Bisan Mountain Cat yeniden toplama ve bana verdiği önemli dersler

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sevgiler guzel karrdesm. Az kaldi Allah izin verirse bi kac haftaya toplanacak insaAllah

• Beğen
Tepkiler: ebaklaci
Scudo

ebaklaci

Üye
Tepki
142
İsim
Ertuğrul
Bisiklet
Bisan
@epsilon91 haklısınız maddi sebepten henüz temin edemedim şuan için sadece o kaldı jantları değiştirdim maşada değişti kısmetse önümüzdeki ay değiştiricem

Tepki
36
İsim
Sinan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam on numara bir iş yapmışsınız tebrik ederim aynı bisiklet bende de var. Maşa vs berbat durumda bunu bu şekilde toplamak yürek ister. [emoji122][emoji122]

ebaklaci

Üye
Tepki
142
İsim
Ertuğrul
Bisiklet
Bisan
@zsinankarabulut teşekkür ederim dostum bir kere başlayınca zevkli oluyor. sonuda gelemiyor tamam artık başka bişi yapmam dedikçe, ertesi gün dur şunuda yapıyım diyor insan

Merhaba arkadaşlar,
bugünkü kısa mesafe turumuzla 300 km tamamladık ve artık bakım zamanı gelmişti zincir rengi siyaha boyanmış gibiydi. Gazyağı ve diş fırçasıyla itinalı bir temizlik yapıldı. Yeni jantların akortları biraz kaçmıştı onlarıda inceden elden geçirdim. Fren ve vites kolları, sele bağlantı yerinin wd40 ile bakımını yaptım. temizlik bittikten sonra zinciri düz yatırıp her baklayı tek tek 10 liraya aldığım chain-l ile yağladım dinlenme sürecinden sonra yerine taktım ve bezle sildim.
hem temiz hali hemde yeni jant ve maşasıyla resimlerini yüklemek istedim. yeni maşa 15mm kadar uzundu kestirmek yerine eski furş takımından çıkan büyük somunu buraya taktım. yeni furş takımı Neco H-806 DİŞLİ modeli. sele bağlantı takımını da siyahı ile değiştirdim.
ekipmanlarımı da hemen hemen tamamladım. hepsini ikinci el aldım.
Specialized Street Smart Kask
Cyclone halterci eldiveni (avuç içindeki kalın suni deri koruma düşme esnasında beni koruyacaktır diye düşünüyorum)
H&M güneş gözlüğü :)20160817_203034.jpg 20160817_203047.jpg 20160817_211855.jpg 20160817_212018.jpg

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hayirli ugurlu olsun dostum :)

• Beğen

mariokaldato

Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Dostum nasipse insallah aynakol ve dis.lastik gelcek bu hafta ondan sonra insallah

• Beğen

Velesbiker

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Carraro
Bisiklet ne kadar mâl oldu size? Degisen parcalar ne kadar tuttu?

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Vakti zamanında benimkini yeğene vermiştim askere giderken, o da çaldırmış kerata. Ucuz yollu bulursam alacağım bir tane şu mantın ketten. Bundan aldığım tadı hiç bir bisikletten almadım. Gençlik zamanlarının etkisi de vardır tabii ama anısı başka bende...

• Beğen
Tepkiler: necmeddin ve Ozicu

Berat01

Daimi Üye
Tepki
206
İsim
Berat
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
@mariokaldato bisikleti tamamladiniz mi yoksa pes mi ettiniz toplamakta

Tepki
9
İsim
Akın
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben de letgodan yeni mountain cat aldım 150 tl'ye, sağlam ve ucuz bisiklet arıyorsanız gerçekten çok iyi bir tercih olduğunu düşünüyorum. Aldığım bisiklet apartman boşluğunda toz içinde bekliyordu. Lastikleri inikti. Önce tertemiz yaptım, gıcır gıcır kırmızı boyası ortaya çıktı, sonra lastiklerini şişirip viteslerini kontrol ettim; anladım ki şansım yaver gitmiş bisikletimin bütün mekanik aksamları sorunsuz çalışıyordu. Güzel bir alışverişti benim için :) 55142488-A710-421B-92B3-460209C2B17B.JPG

Ayyyyan

Üye
Tepki
0
İsim
Ayhan
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Klasik
Arkadaslar bu ara bu bisikletin kadrosuyla tur bisikleti toplama karari aldim. Uyguna mal etmek istiyorum. Jant seti koltuk elcik vesaire kullanip en azindan gunluk 50km yapabilecegim bi tur bisikleti. Acaba bu bisiklet kac kg ve 184 boyum uygun mu. 27.5 janta cevirip tekerleri inceltebilirmiyim. 1 haftalık bir trakya turu planim var acaba ugrasmama deger mi?

redcat1.6slx

Aktif Üye
Tepki
229
İsim
Ali
Bisiklet
Kron
vaay bizim pejo ya kardeş gelmiş :)) aynı nesil görmek sevindirici :) proje çok güzel olmuş elinize sağlık.

Buda bizim gariban 2 yıldır toplamaya çalışıyorum hala bitmiyor eksikleri :)

Bu ilk hali;0A196ABB-A805-42A0-97EB-5E4AC2C4CE1F.jpeg

Buda şuanki hali;4920A5C7-207F-4A58-B5EF-6ACE0476F988.jpeg
bkz; (link)

Hocam sirkeciyi çok övdünüz, benimde canım çekti :) ama birşey sormak istiyorum, genel olarak oradaki ürünler internetteki fiyatlardan ucuzmu, bana da ruble sökme, aynakol sökme gibi aparatları falan lazım, Yarin gitmeyi düşünüyorum da, bu sirkeci de bisikletçilerin/yedek parcacilarin bulunduğu yer/mahalle nerde nasil bulabiliriz? Teşekkürler

edit; yeni farkettim başlık 2016'da açılmış, gündemde gözükünce yeni sandım. Ben çok geriden geliyorum ya

Son düzenleme:
Tepki
86
İsim
Sinan KIRAT
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Klasik
90'lı yıllarda babamın dedesi (büyük büyük babam) benim için Türkiye gazetesinden kupon biriktirip almıştı bunu bana. Bütün harçlığımı biriktirip bunu süslemeye harcıyordum. Sticketlarını söküp Castello Terminator stickerları yapıştırmıştım, boynuz modası yeni çıkmıştı o yıllarda ve tabii ki modaya uymuştum. Sonra çalındı gitti maalesef. Üzerinden onlarca bisiklet geçti ama bu ihlası ve ona harcadığım mesaiyi hiç unutamıyorum. 1 bisiklete 3 kişi binip gezdiğimiz yıllar. :)
Sizinki de çok güzel olmuş güle güle kullanın.

Tepki
4
İsim
K**** M******
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bence YouTube inceleme videosu hazirlarsa n izleriz efsane Bisan ihlas ve atlas aynı model :)

Tepki
3
İsim
Çağrı Cirit
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar bende bisan ihlas mountain cat sahibiyim yeri değil kusuruma bakmayın yeni üye olduğum için konu açamıyorum ama bisikletimde böyle bir çürük olduğunu keşfettim ne yapabilirim acaba?

Dosyalar