Bisan RX Serisi görüşleriniz

safex

baspedala
Tepki
435
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar
Rx 9200 için kullanıcı görüşlerini almayı düşünüyordum ardından böyle RX Serisini genel kaplayan bilgi başlığı haline getirmeyi daha mantıklı buldum. İlk sorum Rx 9200 için görüşleriniz (Fiyat ve verdiği performans) Ek olarak bulunduğunuz yerde fiyat sorduysanız güncel fiyatları bizlerle paylaşın lütfen.

^Legarda kullanıyorum geçiş sağlamak istiyorum o yüzden küçük araştırma içerisindeyim.

• Beğen
Tepkiler: Serkan-tetova
Scudo
Tepki
37
İsim
Serkan s
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben RX9200 aldım. Servis Ön vites ayarı Yapamayıp, Bisiklet 'e Zarar verdiği için THH verdim. Oda da 1 aydır yatıyor 😔 ne kadar süre daha bekliyeceğim bilmiyorum, Kullandığım zaman kadar diye bilirim ki Sürüş Hissiyatını sevmiştim.

iodokumaci

Üye
Tepki
41
İsim
ibrahim ozhan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisan rx9200 kullaniyorum. Kullanimindan gayet memnunum

• Beğen

MertSeker

Üye
Tepki
89
İsim
Mert Şeker
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisan RX9300 siparişi verdim. 5 Ağustostan beri bekliyorum. Geldiğinde görüşlerimi iletirim..

iodokumaci

Üye
Tepki
41
İsim
ibrahim ozhan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisan RX9300 siparişi verdim. 5 Ağustostan beri bekliyorum. Geldiğinde görüşlerimi iletirim..
Gormeyi en cok istedigim model. Gelince bol fotograf atar misiniz?

• Beğen
Tepkiler: MertSeker

safex

baspedala
Tepki
435
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@iodokumaci Merhabalar hangi bisikletten geçtiniz veya ilk bisikletiniz mi? Yokuş vs deneyimi nasıl? Şu an Mosso Legarda kullanıyorum da daha rahat ve performanslı sürüş için geçmek istiyorum. Boyunuz ve aldığınız kadro?
@Serkan-tetova Öncelikle geçmiş olsum hocam. Sorularım sizin içinde geçerli cevaplarsanız:)

• Beğen

iodokumaci

Üye
Tepki
41
İsim
ibrahim ozhan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@iodokumaci Merhabalar hangi bisikletten geçtiniz veya ilk bisikletiniz mi? Yokuş vs deneyimi nasıl? Şu an Mosso Legarda kullanıyorum da daha rahat ve performanslı sürüş için geçmek istiyorum. Boyunuz ve aldığınız kadro?
@Serkan-tetova Öncelikle geçmiş olsum hocam. Sorularım sizin içinde geçerli cevaplarsanız:)
Merhaba. @2012 yilindaki Kron XC250 bisikletimden sonraki ilk bisikletim. Yillardir yol bisikleti hayali kurardim kismetimde bu model varmis. Boyum 182, 51 kadro aldim. Genel olarak memnunum bisikletten, yalniz kilom fazla oldugu icin birkac ariza cikartti ama sagolsunlar garanti kapsaminda ucretsiz onarildi hepsi. Akiciligindan felan cok memnunum
Legarda'yi simdi inceledim, sehir bisikleti sanirim. Oncelikle bu bisikletin soyle bir ozelligi var (rx9200), duzgun yolda bildiginiz akiyor gidiyor hatta bazi durumlarda pedal bile cevirmeden gittigim mesafeler oldu. Diger tur bisikletlerin aksine kolay yavaslamiyor surtunme az oldugu icin. Fakat yollariniz bozuksa bu maceraya hic atilmanizi onermem, herseyden once asiri konforsuz bir hal aliyor. Arnavut kaldirimi gibi yerlerden gecerken titresimden kollarimin agirdigi cok oldu ☺.Baska sorulariniz varsa ozelden veya buradan alinti yaparak sorabilirsiniz.

Bu arada bilgisayarimin klavyesi Turkce karakter desteklemedigi icin Turkce karakter kullanamiyorum

• Beğen
  • Muhteşem
Tepkiler: suyunsesi ve safex
Tepki
37
İsim
Serkan s
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@safex Sağolun, İlk Yol Bisikletim Boy_ 1.64 / İç Bacak 78 / Kadro 51 cm Tam sınırdayım Kadro üzerin de Ayakta duruken yada kullanırken sorun olmuyor.
Düz Yolda Hızlandığını Bacak gücüm yetse Bir o kadar daha hızlanacağını Farkettiriyor. 😆Normal de Kron tx 100 bisiklet ile 1. viteste çıktığım yokuşu Bisan Rx2900 ile 3. Vites ile zorlanmadan Çıktım Buna baya şaşırdım,Kron da Sele sızlatıyor du Ama yol bisikletindeki Sele, Resmen Sopayla Girişmişler gibi Ağrıtıyor.😢😁 Anlatılmaz Yaşanır Yol bisikleti.

• Muhteşem
Tepkiler: safex

safex

baspedala
Tepki
435
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@iodokumaci Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Bende ciddi ciddi zamanı gelince yarışlara katılmak için yaptığım bir spor haline geldiği için maddi olarak gücümün yettiği en iyi bisikleti alıp antrenmanlara devam etmek istiyorum. Bu yüzden şehir bisikletiyle yeterince vakit geçirdiğimi düşünüyorum ve Bisan RX 9200 maddi ve sürüş olarak bana uyuyor diye düşünüyorum şu anki bisikletim satılır satılmaz alacağım inşallah. (Bu arada İzmirde yaşıyorum ve bulunduğum yer genellikle güzel asfaltlara sahip:))
@Serkan-tetova Size de teşekkür ederim. Vites konusunu güzel örneklemişsiniz baya iyi anladım. Sele kısmını da pedli tayt şart olacak sanırım😁

• Beğen

EKREM_78

Üye
Tepki
119
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selesinden pek memnun değilim, pedli tayt aldım, frenler ne kötü ne iyi. Bisiklet gayet akıcı ve hızlı, ben ayak uyduramıyorum bisiklete 🙂 o hızlı gitmek istiyor.

• Beğen

safex

baspedala
Tepki
435
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@EKREM_78 Ne kadar kullanımda ağrı yaptırıyor selesi?

EKREM_78

Üye
Tepki
119
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şartlara göre değişir. Yolun bozukluğuna, kullanım sürenlze, size vs. Ama birkaç saat diyebilirim.

• Beğen
Tepkiler: safex
Tepki
37
İsim
Serkan s
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@EKREM_78 Merhaba Bol pedallamalar, Taytan önce nasıl dı şimdi nasıl, bariz fark var diye biliyormusun. Fiyatı ne kadar dan aldın pedli taytı?

EKREM_78

Üye
Tepki
119
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serkan-tetova bariz fark var birkaç saatlik kullanımda ama asıl testi yarın yapacağım thmini 65 km lik bir sürüş yapacağım. Decathlon dan almıştım 140 tl civarıydı yanılmıyorsam. İlerleyen zamanda veya önümüzdeki yaz daha rahat sele almayı düşünüyorum.

• Beğen
Tepki
37
İsim
Serkan s
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@EKREM_78 kazasız belasız yolculuklar dilerim, merakla bekliyorum

• Beğen
Tepkiler: EKREM_78

MertSeker

Üye
Tepki
89
İsim
Mert Şeker
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hazır mıyız beyler??? BİSAN RX 9300 elime ulaştı ilk izlenimleri paylaşacağım. Kurulumu ve ayarlanmaları yapıldı edildi. Lakin MTBden yola geçince cidden garip hissediyorum. İlk fotoğraflarımızı paylaşıyorum :)

Dosyalar