bağımlısı
Tepki
326
İsim
Barış KKK
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Öncelikle foruma hoş geldiniz.
İlk olarak söyliyceğim şey street ve trial yapıcam demişsini ikisi birbirinden farklıdır önce hangisini yapacağınıza karar verin bisiklet konusunda imkanınız varsa bisdiklet toplayın derim hazır bisikletler trial de o kadar iyi olmuyo kendi seçiminize göre toplayın bence parça olarak size burdan neler almanız gerektiğini söylerim.

• Beğen
Tepkiler: yakup öztırpan

Emirhan Atasöz

Forum Demirbaşı
Tepki
331
Yeni Çıkan Sedona x11'e ;
Ruble - Arka Otomatk - Vtes Kolu Atarak.
Gayet iyi Bir Konuma Getirebilirsinz.
Street Amaçlı Kullanabilirsiniz.
Ya Da Toplama Yapabilirsniz.

skaterext

Üye
Tepki
0
mesajlarınız icin tşk ederim ya şöle söyleyeyim sonucta sokakta surucem yani wheliee buny hop tarzı hareketler ama aynı zamanda geliştigim veya denemk istedigim zamanda trial hareketlerde denemek istiyorum peki giant brass 1 nasıl olur uygun olurmu trial e birde ben bulamadım turkeyede mavi beyaz olanını neresi satıyor.

Bariskkk

Forum Bağımlısı
Tepki
326
İsim
Barış KKK
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Trial de en ünlü hareket olan pedal kick hareketi için arkada jant freni şarttır disk fren kaydırabilir. genelde tercih edilen sistem ön de disk fren arkada hidrolik jant freni (magura) dir. Birde bütcenizi söylerseniz daha iyi yardımcı oluruz.

Onur Artarslan

Aktif Üye
Tepki
72
@skaterext

Bende brass 1 kullanıcısıyım 4 ay önce yeşil bisikletten almıştım ama şuanda mavi beyaz olan modeli ellerinde yok, 2010 yeşil beyazolan modeli var ellerinde.

skaterext

Üye
Tepki
0
yeşil beyaz cok cirkin yaaa. mesaj attım gerci bulabilrlermi beyaz turkuaz onalını diye

Bariskkk

Forum Bağımlısı
Tepki
326
İsim
Barış KKK
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bütceniz 1200 tl civarı ise bence mosso slalom kadro alın üzerine diğer parçaları toplayın.

• Beğen
Tepkiler: yakup öztırpan

skaterext

Üye
Tepki
0
kadroyu aradım ama satan bir yer bulamadım tabii birde diger olarak neler topluıcam az cok yazmanız mumkunmu fikir acısından

Bariskkk

Forum Bağımlısı
Tepki
326
İsim
Barış KKK
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
2. el sitelerinde mosso slalom kadrolar var ama 2. el var.
kadro dışında alexrims dm22 jant seti
amoeba dh gidon boğazı amoeba gidon
truvativ tek yapraklı aynakol
duro dj maşa
magura hidrolik jant freni arka
hidrolik disk fren ön

markası o kadar önemli olmayan parçalar:
arka vites, ruble, sele ,sele borusu ,orta göbek ,elcikler, platform pedallar.

Emirhan Atasöz

Forum Demirbaşı
Tepki
331
Bence ;
Kron Crazy Hop Kadro
Sr Suntour Duro 100mm Maşa.
Alexrims Dm22 Çember. Shimano 6vida göbek.
Schwalbe Crazy Bob Lastk
Amoeba DH Gidon ve Dh Boğazı
Truvativ 36T Tek Yarpaklı DH Aynakol
Sram x-5 Trigger Vtes Kolu ve x-5 arka aktarıcı
Deore Ruble + LX Zincir
Sele - Sele Borusu - Elcikler Keyfine Kalmş.

Bariskkk

Forum Bağımlısı
Tepki
326
İsim
Barış KKK
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@erşah hançer

Onun özel mesajı yokki :D bence sen ona cep numaranı özel mesaj olarak at.

skaterext

Üye
Tepki
0
herkese yorumları için çok ama çok tşkler şu anda daha yeni geldim sahneden bu arada ben müzisyenim aynı zamanda asıl meslegim bilgiayar akşamları müzisyenlik yapıyorum yan flüt calıyorum ve eğitmeniyim. tabe aynı zamanda 7 yıldır agreesive paten kayyıyroum simdide bisiklet olucak inşallah neyse yarın sabah sakin bir kafa ile okucam ve yazıcam ama şimdiden herkese tşkler.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
merhaba,

konuya açıklık getireyim, street ve trial birbirinden çoook farklı tarzlardır, bisikletlerden tutun yapılan hareketlere kadar neredeyse ortak yönleri bile yoktur, tek ortak yönleri ikiside extreme tarz sürüştür.

Türkiyede tam anlamıyla trial bisiklet satan bir yer yok, bazı kişiler kendileri kaynakla felan çok alçak kadrolar yapıp trial diye kullanıyor fakat tabiiki her kaynak makinası olan trial kadrosu yapamaz, kısacası anlatmak istediğim Türkiyede trial tarzı sürüş yapmak için yeterli yedek malzeme ve kadro mevcut değil. o nedenle triali aklınızdan çıkarın derim.

street sürüşü yapmak isterseniz, kron crazy hop veya sedona x11 kadro alın, duro dj maşa, hussefelt aynakol ve avid bb7 fren takımını sıfır olarak alın. bunun dışındaki parçaları isterseniz forumdan 2. el seçin isterseniz onlarıda sıfır olarak alın. temiz kullanılmış 2. el parçalar fiyatları uygun ise maliyeti düşürmek için tercih edilebilir.

birde street için vites aksamının gerekliliği konusu var, bence bir street bisikletinde en gereksiz parça vites takımıdır. hem fazladan para harcatır, hem problem çıkartma olasılığı vardır, hemde sürekli sallanarak hem ses çıkartır hemde kadroya çarparak zarar vermesine neden olur. ayrıca 180 gibi dönmeli hareketlerde dişli atlayarak sürüşünüzün akıcılığını engeller.

ben olsam viteslere para harcamazdım. bu hem sürüşünüzü rahatlatır hemde yaklaşık 120-130 lira kâra geçmenizi sağlar.

skaterext

Üye
Tepki
0
tşkle rfakat bu malzemelerin hepsinin bulundugu bir online alışveriş sitesi varmı acaba mesela bb7 bulamadım veya kadroyu nerden alıcam gibi.

skaterext

Üye
Tepki
0
sanırım yanlış anlaşıldı bilgilerden dolayı tşk ederim fakat ben toplanmış bisiklet degil su anda bisiklet toplamak icin gerekli parcaları sıfır nereden bulabilirim. bu arada magura cok pahalı yafff.