Bir klasik bisiklet manifestosu...

Scudo

SOZUAK

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Barış SÖZÜAK
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bende bunca yildir bisiklete binerim herseyini kendim yaparim. Boyasina kadar, jantina kadar ugrasirim ama klasik kadroymus borularinin markasiymis ozelligiymis ilk kez bilmem nerede cikmis bilmem. Merak ta etmem eksikligini de duymam. Mecbur degilim sizde degilsiniz ama son yazdiklariniz yakismadi size. Espirili eglenceli yogun bir konu olmustu ne guzel. Bu kadar alinganlik yapacaginizi bilseydim bende birsey yazmazdim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@SOZUAK

kusura bakmayın da forum ahalisinin tek derdi aşağı bayağı muhabbetler onu bunu kafaya almak olmuş. okuduklarımdan sonra şok oldum gerçekten. neyin ne olduğunu biliyorum alan diyorum, peugeot px-10 diyorum, columbus diyorum huhaha bak bin lira bak bu onu eder mi zart zurt.

şahsi olarak üzerinize alınmayın ama konu altına yorum yapanların genelinin yaptığını söylüyorum.

böyle foruma böyle cevap yapacak bişey yok.

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
@Sinan A.

Hiçbir şekilde bu platformda küfür, hakaret ve aşağılama içeren mesajlar kullanamaz, belirli bir üye grubunu da küçük düşürücü yazılar yazamazsınız. Bu foruma kaydolurken kabul ettiğiniz kullanım sözleşmenizde açıkça belirtilmiştir.

İlave olarak yukarıda alıntıladığım cümlenizden ötürü kınıyorum sizi. Forumun kalitesini yükseltme görevi bizler kadar sizlerin de sorumluluğundadır.

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
İçeriği nedeniyle kaldırılan bir mesajdan küfürlü kısımları büyük kırmızı harfler ile alıntı yapmak nedir.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Ben kaldirildigini nereden bileyim de böyle sert bir cevap yaziyorsunuz, biraz sakin olun lutfen, sakince yorum kaldirilmistir dersiniz olur biter. Siz yazdiktan sonra yorumun kaldirildigini gördüm ve ogrendim.

Sonra yorumu yinede herkes görebiliyor, bunuda bilmenizi istedim sayin sadettin bey.

Saygilarimla

EDIT: Simdi artik görünmüyor.

Mesut DOĞRU

Forum Demirbaşı
Tepki
986
İsim
Mesut DOĞRU
Bisiklet
Bianchi
@Sinan A.

Sn Sinan A bey

Bu konuyu baştan sona kadar tek mesaj ıskalamadan okudum.
İçerik olarak haklı olmak birlikte, kendinizi ifade etme noktasında sorunlarınızın olduğunu gözlemliyorum.
(Özellikle bir üyemizin eski bisiklet kadrosuna karşı yaptığınız yorum üslup olarak incitici)
Bisiklet konusunda gerçek bir uzman ve değer olabilirsiniz.
Bu değer ve uzmanlığınızı taçlandıracak yegane unsur, tahammül ve nezih bir üsluptur.

Bisiklet ile ilgili spesifik bir konu açtığınız zaman en uç noktalardan soru, yanıt yahut yorumlar gelecektir.
Şayet bir uzman iseniz, bu tarz soru yanıt yahut yorumlara ego bazlı değil, bilgi bazlı cevaplar üretmeniz gerekli.

Aksi taktirde bilgi birikiminizin toplum nazarında bir kıymeti olmayacağı gibi, toplumu doğru bilgi ile ilgili bilgilendirmek amacı ile açtığınız konularda tepki görmeniz olağan olacaktır.

Bakınız yukarıdaki yorumunuz da çok hatalı. Bu forumda kimlerin kalem oynattığını tek tek bilme imkanınız yok.
Sizin istediğiniz çerçevede cevap vermeyen tüm üyeleri tek bir potada eritmek, "böyle foruma böyle cevap" diyerek edep sınırları dışına taşan ifadelerle üslubunuzu tabana yaymak haksızlık olacak tepki doğuracaktır değil mi?

Sn Sinan A
Özür dilemek bir erdemdir.
Size ve bilginize yakışan hatalı cümlelerinize binaen özür dilemektir.

(Biraz felsefi bir yaklaşım olabilir af edin)
Unutmayın (!)
Alimin nuru alnında değil yüreğindedir.
Ve o nur dolu yüreğin aynası dildir.
Alim yüreğinde yaşattığı nuru dili ile yüreklere nakşeder.
Şayet bisiklet konusunda alim iseniz, yüreğinizdeki bilgi nurunun dilinize yansımasına izin verin, izin verin ki o nur ışık olsun yürekleri aydınlatsın.

Esen kalın.

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
@Yetkin
Ben de hala marka modelini bulamadığım, üzerindeki ekipmanlardan 80'lere ait olduğunu bildiğim bir kadro kullanıyorum. Frenler, gidon boynu ve gidon da kadroyla birlikte geldi ve geri kalanlar güncel parçalardan oluşuyor. Salcano kadrolara para vereceğime, bu aleti yok pahasına alıp tiagra set ile kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@Yetkin

İşte bakın gayet makul mantıklı fiyat bu. Malum sitede bin lira üstü isteyen var. Bu bisiklet orjinal KTM mi bu arada?

• Beğen

Yetkin

EAT- DRİNK -RİDE
Tepki
258
İsim
Yetkin K.
Bisiklet
b'Twin
@massaget boyası orijinal rengi. Evet orijinal KTM, hem de kadro boyu tam bana göre.Bu da aldığım zamanki halı
Screenshot_20160809-152031.png

• Beğen
Tepkiler: Cemil Dada

Cemil Dada

para todos todo nada para nosotros
Tepki
694
İsim
Cemil Dada
Bisiklet
Cube
@Yetkin
Harika bir şey yapmışsınız, klasik bir bisikleti sürmek kadar güzel tek şey, onu hayallerinizdeki bisiklet yapmak için üzerinde çalışmak olmalı:kedicik:

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Yetkin kadroya göz alic bi boya harika olur bence

Yetkin

EAT- DRİNK -RİDE
Tepki
258
İsim
Yetkin K.
Bisiklet
b'Twin
@mariokaldato evet ben de katılıyorum. Ama bisikletimi günlük işlerimde kullanıyorum ,haliyle bisikletimi kilitliyorum. Pek ilgi çekmesini istemediğimden ve dayadığımdan dolayı ,boyamaktan vazgeçmek zorunda kaldim.

• Beğen