Bisiklet alacağım. Yardımınıza ihtiyacım var. (katlanabilir)

Ahmtgrgz

Üye
Tepki
31
İsim
Ahmet görgöz
Bisiklet
b'Twin
( özet için en aşağıdaki kırmızı yazıyı okuyabilirsiniz )

Merhaba arkadaşlar,

Kısa bir süre içerisinde bende bisiklet sahibi olacağım. Bisiklet hayatımda en çok sevdiğim ulaşım ve spor aracıdır. Fakat gel gelelim tahmini 10 yıldır bisiklet inmiyorum. ( geçen sene 1 aylık tecrübem dışında ).

Forumda bir çok bu tarz konu var farkındayım. Fakat her biri kendine has yaşam alanı, kullanım amacı içerdiği için bende kendim için bir konu açayım dedim.

Okula her gun yürüyerek gidiyorum. Gidiş geliş toplamda 45dk-55dk civarı sürüyor. Giderken ve gelirken bisikletle gitmek istiyorum. Geçen sene çok eski ve tabiri caizse ''dandik'' bir bisiklet kullandım. 1 ayda perte çıktı. Bende bisiklet alacak maddi gücüm olmadığı için yürümeyi tercih ettim. Artık okulumda bitiyor, üniversite yollarını çok kullanmayacağım bu yüzden. Anca çarşıda gezerim yada can sıkıntısı 2-3 saatlik dolanırım çarşılarda. Fakat bisiklet seçimi konusunda çok tereddütlüyüm.

Okula 5-6 ay daha gidip geleceğim, onun dışında hep normal yollar.

Gidiş yolu alternatiflerim sırasıyla;

Asfalt > Hafif zorlayıcı Yokuş > Hafif çakıllı kısa bir yol > Hafif dik yokuş. ( orta uzunluk )
Asfalt> uzun süre hafif yokuş > aşağıya inen yokuş ( en uzun yol )
Asfalt> sert zeminli girintili çıkıntılı taşlıklı tarla > dimdik,çok kısa tarla çıkışı yokuşu >Merdiven ( en kısa yol )

Yaşadığım şehir Isparta. Memleketim Afyon. Arada İstanbula gidiyorum. Buralara bisikletimi rahatlıkla götürüp, gezmek istiyorum. Özellikle İstabul' da yürümek işkence.

Yaşadığım şehirde şehirden az uzakta kalıyorum. Şehir merkezi 7km uzaklıkta. Gidiş geliş 14km. Birde 1-2 saat gezsem. Toplamda 20-25km yol yaparım hafta sonları.

Ayrıca antalyaya veya afyona bisikletle gitmeye cesaret edebilirim.

Şimdi almak istediğim bisiklete gelelim.

Katlanabilir bisiklet almak istiyorum. Limitim. 1200-1300tl. Buna uygun Btwin Tilt 700 Modelli katlanabilir bisikleti buldum. Gayet güzel ve sağlam görünüyor. 1200tl fiyatı. Tabi parça kalitesini anlayamıyorum. Ürünler hakkında hiçbir bilgim yok. Bu fiyatlarda başka markalar varsa daha kaliteli onlara yönelebilirim.

1.Peki bu bisiklet istediklerimi yapmama yeterli olur mu sizce? ( uzun yol, tur, şehir gezintisi, hafif yokuşlar, hafif çakıllı yol )
2. Boyum 1.83 Kilom 92 ( zayıflama gayretindeyim ) Bu bisikletler bende ufacık, komik görünür mü? Sirk ayısı gibi görünmek istemiyorum.
3. Sağlam olurlar mı? Beni diğer bisikletlerden daha fazla yorarlar mı?

Cevaplayacaklara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Scudo

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
Selam

Direkt sorulara cevap veriyorum.

1- Alacağınız modelle birlikte değişmekle birlikte 1200 tl ye ( (link) güzel bir ürün alabileceğinizi düşünüyorum ( Deneyimim yok bilesiniz) Evet turlara çıkabilirsiniz,enduro falan uğraşmazsanız gayet düz,toprak yollarda götürür.

2- Kilo vermek için sabahları karbonhidrat almayın. 1+ saat sonra yiyebilirsiniz karbonlu şeyleri. İllede yiyecğeim diyorsanız protein alın. hafta da bir kaç gün hiit antrenmanları yapın. Basit şekerden uzak durun.

3- Dişliler önemli o yorma şeysinde. Aynakol ve rubledeki diş sayısı yani.

Ahmtgrgz

Üye
Tepki
31
İsim
Ahmet görgöz
Bisiklet
b'Twin
Teşekkürler. Almaya karar vermiş gibiyim. Bir yandan da kafam yol bisikletlerine falan gidiyor. Ama taşınabilirliği zor olduğu için tereddüte düşüyorum. Aynakol ve ruble nedir hiç bilmiyorum? İdeal sayı nedir? :D

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
Yardım etmeyi çok isterdim ama,aramaya yönlendireceğim sizi. Hem daha iyi öğrenirsiniz.

(link)

buradan yürüyünüz :)

• Beğen
Tepkiler: Ahmtgrgz

Aydın Akyokus

Forum Bağımlısı
Tepki
418
Bisiklet
Trek
Isparta'da katlanır bisiklet kullanıcısı olarak öncelikle slm :)
1- Seçmiş olduğun bisiklet işini rahatlıkla kullanabilirsin. ikinci el olarak Bfold'un en ucuz katlanır bisikleti ile başladım. Isparta'da Gölcük , Gökçay , Sidre Tepesi vb yerleri rahatlık ile turladım. Herhangi bir problem yaşamadım. Seçtiğin bisiklet üst aşamada da olduğu için bir problem yaşayacağını sanmıyorum. Şimdiki kullanmış olduğum dahon d8 modelidir. Bütçeyi yükseltme ihtimalin varsa sıfır değilse ikinci el alabilirsin. Tavsiye edebilirim.
2-Katlanır kullandığın için öğle bir kompleks yada estetik kaygın olmasın bence :) . Isparta da katlanır bisiklet yok denecek kadar az olduğu için herkes bisiklet ve sana bakıyor olacak inan bana :)
3- Sağlamlık konusunda için rahat olsun ama kullanıcı kaynaklı problemler ile karşılaşabilirsin. Şehir içinde hiç yormadığı gibi daha rahat pedallayabiliyorsun. Ama uzun soluklu turlarda yorulma ihtimalin yüksektir.

Şimdiden bol pedallı günler dilerim :)

Ahmtgrgz

Üye
Tepki
31
İsim
Ahmet görgöz
Bisiklet
b'Twin
@Aydın Akyokus

Merhaba, bu süper oldu işte :):) Öncelikle çok teşekkürler. Dediğiniz Dahon d8 sıfırı 1350tl sanırım. Benim söylediğim modelle farkları nedir acaba? ve sıfırını nereden alabilirim?

Aydın Akyokus

Forum Bağımlısı
Tepki
418
Bisiklet
Trek
Senin söylediğin model ile çok bir fark ikiside aynı segment de diyebilirim. Ben ikinci el bir arkadaşımdan aldım. İnternet üzerinden araştırıp alabilirsin. Performans bisiklet'ten alınmıştı benim kullandığım RIhtım :)

geloturikidakka

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Olgun Z.
Bisiklet
Diğer
Bisikletin ozellilerine baktım iyi gibi ömür boyu garanti veriyor decathlon. Buda yetmiyor ilk 1 yıl çaldırırsan paranı alıyon çek veriyor sana geri ;-) (ayrıntıları var)
1 sn de katlanması ve ayrıyeten katlandıktan sonra tekerlekli bavul gibi taşıyabilmen de artısı ;-)

Ahmtgrgz

Üye
Tepki
31
İsim
Ahmet görgöz
Bisiklet
b'Twin
Gerçekten çek mi veriyorlar çaldırmaya karşılık. O çok iyiymiş ya. O zaman ben Btwin tilt 700 alıyorum. Pazartesi siparişini geçerim. Herşey için çok teşekkürler arkadaşlar.

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
Erdoganlar bisiklet şu anda tern katlanır bisikletlerde kampanya yaptı. Kaçırma derim. Bol şans

Evliya

Daimi Üye
Tepki
72
İsim
Tarık
Bir internet sitesinde gezi yazılarını okurken 3-4 kişi katlanır bisikletleriyle 6gün gezmişlerdi.Olay şöyle;Abiler ve ablalar katlanır bisikletleriyle uçağa biniyorlar Boodenseye iniyorlar ve 6gün orda turluyorlardı.Bisikletin markasını bilmiyorum ama.

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.605
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Katlanırda Dahon modellerini tereddütsüz ve ısrarla öneririm. Sadece katlanır üretimi yapan bi marka hem de 30 küsür senedir.

Bütçe rahatsa katlanırda zirve olan Brompton al. Noktayı koy.

• Beğen
Tepkiler: BeyazKin

Ahmtgrgz

Üye
Tepki
31
İsim
Ahmet görgöz
Bisiklet
b'Twin
@Yusuf'san
Brompton türkiyede var mı ? Fiyatları nedir acaba

Ben karar kıldığım bisikleti alayım diğerleri garanti amlamında pek iyi değil gibi

@Pasa G.
Aaa bi bakayım bu marka iyimidir?

@Ömer D.
Haydaa acaba nasıl oldu ki korktum şimdi kafam karıştı

Arkadaşlar kafam karışık acaba dağ bisikleti mi alsam bunun yerine? Rockridee 8.1 alacaktım stokda kalmamış 540 var oda nasıl bilmiyorum. Ne yapsam bilemedim

Ahmtgrgz

Üye
Tepki
31
İsim
Ahmet görgöz
Bisiklet
b'Twin
BTWIN Tılt 700 katlanabilir bisiklet
TILT Bisiklet çantası
TILT Bagaj port

Üçünü sipariş ettim kargo 33tl tuttu. Başta 50 tutmuştu tekrar sepete attım 33 e düştü. Toplamda 1377tl yaptı. Salı günü elimde olacak. Umarım pişman olmam :)

• Beğen
Tepkiler: ibrahim_D

Evliya

Daimi Üye
Tepki
72
İsim
Tarık
Hayırlı uğurlu olsun.Ömür boyu kadro garntisi gerçekten çok çekici geliyor :D

Ahmtgrgz

Üye
Tepki
31
İsim
Ahmet görgöz
Bisiklet
b'Twin
Teşekkür ederim. Bu arada 1 yıl içerisinde çalınırsa para iade ve %15 indirimle yeni bisiklet alma olayı bir kilit satın alarak oluyormuş o kilitde türkiyeye gelmemiş henüz. Yanıltıcı bir şey. Kızdım aradımda değiştireceklermiş.

Evliya

Daimi Üye
Tepki
72
İsim
Tarık
Şey deseydin ben şimdi kilidin parasını verim siz gelince verirsiniz felan.Decathlon müşteriye harbiden güven veriyor.Arasıra gidiyorum adam diyor bin bisiklete sür dene beğenmessen geri bırak.Ben ne kadar pek binmesemde yerler ful tekerlek izi :D

geloturikidakka

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Olgun Z.
Bisiklet
Diğer
@Ahmtgrgz Hayırlı olsun.. madde 12 :)Screenshot_2015-02-07-23-01-11.png

Edit: son mesajı görmemiştim. Neyi değiştirecekler ?

Tuna Bozkurt

Aktif Üye
Tepki
48
Aç Sürmeni Tavsiye Etmiyorum,Kas Yakımından Başka Birşey Olmaz...İstisna Durumlar Haric Kas Eritmek istemiyorsanız Yemek Yiyin.Akşamları Az Yemek Yiyin Diyetle Destekleyin.Bisiklet Tek Başına Yetersiz Gelir.1 Biskuvi 600 Kalori Dersek Günde 1 Paketle Bile Sporunuz Boşa Gider...Ayrıca Bi Sürüp Test Edin..Bi Süre Sonra Ben Normal İstiyorum Derseniz Elinizde Kalır..