Bisiklet alacağım yardımcı olur musunuz?

Tepki
2
İsim
olgun
Arkadaşlar profesyonel bi bisiklet almayı düşünüyorum bisikletten pekte anlamam o yüzden sizden yardım istiyorum 1,74 cm boyundayım patıka orman yolu asfat yolu çok bozuk olmayan yollarda kullanmak istiyorum günde en az 40 km yol almayı planlıyorum aksesuarlar hariç 1000 TL bisiklet için bütçe ayırdım hangı marka ve nasıl bir bisiklet tavsiye edersiniz
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Scudo

serdar k

Bize her yer 61
Tepki
482
Bisiklet
Focus
Forumu biraz kurcalaman da fayda var. Öncelikle hangi çeşit bisiklet almaya karar vermen gerekiyor. dağ, şehir, yol gibi. sonrasında marka model belirlemen daha kolay olur. Bozuk yol ve patika olmayacağına göre şehir ve yol bisikleti olabilir. 1000 tl ye iyi bir yol bisikleti alamayacağını göz önüne alırsak, şehir ve hibrit bisikletleri tercih edebilirsin.

Tepki
2
İsim
olgun
@serdar k
Çok bozuk olmayan dağ yolları ve patika yollar da da kullanıcam bende direk olarak bisiklet önermenizi istiyorum bu konularda işte

sercankaptan

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
Sercan B.
Bisiklet
Salcano
Mtb bakabilirsin o zaman sen bi mtbleri araştır secicegin 2-3 tane bisikleti bizimle paylas bizde fikri mizi soyliyelim sana

Tepki
2
İsim
olgun
Arkadaşlar profesyonel bi bisiklet almayı düşünüyorum bisikletten pekte
anlamam o yüzden sizden yardım istiyorum 1,74 cm boyundayım patıka orman
yolu asfat yolu çok bozuk olmayan yollarda kullanmak istiyorum günde en
az 40 km yol almayı planlıyorum aksesuarlar hariç 1000 TL bisiklet için
bütçe ayırdım hangı marka ve nasıl bir bisiklet tavsiye edersiniz

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Tepki
2
İsim
olgun
@sercankaptan
bende araştırdığımda MTB bisiklet benim isteklerimi karşılayacağına hem fikirim ama tam olarak nasıl bisiklet almalıyım hangi marka iyidir hangi model iyidir bu konularda bi bilgim olmadığından sizden direk bisiklet önermenizi rica edicem sağolun

K. Aydın

Aktif Üye
Tepki
101
Bisiklet
Mosso
Asfalt gideceğin mesafe mi daha fazla patikada mı bence kesinlikle hibrit al. Bütçen az tahmin ediyorum ileride bir ikinci bisiklet almayacaksın. O nedenle hibrit almanı öneririm. Model olarak ise o fiyata carraro salcano ve merida markalarına bakabilirsin bence...

• Beğen
Tepkiler: serdar k

wenom

Forum Bağımlısı
Tepki
672
İsim
rafet
Bisiklet
Diğer
Carraro crp 710 a bakabilirsin 1250tl gibi

1500e cikarsan ghost se2000

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
1000 TL bütçe ile "profesyonel bi bisiklet"in yanına bile yaklaşamazsınız. Araba parasını gözden çıkarırsanız şu tip bir bisiklet sizin için uygun olacaktır:
(link)

• Beğen
Tepkiler: HikmetYılmaz
Tepki
2
İsim
olgun
O kadar da profesyonel değiliz hobi olarak kullanıcaz yarışlara katılmıcaz yani bize göre profesyonel pazarda satılan 300 TL lik bisikletten 1000 TL lik bisiklete geçiş yapmak yani.

Tepki
9
@Murat B. 'ye katılıyorum prof. bisiklet dediğinde o fiyatlarda bir bisiklet olmalı, sizin ihtiyacınız profesyonel bisiklet değil ortalama günde 40 km yol yaptığınızda size yeterli olacak bir bisiklettir. Benim tavsiyem MTB yada hibrit seçmenizdir ve sizin için yerli markaların bisikletleri yeterli olur diye düşünüyorum, örnek olarak carraro, kron, bianchi, orbisplus markalarının fiyat-performans ilişkisi başlangıç için ve özellikle belirlediğin bütçe için uygun markalardır.
Seçim yapmanız gereken ve fiyatı belirleyen temel konular; Kadro, Vites, Fren ve amortisördür. Çelik kadrolar en ucuzudur ki kesinlikle tavsiye edilmez, alüminyum kadrolar bütçenize en uygun olanlarıdır yaklaşık 1000 TL'den başlar ve alacağınız bisiklet kesinlikle alüminyum kadro olmalıdır, birde karbon kadrolar vardır ki sizin bütçenizi fazlasıyla aşar.
Fren seçimini V fren (papuçlu), mekanik diskli ve hidrolik diskli frenden birini seçmelisiniz, bütçenize göre ve kullanım açısından en uygunu V frendir.
Vites sayısı ve kaliteside fiyatı direk etkileyen faktörlerdendir, sizin için 24 vites uygun gibi görünüyor.
Son olarak amortisör seçimide fiyatı belireyen önemli etkenlerdendir, buradaki tevsiyem gövdeden kilitlemeli amortisörlü bir bisiklettir.
Bunlar tamamen yardım amaçlı tavsiyelerdir, yaklaşık 1,5 yıl önce bende benzer soru ve sorunları yaşadığım için yardımcı olmaya çalışıyorum ;) şimdiden iyi pedallamalar ;)

Oğuz han T

Daimi Üye
Tepki
179
Bisiklet
Carraro
Bütçeni zorla bu bisikleti al. Dağ tepede sorunsuz gider ve de asfaltda da yeterince seridir. Tabii bunlar prof değil amatör kullanıcılar içindir. Ya prof kelimesini yanlış kullandın yada bütçene bir eksik koydun :)

Carraro sportive 255

http://www.starbisiklet.com/foto/buyuk/SPORTIVE-225-2013.jpg

samet.senel

Daimi Üye
Tepki
266
Bisiklet
Scott
Günlük 40 km yapacaksanız eğer ve aynı zamanda toprak yolda gitmek istiyorsanız cyclo-cross bisikletleri öneririm. sedonanın cyclo-cross bisikletleri istediğiniz fiyat aralığında olabilir net bir bilgim yok, şehir bisikleti veya arkadaşların da dediği gibi hibrit bisiklet de işinizi görebilir. Keyifli pedallar..

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
28" jantli şöyle bir model başlangıç için uygun. (link)
eğer zamanla bisiklete aşık olursanız, bütçenizde ufak bir delik oluşmaya başlar. hayırlısı elbette. aramıza hoş geldiniz.

serdar k

Bize her yer 61
Tepki
482
Bisiklet
Focus
Özetle şöyle olabilir;

-Hibrit yada şehir bisikleti al
-V frenli olsun
-alüminyum kadro olsun

carraro dan sonra diğer bir örnek:

(link)

• Beğen
Tepkiler: ismailSACAR

Sarper Tuncer

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Sarper
Bisiklet
Mosso
Bütcen açısından Carraro, Bianchi ve Bisanın modellerine bakabilrisin carraro sportive 225 hatta sana uygun gibi. bir şehir bisikleti kullanıcısıydım ve sportive ile düşündüğün yollara girdim, dağ bisikleti de bakabilirsin tabi ama hantal kalabilir biraz bu bütceyle.

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
Carraro ve Sedona güzel bisikletler, bence Kron TX 250'yi (link) de düşünebilirsin. Jant çemberlerinin çift kat olması ve Shimano Tourney donanımın bir üst serisi Shimano Altus vites sistemi kullanılması bir yerde avantaj. Şahsen biliyorum binlerce km sorunsuzca Altus donanımı kullanan kişiler tanıyorum. 1000 TL gibi bir bütçeyle profesyonel seri bir bisiklet almanız imkansıza yakın. Bence fiyat/performans olarak Kron TX 250 uygun.

• Beğen
Tepkiler: medceza