Bisiklet Alacağım Hiçbir Bilgim Yok Yardım !!!!

byrelativo

Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar ,
Arazide , toprakta , şehiriçi turlara katılmak için bisiklet almayı düşünüyorum . Bisikletler hakkında pek bi bilgim yok . Bütçem 700 ile 850 tl arası . Bi arkadaşım o fiyata kaliteli birşeyler decathlonda btwin marka bisikletler var dedi . Bende baktım biraz sanırım şu iki bisikleti öneriyor .

Rockrider 500 Dağ Bisikleti B'TWIN
(link)

ROCKRIDER 500 S DAĞ BİSİKLETİ B'TWIN
(link)

arasındaki farklar nelerdir yada sizin önerebileceğiniz bisikletler nelerdir . Yardımlarınız için teşekkürlerr ...

Scudo

Özhan Akgöğ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.116
Bisiklet
Diğer
benzer fiyata salcano veya carraro modellerine bakarsanız daha iyi bisikletler bulabilirsiniz. Fakat ille de bunlardan birini alacaksanız normal 500 yazanı alın. S modelinde kadroda amortisör var. Bu amortisör de aslında sadece göstermelik yani üst düzey downhill diye tabir edilen bisikletlere bakarsanız aslında bu kadar basit bi mekanizma olmadığını görürsünüz. Boşa ağırlık desem yeridir. O yüzden en azından bi miktar daha hafif olması açısından gövdesinde amortisör olmayan bir model bakınız. Yine de eğer taksit vs kullanmayacaksanız temiz 2. el veya hiç olmadı başta belirttiğim markalara bi bakın derim.

• Beğen
Tepkiler: Ukbe S.

byrelativo

Üye
Tepki
0
@Özhan Akgöğ
peki hocam salcano veya carraro da bu fiyata uygun modeller var mı bildiğiniz ?

Anıl K

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Anıl Küçükgöksel
Bisiklet
Specialized
Salcano NG 450 HD 26 jant modeli 955 TL. Eğer büyük bir firmadan alırsanız 800 TL'ye kadar rahatlıkla indirebilir fiyatı. Salcano'da %20 ye yakın indirimler oluyor, 3000 TL'lik Salcano'yu 2300'e aldım. Kesinlikle Salcano NG 450 HD almanızı öneririm. Ancak 2015 modelleri hemen dağıtılmaz, marta doğru bayilere ulaşır.

Özhan Akgöğ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.116
Bisiklet
Diğer
carraronun bütcenize uygun herhangi dağ bisikleti olabilir akakce vb. sitelerden bakabilirsiniz. Salcanoda da mümkünse hidrolik disk frenli bi bisiklet bakın burda salcano astrodan başlayıp ng-650 ye kadar çeşitler mevcut. ng650 den aşağı düşmenizi tavsiye etmem. sırasıyla astro-ng350-450-555-650 şeklinde gidiyor yanlış bilmiyorsam serileri. buradan bütce ve göz zevkinize ne uyuyorsa ona göre seçim yapın. Bu arada yeni olduğunuzu düşünürsek kadro boyu seçme diye bir konu var google a "bisiklet kadro boyu seçimi" yazarsanız da çıkar. oradan boyunuza uygun kadroyu bulun ona göre almanızı tavsiye ederim. Burdan sonrası dediğim gibi bütcenize ve göz zevkinize kalıyor.
(link)

şöyle bi bakarsanız burada kadrodan amortisörlü ve klasik modeller haric diğer bisikletler işinizi görür diye düşünüyorum.

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
Siz hybrid bisiklet alacaksınız benden söylemesi salcano city sport kron tx serisi merida crossway bunlara bakın derim.

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
@byrelativo
Arama kısmına hybrid bisiklet yazarsan daha detaylı bilgi alırsın şöyle söyleyeyim yol bisikletli arkadaşlarınlarlada takılırsın araziye gider dağ bisikletli arkadaşlarınlada takılırsın melez bir bisiklet anlayacağın.

E.İÇLİ

Aktif Üye
Tepki
58
Bisiklet
Scott
İmkanin varsa en guzeli kendin toplamaktir bence ;)