Bir İstanbul öküzüyle yaşadığım olay. (öküz = İstanbul minibüsçüsü)

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Gökhan Toros

Gökhan dostumuz sanki hiç bisiklet kullanmayan bir insan gibi olaya yaklaşmışsın ki haşa bu konularda en tecrübelilerimizden birisindir. Şimdi İncesu kayseri arasındaki sıfır emniyet şeridi olan stabilize yoldan bir öküz vatandaş büğürcük yaylasındaki gibi şeyini havalandıra havalandıra umurundada olmadan tam yanımdan teğet geçerse ben bu adama ilk yakaladığım yerde küfrü basarım. Sen bisikletinle arabaya vursan en fazla kabortasını çizersin bunuda peşinen sana ödetirler, arabalı sana hafif değse ölümlerden ölüm öte dünyalardan dünya beğenirsin ışıklarda yatsın baysal kardeşimiz örneğide ortadadır.

• Beğen
Tepkiler: Emrah Demirci
Scudo

Hakan Beşikçi

Daimi Üye
Tepki
134
@Gökhan Toros

Ben hatasız olduğumu söylemiyorum, konuda da yazdım bende de hata var

Tekrar yazıyorum asıl belirtmek istediğim altında koskoca minibüsle ışıkta duran bisikletliyi dürten sürücüler var ama suçlu sensin haketmişsin diyorsanız başınıza geldiğinde de ama hakettim dersiniz.

Ayrıca önemsemedim dediğim, omuzumla çarptığımda bağırıp çağırmaya başlamıştı bende hiç muhattap olmadım.

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
Minibüsün aynasına gidonla veya birşeyle çarpılmıyor. omuz ile dokunuluyor. yani ayna geriye bile dönmüyor ki sürücü 2 şeridi ortalamış gidiyor.
Aynı yerde yine ümraniye istikametine giderken farklı günde bana aynası ile vurdu minibüscü ve Kaldırımdan gitsene lan! diye bağırıp gazladı gitti.

Tabiki hakanında hatası var. kusura bakma diyebilirdi. ama Sürücü okadar dengesizki. Sanki hakan kaçmış gibi gelip. Işıklarda duran bisiklete arkadan vuruyor.
Vurmanın etkisi ile plakası içeri yamuluyor.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@Hakan Beşikçi

Hakan bey, bu ayrıntıyı ilk defa paylaşıyorsunuz. İlk anlatımınıza göre ben aynaya çarpmanıza rağmen önemsemeden gittiğinizi sandım. Ayrıca hiç birimizin başına gelsin istemeyiz. Bu tipler dengesiz olduklarından araba ile kaçarım ben bunlardan...

@Hüseyin Gündoğdu
Bu ayrıntıyı da yeni öğrendim.

Netice itibariyle böyle tiplere bulaşmamak lazım. İnsan olarak hepimiz nefsimizi müdafaa etmek istiyoruz ama bazen en güzel müdafaa kaçıp gitmek oluyor.

• Beğen
Tepkiler: Hakan Beşikçi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
açıkçası o ümraniye zati milli felaket,saat 08.30 da pazar günü dudulluda olurum ama 9 km gelerek bu 9 km boyunca mavi otobüs ve minibüs tek tük,şile eğimlerinden kömürlük girişine kadar 08.30 -09.30 arası tek tük hafriyat kamyonları yalnız kömürlük istikamete dönen hafriyat kamyonları var,1 km sonra trafik rahatlıyor evden 9 artı 21 eşittir 30 km boyunca sabah erkende olsa kurtulamıyoruz araçlardan, viaport tarafında evim olsa idi çok iyi olurdu tabi,bıçkıdere -teke istikamette araç az minibüs yok ,
tekeden darlık keza ,ve -mudarlı-ovacık boş sayılır ,ne vakit formulaya geldiniz dönüşü oradan aldınız şehir trafiği başlar iki seçenek var ikiside sıkıntılı, öğlen sonrası dönüşü viaporttan yaptınız yandınız,dönüşü kurtköy- pendik bağlantısından yaptınız gene yandınız asla dönüşü dudulludan yapmam ,üçüncü seçenek kötünün iyisi,orhangaziden inip d-100 'e bağlanmak buradada sağa kavşak çoktur tabi ,ama yollar geniştir, oradan ideal tepe sapaktan bostancıya varılır.
evet yapılacak tek iş riskin en az olduğu güzergahlarda bulunmak,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kuzenim araçla bana şaka yapayım derken arka jantıma çıktı tampon felan komple arka jantımdaydı,birşey olmuyor yani.

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
@Hakan Beşikçi

Minibüsün aynasına omzunuzla nasıl çarptınız hocam hayal edemiyorum şu an ... O kadar alçak mı bu minibüsler

Ali Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
145
@Onur İlker Gündoğdu

Bazı minibüsler servis arabalarından devşirme ve tabi karsanın eski pejo servislerini tekrar düzenleyip üretmesiyle oluşan modeller var bunlardan biridir yoksa m-200 lere(klasik minibüs) çarpmak imkansız

• Beğen
Tepkiler: Hakan Beşikçi