Bir kaza haberi de benden (sergilenen davranışlar örnek olsun inşallah.)

verisakeet

Daimi Üye
Tepki
407
Bisiklet
Felt
Artik aktif sekilde kamera kullanan bisikletli sayisi artmaya basladi, gordukce de cok mutlu oluyorum. Gecmis olsun.

Scudo
B

BF Okuru

Misafir
2016-07-12.png

Resimde de gördüğünüz üzere hanımefendi hiçbir şekilde soluna bakmadan ve yaya geçidi olmayan bir yerden karşıya geçmeye çalışıyor. Sonuna kadar hatalı ancak sizin ve bayanın hoşgörülü olması olayın büyümeden atlatılmasını sağlamış.
Burası benim de sıkça geçtiğim bir yer bu yaşadığınız benim için iyi bir tecrübe oldu, trafiğin hızlı aktığı bir anda olmuş olsa siz de hızlı olsanız o an en ufak temasta kendinizi yerde bulabilirdiniz Allah korusun yol daraldığı için karşıdan gelen veya arkanızdan gelen bir arabayla temasa geçebilirdiniz çok kötü şeyler olabilirdi aklıma bile getirmek istemiyorum... Çok basit görünse de çok önemli bir tecrübe tekrardan geçmiş olsun.

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@verisakeet
Hem eğlence hem hatıra hemde olası durumlar için kanıt olması açısından güzel bi şey kamera. Keşke daha önce alsaymışım diyorum bende. Teşekkür ederim.

@Road Rider

Yorumunuz için teşekkür ederim. Beni yanlış anlamazsanız eğer bir kaç şey söylemek istiyorum. Ben videoyu eklerken ya da konuyu açarken haklıyı ya da haksızı aramak için açmadım. Kimin haklı ya da haksız olduğundan ziyade gösterilen tutumlar önemli diyorum. Ayrıca belirtmek gerekirse muhtemelen hanımefendi trafiğin durduğundan dolayı olacak ki beni hiç beklemiyordu bundan eminim. Yüksek hızlarda olmuş olsaydı dediğiniz gibi üzücü sonuçlar doğurabilirdi. Ben bu rotayı çok sık kullanıyorum. Yol boşken ya da trafik azken bile bu geçitte yol daraldığı için arabalara yol verip aynı anda girmemeye çalışıyorum olası bir sıkıştırma durumu olmasın diye. Burada bana yol veren çok araçta oldu. Sizde buradan geçerken ekstra dikkat edin lütfen.

• Beğen
Tepkiler: Atasoy
B

BF Okuru

Misafir
@sspl

Yanlış anlaşılacak bir durum yok ben de kendi görüşümü yazdım. Tutumunuzu takdir ediyorum ne bisikletliler gördüm bu tarz olaylarda ortalığı birbirine katan. :)
Size tavsiyem, galiba şehir bisikleti kullanıyorsunuz ama yine de buraya yaklaşırken biraz hızınızı arttırmaya çalışın arkadaki trafiği bekletmemek adına ve sol kolunuzu sola doğru açın tabi yine arkanızı kontrol ederek, böyle yapınca yavaşlıyor arkadan gelen sürücüler bu sayede daha rahat geçebilirsiniz.

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@Road Rider Şimdi böyle bir durumda ortalığı birbirine katacak bi şey yok. Eğer tutumumuz öyle olsaydı böyle bir başlık atamazdık :)
Önceliğimiz can sağlığımız olmalı her koşulda. Evet şehir bisikleti kullanıyorum bahsettiğiniz gibi sol koluma şerit içine yaklaşacağımı belirtiyorum araçlara. Önerileriniz için çok teşekkürler. Kazasız sürüşler dilerim.

B

BF Okuru

Misafir
https://www.bisikletforum.com/dosyalar/2016-07-12-png.78143/

bu yol beladır zati,tarihi önemi var ,yıkamıyorlar sütunları buraya artık üst geçitmi yaparlar bilemem,beşiktaş-çırağan-ortaköyde köprü ayağına kadar olan yolu nasıl islah edecen,evleri kamulaştırıp yıkacaksın,bu yolun tersi saat 15.00-17.00 arası zati milli felaket ,dönüşte ortaköy duraktan mecburen yola yayılacağız ,çünki sağdan gidince yol çok dar olduğundan arac yanınıza gelir ise dikiz aynası vurabilir,otobüs hepten sizi süpürür.

sallehpaul

İkitekerbirkitap
Tepki
233
İsim
Salih AYDIN
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Cyclocross
Ecmain. Allah razı olsun. @sspl

• Beğen
Tepkiler: sspl

edge35

Üye
Tepki
41
İsim
Muhammad
Bisiklet
Sedona

VolkanÖzcan

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
kadın bence de ufak bir şokta. anlıkta motor ya da araba sandığı, havaya uçmayı beklediği için falan olabilir belki. kibarlığı şoktan değil tabi belli ki, kendi karakteri. :)

• Beğen

meiakanze

Daimi Üye
Tepki
160
İsim
Mertcan Sarı
Bisiklet
b'Twin
kameranızın marka modeli nedir hocam?

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@meiakanze Xiaomi Yi Çin z23l versiyonu, 1080p 60fp kaydediyorum yanlız videoyu keserken ve youtube'a yüklerken baya kaliteden kesti tam beceremedim :) aslında daha kaliteli bir çekimi var aklınıza takılan eğer buysa.
Sen samsunun neresindensin :)

B

BF Okuru

Misafir
Geçmiş olsun hocam. Sizin yerinizde veya kadının yerinde olsaydım nasıl şok yaşardım tahmin bile edemiyorum. İkinizde örnek davranış göstermişsiniz. Allaha şükür yaralanma olmamış. Bidaha yaşamazsınız/yaşamayız inşallah.

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@Charlie İyi dileklerin için teşekkürler, umarım

Tolga Uşaklı

Forum Demirbaşı
Tepki
1.083
Bisiklet
Lapierre
Bende bisikleti kötü temsil ediyorum o zaman, üzüldüm bak şimdi! :koptum:

• Beğen

thedewil

Üye
Tepki
86
İsim
thedewil
Bisiklet
Mosso
  • Madde 46 Karayolunda en sağ şeridi kullanır ve diğer taşıtlar ile aynı sorumlulukla hareket eder.
Hani bisiklet yoluna park edip "hepimiz yapıyoruz ne olmuş ki" diye çoğunluğa güvenip kural ihlali yapan sığırlar vardır ya, hani "kimse şerit değiştirirken sinyal vermiyor zaten" falan derler. İşte o sığırlardan bu ülkede çok var ne yazık ki.

• Beğen
Tepkiler: Groims

Tolga Uşaklı

Forum Demirbaşı
Tepki
1.083
Bisiklet
Lapierre
Sığır güzel hayvandır, ben severim. Keza ülkede ayı da çok, çok bilmiş maymunda çok ama ben hepsini severim.
Bisiklete binen birinin içi huzur dolu olduğu için mecbur kalmadığı sürece kimseyle tartışmaya girmez.

Kuralı hatırlattığınız için teşekkürler, genellikle en sağ şeridi kullanırım, trafik çok kötüyse ve durma noktasındaysa, sabahları bu şekilde, diğer şeritlere geçerim ara sıra.
Agresif sürüş değil ne yaptığını bilen pasif bir sürüş tarzınız varsa ve aynı zamanda arabada kullanıyorsanız kaza ile karşılaşma ihtimalinizi biraz azaltırsınız, geriye dönüp baktığımda neredeyse 2.000 km oldu, dağda düştüğüm parkurları saymazsak şehirde katlanır bisikletim veya yol bisikletimle ne birine çarptım ne kaza yaptım. Günün birinde olabilir tabi ama kurallara uyacağım diye aynasına bakmayan bir aracın kaldırıma yanaşma sevdası yüzünden tost olmaya niyetim pek yok.

Kurallara uyulması güzel olurdu ama bisiklete gelene kadar kurallara uyması gereken çok farklı araç sınıfları ve kamu kuruluşları var.

Ben ufak tefek esnetmeler yapıyorum kendime göre.

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@Tolga Uşaklı Hayvan sevmek güzel, hayvanları sevmeyen insanları sevemezmiş :) benimde neredeyse 8000km oldu bu ilk yaşadığım kaza.
İddaa ediyorum, burada kural kural diyen bütün arkadaşlar o gün o yolda olsaydı benim yaptığım şeylerden farklı şeyler yapmayacaktı. İzmir'i hatırlattınız bana bu saatte alacağınız olsun ayrıca :)

Bu tartışma çok uzadı. Kuralları bilerek çiğnediğimiz bundan zevk aldığımız falan sanıldı herhalde yapılan yorumlardan onu algılıyorum artık ben. Bir önceki arkadaşla girdiğim muhabbete bu arkadaşla girmeyeceğim o yüzden engelliyorum kendisini.Neredeyse 3 yıl, 8000km civarı ve 3 farklı şehirde 3 farklı trafik çeşidinde bisiklet kullanmış, gelmiş burada bakın böyle bir olay yaşadım demiş ve tekrardan özellikle belirtiyorum kim haklı kim haksız muhabbeti yapmamış birini gelip durup durup Al işte kaza yapmışsın sen bizi böyle temsil ediyorsun sen hatalısın gibi eleştirilere maruz bıraktınız. Size gerçekten helal olsun arkadaşlar :)

Bu videonun buraya koyulma ve konuyu açmamızın amacını ben anlatmaktan usandım. Bazı arkadaşlar ısrarla anlamak istemiyor. Daha fazla uğraşmayacağım o bilinçle gelenlerden usandım artık laf anlamak istemeyenlere laf anlatmaya çalışmaktan. Gerisiyle gerekirse yarın işe gitmeyeyim sohbet muhabbet edelim. Hala 2 eleştri kaldıramıyosun medeni insan gibi diyenlerlede İstanbul'dalarsa bi görüşmek isterim yüz yüze :)

thedewil

Üye
Tepki
86
İsim
thedewil
Bisiklet
Mosso
Yayalara gelene kadar bisikletler, bisikletlere gelene kadar arabalar, arabalara gelene kadar panelvanlar, panelvanlara gelene kadar kamyonlar, kamyonlara gelene kadar tırlar var.

Bu memlekette herkes kural ihlali yapmakta haklıdır. Bisiklet yoluna park eden, başka park edeni bahane eder. Yere tüküren yere çöp atanı bahane eder.

Aracıyla 200 km/s yapan ve bununla övünen ayının kural ihlalini savunan sığırlar da var ülkede mesela. En azından yaptığının kural ihlali olduğunu kabul etmek gibi bir meziyeti de yok. Toplaşıp birbirleriyle medeniyetsizlik partisi yapıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Groims

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kamu spotu: Kurallara uyalım uymayanları uyaralım. :)

Hepimiz, trafikte ve günlük hayatımızda insanlara ve fikirlerine saygı gösterelim, kibar olalım :)

Çözüm budur gerisi uçurum :D