'' bir mayıs garipçe rampa normal tempo yardımlaşma''

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ali emre akcan listedesin gelmez isen bi daha senle konuşmam bilesin..

:( :( :(

1-kudret kurtcebe ...arka takım kaptanı lojistik destek....25
2- eren soothsayer...
3- burak koçak...
4- engin güner --
5-enver babo....1
6- dö la hasip çehre...aytekin erzan 2
7- ali kıran
8- orhan
9- cengizhan
10- adem sönmez
11-oğuz kara
12- erdem kıvanç
13- ali erturan
14- mehmet ser
15- korsan hasan............
16-ahmet uyuya kalırsa geç kalır...
17-berk arat
18-başar ibicioğlu
19- ilyas yiğit...
20- barış taşkıran
21- funda taşkıran
22- ali genç
23 - ali karael.
24 -ali emre akcan
25- koray uzun faceden gelen mesaj..ile

evet kontenjan doldu son bir kişi olabilir...

hareket saati barboros meydanı beşiktaş sahilde 09.00 dur avrupa yaka .
anadolu yaka saat 08.00 de kadıköy beşiktaş iskele önünde olurlarsa iyi olur.

arkadaşlar önemli iç lastik ve pompa aman aman derim...bisiklet bakımları tam olsun frenler..

Scudo

Uğur Demirtaş

Daimi Üye
Tepki
244
İsim
Uğur Demirtaş
Bisiklet
Salcano
dolmabahçe-inönü civarı işçilerin toplanma yerleri.Dikkatli olun.
Ben mi ? Ya o işçilerin arasında olucam ya sizin.(Her halükarda kaskım başımda olacak neme lazım ;))Gönlüm Garipçeden yana.Umarım arka beşlide bi yer kalır..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Uğur Demirtaş

uğur arka benim zati.....herkezi ben toplayacağım .....
25 kişi olduk ...bir açık var 26 olabilirsin bu arada provakatörlere dikkat edin bu bir mayıs inşallah patırtısz olur aksarayda savaş çıktı bisiklet yarışlarının olduğu gün ...

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
pazar günü hareket saatimiz 9 arkadaşlar.aramızda yeni arkadaşlar ve rampada zorlanacak dostlar olduğundan erken çıkmazsak öğleden sonra anca varırız garipçeye.bana kalsa 8 derdim ama çokda cılkını çıkarmayalım :D
kudret abi bu arada önü bana kitledin yine.burda bi düşmanlık seziyorum :D neden en önde rüzgarı ben yiyorum abi yahu :) aytekin yesin... :D vallahi fazla durmam önde ara ara en arkaya kadar gerilerim.yemez abicim :D:D:D kalabalık olması sorun değil.siz polisleri bana bırakın.ben onlarıda yola getiririm.ama güvenlik açısından bu sayı ile gitmemiz doğru olmaz.sabırsız sürücüler o kadar bisikletlinin geçmesini beklemz ve aramıza dalmaya çalışır.deneyimsiz arkadaşlar bu durumda panikleyebilir.ben şahsen bu durumlarda yol vermiyorum.beklesin geçmemizi.zaten kavga etmeye hazır bir yapıdayım.bu kadar kalabalık grup ile kimse kavga etmek de istemez ayrıca. :D bende de telsiz var.alırım yanıma.tur kudret babanın turu olduğundan herkes disipline uysun beyler.ben yavaş gidemem diyenler diğerlerini de gaza getirip grubu bozmasın.kalabalık ve muntazam gruplar diğer insanlarada örnek oluyor ve teşvik ediyor bu spora.bu sebeple dağınık olmasın turumuz.geçen turumuzda 4 lastik patladı belgrata kadar.bu turda 5 patlarsa yarıda bırakır dönerim vallahi :D

Hasip Çehre

Forum Bağımlısı
Tepki
1.611
Beyler Pazar Sabah 09:00 bARBOrostayım fakat bir küçük gurup var onlar ancak saat 10:00 gibi Barborosa varabilirler...ben mecburen onları bekleyeceğim siz 09:00 çıkarsınız bizde 1 saat arkadan geliriz gideceğimiz yer belli orada buluşur dönüşü birlikte yaparız...

yalnız Garipçeye girmeyelim diyorum...orada bişey yok kii hatta Sarıyerde kahvaltı olsun hem bizi beklersiniz orada daha sonrada Fenere basarız baba iskelede çok iyi tam bize göre bi yer var....

Uğur Demirtaş

Daimi Üye
Tepki
244
İsim
Uğur Demirtaş
Bisiklet
Salcano
@enver avcı
..yine de kavgadan uzak durmakta fayda telakki ediyorum.Filhakika işci bayramına nümayiş edenlere mütemadiyen jop sallamış emniyet birimlerinin hırslarını bizden çıkarma konusunda tereddüt etmeyecekleri kanaatini taşımaktayım.;)

• Beğen
Tepkiler: ilyas yiğit

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
saat 03.17 ...şimdi kalktım mesajlara baktım...
evet ben bu gün vergi dairesine gideceğim dün bisiklet ile bostancı sanayideki vergi dairesine gittim büyük olasılıkla veraset intikal vergisi ile bi durum var rahmetli annem vefat ettikten sonra 3 hissedar tapuya gidip yeni tapu çıkartacaktık ve beş senedir çıkmadı ama bu arada evin vergi makbuzları bende hepsini ödedim, bunlarıda götüreceğim makbuzları .....
bu açıkçası veraset intikal vergisini anlamış değilim...
yarın saat 14.00 e kadar açık vergi dairesi ana baba günü oluyormuş onun için saat 06.00 da evden çıkıp gideceğim ....

bu arada enver dost kalabalık grupta evet sorunlar olacaktır arkadaşların tam techizat ile gelmesi lazım ıç lastik pompa şart....
lastik patlamalarında mecburen bekleme oluyor evet dönüş bayağı sıkıntılı olacağından iki gruba ayrılmakta fayda var daha önce söyledim emirgan -rumeli- bebek girişi -ortaköy - cırağan girişi--yalnız dostlar ben dönüşte güzergahı uzatacağım nedeni ortaköye açıkça girmem trafik orda durmakta bebek rampadan yukarı çıkarak etilere ve zincirli kuyu yaparak ordan beşiktaşa ineceğim...

aytek....siz bizi yakalarsınız ...sonra yazı tura atarız garipçemi fenermi ..bana sorarsan rumeli feneri olabilir garipçede bi olay gerçekten yok evet bu pazar durumu netleştiririz ....sarıyerde yemek olayı mantıklı ....
25 kişi olduk gelemeyen olabilir hadi gene 20 de ......

hiç sevmiyorum bu vergi dairesine gitmeyi....

:mad: :mad: :mad: :mad:

Cengizhan Terzi

Forum Bağımlısı
Tepki
197
kudret abi yarın hava bulutlu falan diyor .. yapmur falan yağmaz dimi ? ben her ihtimale karşı yağmurluğumu getireyim :)

Mehmet Ser

Forum Bağımlısı
Tepki
462
Bisiklet
Giant
Enver abı kudret abı ben bısıkletımın parçalarını salı gunu ankaraya bakıma gönderttım.. Parçalarda sorun cıkmıs parçaları gönderemedı ve suan bısıkletsızım bana 1 gunlugune yarın için. sevgilimmiş gibi bakacağım bi bisiklet lazım. Bana yardımcı Olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler. yarın bu tura katılmam gerek..

• Beğen
Tepkiler: Cengizhan Terzi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@CengizhanTerzi

cengiz hava dışarda acaip sıcak yarında 19 derece ve hatta 21 derece öğlen yanacağız sen ne diyorsun...

:D :D :D :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Mehmet Ser

bulamazsan sorun etme derim .....

:in: :in: :in:

2- eren soothsayer...
3- burak koçak...
4- engin güner --
5-enver babo....1
7- ali kıran
8- orhan
9- cengizhan
10- adem sönmez
11-oğuz kara
12- erdem kıvanç
13- ali erturan
14- mehmet ser
17-berk arat
18-başar ibicioğlu
19- ilyas yiğit...
20- barış taşkıran
21- funda taşkıran
22- ali genç
23 - ali karael.
24 -ali emre akcan
25- koray uzun faceden gelen mesaj..ile

arkadaşlar önemli iç lastik ve pompa aman aman derim...bisiklet bakımları tam olsun frenler..

Cengizhan Terzi

Forum Bağımlısı
Tepki
197
@Kudret Kurtcebe

inş. kudret abi sabah meteoroloji şaşırdı herhalde :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@CengizhanTerzi

accu..

http://vortex.accuweather.com/adc2004/common/images/wxicons/87x79_blue/4_int.jpg

Pleasant with times of clouds and sun

High Temperature
19°C

RealFeel®
24°C

Winds
ESE 5

Maximum UV
5

Thunderstorm Probability
5%

Amount of Precipitation
0

Amount of Rain
0

Amount of Snow
0

Hours of Precipitation
0 Hours

Hours of Rain
0 Hours

http://vortex.accuweather.com/adc2004/common/images/wxicons/87x79_blue/39_int.jpg

Partly cloudy and warm with a shower in places

Low Temperature
17°C

RealFeel®
15°C

Winds
SE 16

Thunderstorm Probability
20%

Amount of Precipitation
0.25

Amount of Rain
0.25

Amount of Snow
0

Hours of Precipitation
2 Hours
hours of rain
2 hours

şimdi akşama iki saat yağmur yağmurun mm si 0.2 bu ne demek sağanak değil yalnız ormanlık bölgeye çok indirecek buralar garipçe tarafları ama akşama karanlıkta saat 19.00 da yada 20.00 de biz çoktan beşiktaşta olmuş oluruz hava sıcaklığı ne kadar
akşam 15 derece o kadar ,pek üşüyeceğimizi zannetmiyorum..accu her zaman çıkar binde bir tutmuyor akşam gene bakacağım saat 23.00 de

High Temperature
19°C

RealFeel®
24°C

Winds
ESE 5

sabah hissedilen derece tam 24 derece valla yandık....rüzgar ise 5 km rüzgar yok ...
east yani doğu south yani güney yani lodos..önemsizde önemsiz önden duvar bile olamayacak..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
evet dostlar yarın tam 24 kişiyiz neden aytekin erzan ın grubu ayrı geliyor ve tabiatıyle fazla bi grup geliyor biz 24 kişiyiz onlarda 24 olursa 48 e tamamlarız olayı ...bu durumda start saatleri farklı olacaktır herkezin bisikletlerini kontrol etmesi lazım bu gün ,akşam frenler vitesler...ayrıca sabah zincirlere zincir yağı sürün yanınıza aşırı derecede yük almayın kuru üzüm kuru kayısı fındık su ...arka sırt çanta gereksizdir ve sizi yorar bel çanta o da yoksa çok küçük olan sırt çanta arkaya koyun kocaman sırt çantasına gerek yok...nedeni garipçe rampada yorar o büyük sırt çantası.....
korsan hasan kovboydur o kovboy şapka ile gelir çünki o maskottor önce korsandı sonra kovboy oldu bu görüntü bisiklet üstünde dikkat çeker sempati çeker .....

:in: :in: :in:

evet arka takım kaptanı olarak önde enver süratine ayarlama yaparsa sevinirim telsiz aytekin getirecek ama o kendi grubu için kullanacak bu durumda bizde telsiz yerine düdük olacak enverde var ise iki adet telsiz tabi şık olur ....
iç lastik ve pompa ......şart şart şart....
kask güvenliğiniz için ........................
garipçe inişinde herkezin çok dikkatli olmasını rica ederim dimdik iniş vardır , ve virajlıdır en önde inen grubu beklerse sevinirim bekleyeceğimiz yer sarıyer iskeleden ilerde olacaktır çünki orada dönüşte trafik tıkanmaktadır ......şimdi bebek rampa çıkmak isteyenler dönüşte benle gelir ama trafiği kabul edenler ortaköye girer ortaköyde yarın çırağanda trafik aşırı derece kapalı olabilir ....
garipçe dönüşünde trafiğin sıkışacağı yerleri bi daha gözden geçirelim

1- sarıyer dönüşte iskeleye gelirken
2- emirgan
3- rumeli feneri
4- bebek girişi
5- ortaköy çırağan

ortaköye dikkat ora tam bi arap saçına dönmektedir dönüşte asla araçları karşınıza alarak gitmeyin .....asla ikili yapmayın ......
evet bebekte çok dik bi rampa vardır sadece o rampayı aldıktan sonra çok önemli kavşak yoktur esentepe yönüne zincirlikuyudan dönerek beşiktaş istikametine pedallayacağız...
yalnız balmumcudan sonra gelen ışıklarda durarak karşıya geçeceğiz yıldız üniversitesinden devam ederek kaldırıma çıkacağız kaldırım geniş direk aşağı ama yavaş olacak ..çünki yayalar olabilir ....sağ yan yolda çok kavşak vardır ve tehlikelidir ...evet gücü bebek rampasına kalan benle gelir ama kalmayan direk ortaköy çırağana gidecek ve orda trafik kilitlenecek asla arabaların arkasında ikili yan yapmayın hele hele ortadan gitmeyin sağı koruyun ama aralıklı iki bisiklet olsun o ra problemli bi yerdir çırağan tarafı ...gerçi mesafe kısadır ama dediğim gibi iki bisiklet arka arkaya gitsin herkes orda arka arkaya gidemez dönüşte en dikkat edilecek yer ortaköy çırağan beşiktaş yoludur...

Ali KARAEL

Üye
Tepki
28
çok özür dileyerek tura gelemeyeceğimi belirmek istiyorum nedenini sorarsanız ameliyat olan kuzenimi ziyarete gidecekmişiz bu tura katılmayı çok istiyordum benim için ilk olacaktı ama ziyarete gitmek zorundayım tekrar özür diliyorum.. :(

ilyas yiğit

Daimi Üye
Tepki
297
kudret abi bir yolcu daha gelcek benımle haberin olsun.zati biz sarıyere kadar size eşlik edeceğiz.yarın görüşürüz inşallah ...ALLAHA emanet olun...sabah ola hayr ola..

engin güner

Forum Bağımlısı
Tepki
709
benim kafam karıştı biri harita da güzergahı gösterebilir mi :)
toplam da bana 126 kmye maal oluyor sanırım

enver avcı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.460
Bisiklet
Scott
arkadaşlar mehmet kardeşimiz için bir günlüğüne bisikletini ödünç verebilecek biri varsa seviniriz.sorumluluk tamamen bendedir.herhangi bir sıkıntıda telafi etmeyi garanti ediyorum.yardımcı olabilecek biri varsa çok seviniriz.avrupa yakası sahile yakın yerlerden ben şahsen alabilirim.anadolu yakası içinse arkadaşımız kendi gelir.
şimdiden teşekkür ederim...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
2- eren soothsayer...
3- burak koçak...
4- engin güner --
5-enver babo....1
7- ali kıran
8- orhan
9- cengizhan
10- adem sönmez
11-oğuz kara
12- erdem kıvanç
13- ali erturan
14- mehmet ser
17-berk arat
18-başar ibicioğlu
19- ilyas yiğit...
20- barış taşkıran
21- funda taşkıran
22- ali genç
23 -ali emre akcan
24- koray uzun faceden gelen mesaj..il
25- yiğitin arkadaşı..