bisiklet aksesuarı

cgnkyc123

Üye
Tepki
6
İsim
cagan
Bisiklet
Carraro
Merhaba arkadaşlar ben bisikletim için aksesuar almaya karar verdim daha doğrusu aksesuarlar.. Eldiven, kilometre sayacı, suluk kafesi,matara alacağım. Bunların toplamda 150tl yi geçmemesini istiyorum. Özellikle eldiveni jelli istiyorum. Teker teker ya da toplu olarak önerilerinizi sunabilirsiniz.

Ayrıca bu eldiven hakkında yorumlarınızı bekliyorum:(link)

(link) bu matarayla, şu matara kafesi:(link) toplamda 15 tl ye geliyor. İdare eder derseniz alacağım.

Scudo

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Matara ve kafes giriş seviyesinde işini görür. Eldivende aynı şekilde

cgnkyc123

Üye
Tepki
6
İsim
cagan
Bisiklet
Carraro
Anladım hocam zaten yukarıdaki linkini verdiğim ürünleri giriş seviyesi için kullanacaktım. Bu yüzden alıyorum teşekkürler yorumunuz için. Zaten Maks 3 saatlik sürüşler hadi 4 olsun.

andjustice4all

science rocks
Tepki
398
İsim
Doğu Mert A.
Bisiklet
KTM
Söz konusu matarayı geçtiğimiz haftaiçi Decathlon'da gezerken kokladım. Her ne kadar garip bir davranış gibi görünse de içi çok fena kimyasal kokuyordu. İçime sinmedi almadım.

cgnkyc123

Üye
Tepki
6
İsim
cagan
Bisiklet
Carraro
@andjustice4all

Hadi ya, başka önerileriniz var mı hocam?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Eldiven -sedona -30tl
Arka aydınlatma- ilumenox-35tl
Matara- elite 750ml- 25tl
Km saati -sigma 5.12- 50tl
Matara kafesi alu - 5 -10 tl

Arka aydınlatma ve km saatini güven bisikletten , matarayı performans bisikletten, eldiveni atak bisikletten matara kafesini her hangi bir bisikletçiden temin edebilirsiniz.

cgnkyc123

Üye
Tepki
6
İsim
cagan
Bisiklet
Carraro
Teşekkürler hocam hemen araştırıyorum. Uygun olması halinde cevabı yazarım buraya.

@Onur YCL

Hocam matara aklıma yattı, ayrıca benim paylaştığım voit eldiveni önermiyor musunuz ve sizin paylaştığınız matara kafesinin linklerini alabilir miyim?
Kilometre sayacı da tamam, sizin verdiğinizi almayı düşünüyorum.
Son olarak reflektörlü arka ve ön lastiğim olduğu için arka ışık almaya gerek var mı?

Güncel

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Voitin kalitesini bilmiyorum açıkçası kullanan da görmedim, sedonayı kullandığım için öneririm jel desteği gayet yeterli. Matara hem uygun fiyatlı hem de bpa (bisfenol) adlı sağlığa zararlı kimyasal maddeyi içermiyor. Gece sürüşü yapacaksanız en azından arka aydınlatma alın ki farkedilirliğiniz artsın önerdiğim ürün kaliteli ve ucuz. Km sayacı 5.12 yerine 8.12 de alabilirsiniz. Aralarında ortalama hız vb. gibi ekstra birkaç özellik var.

Matara kafesini her hangi bir bisikletçide bulabilirsiniz. Ben 5 liraya almıştım, işimi görüyor açıkçası. İnternetten alüminyum matara kafesi diyerek aratirsanız marka olanları da markasız ürünleri de görebilirsiniz.

cgnkyc123

Üye
Tepki
6
İsim
cagan
Bisiklet
Carraro
Teşekkürler voiti eledim zaten 5 lira fark var eldiven sedona.

cgnkyc123

Üye
Tepki
6
İsim
cagan
Bisiklet
Carraro
Evet arkadaşlar son seti şöyle seçtim bir bakıp yorum atarsanız çok iyi olur :)

Matara: (link) *25tl
Matara Kafesi: (link) (Biraz kuşkuluyum bol gelir mi acaba? Ya da dar gelip düşer mi?) *10tl
Eldiven: Bisikletimin markasıyla aynı ve jelli ama kalitesinden emin değilim.. (link) *25tl
Km Saati: (link) *50tl
Ayna: (link) (Ekstra bir de ayna almaya karar verdim, bugün dayım geldi ve İzmir'de kaska ayna takan kişiler gördüğünü söyledi. Ayrıca farklı ayna tavsiyelerinizi de beklerim..) *25tl
TOPLAM 135TL.
Ayrıca gereksiz mereksiz 15 tl tutacak bir aksesuar daha alabilirim.

Bu arada bir kask almıştım LAS Istrion diye, eve gelince kaliteli bir mal olduğunu farkettim. İnternette 180$ fiyatı var. Size sorasım geldi neyin nesidir bu kask gerçekten 180$ ediyor mu? (link) tam olarak aynı kask.

cgnkyc123

Üye
Tepki
6
İsim
cagan
Bisiklet
Carraro
@stalker
110tl hocam. Gerçekten işe yarar bir parça mı? Ayrıca yukarıda seçtiğim aksesuarlar nasıl?

V.K.

Daimi Üye
Tepki
246
Bisiklet
Diğer
Ben kask aynasını tehlikeli buluyorum.
Evet hiç kimse kaza yapmak için yola çıkmıyor ama, adı üstünde kaza...
Düştüğünüzde biryere saplanabilir gibi geliyor.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Zefalin sulukları da fena değil. Daha ucuz genelde. Tavsiye edebilirim.

cgnkyc123

Üye
Tepki
6
İsim
cagan
Bisiklet
Carraro
@Serden Us
Önerebileceğiniz var mı hocam? Ayrıca suluk kafesinin üstünün açık olması bir problem yaratır mı? Düşmeye falan neden olur mu ?

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Daha küçükleri de var ama 750 ml olarak düşünürseniz örnek olarak şu var mesela:
(link)
Bildiğim kadarıyla az bulunan bir marka da değil o yüzden daha çeşitli fiyatlar mutlaka vardır piyasada.

Kafes üstünün açık olması derken nasıl bir açıklık olduğunu tam anlayamadım ama genelde kadro tarafındaki ufak çıkıntı, mataranın orta-üst kısmında kalan boşluğuna denk gelir ve matarayı tutar.

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
Arka aydınlatmalı km saati (sıfır) 20tl'ye verebilirim.

cgnkyc123

Üye
Tepki
6
İsim
cagan
Bisiklet
Carraro
@avanak_abdi
Teşekkürler hocam kendim seçere kalmak sitiyorum

murat serbet

Forum Demirbaşı
Tepki
1.449
Bisiklet
b'Twin
@VeyselKobal
Saplanacak bir malzeme olmadığına emin olabilirsiniz. Kaska yapışkanla tutturuluyor. Ayrıca komple plastik. Ben 3 yıldır kullanıyorum. Bu ayna olmadan asla trafiğe çıkmam.