Bir bisikletçiye söylenen ilk söz ya da soru nedir?

Mythshaman

Daimi Üye
Tepki
477
İsim
Bora KARA
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yıllarca spor motosiklet binicisi olduğum için gelen soru; kaç basıyor? Bisiklet binmeye başladıktan sonra kaç vites?

Sizinki isterse karbon kadrolu en iyi yol bisikleti olsun farketmez, kac vites oldugu önemli 😅 Öyle 10-12- 21-24 falan kesmez. 30-36 falan olacak, öyle tatmin oluyorlar 😅

Scudo

Myali

Forum Bağımlısı
Tepki
1.603
İsim
Sef
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Benden size küçük bir tavsiye olsun: bisikletinizin gerçek fiyatından bahsetmeyin. Özellikle köyleri dolaşırken oturduğunuz bir kıraathanede bu soru çok sorulur. Soranlara ya bilmiyorum çok zaman oldu diyin ya da değersiz bir fiyat söyleyin. Şu zamanda kimseye güvenimiz kalmadı, sizi takip edip bisikletinizi gasp etmeleri çok zor bir iş olmayacaktır.
Abartmayın.

• Beğen
Tepkiler: seljuk11

hacitalha

Üye
Tepki
47
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
- O yokuşu nasıl çıkacaksın?
+ Bisikletle

• Beğen
Tepkiler: Can Çelik

el Cezeri

Ride or Die
Tepki
609
İsim
Albeza
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Benzinlikteki hava pompasında lastik şisimi yaparken 55 bastığımı gören arabalılar:
" Dur lastik gümler. Biz arabaya 32 basıyoruz" diyorlar. Yol bisikletim olsa ne diyecekler acaba çok merak ediyorum.

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.216
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Benzinlikteki hava pompasında lastik şisimi yaparken 55 bastığımı gören arabalılar:
" Dur lastik gümler. Biz arabaya 32 basıyoruz" diyorlar. Yol bisikletim olsa ne diyecekler acaba çok merak ediyorum.
Aha bu olay bana olmuştu. Lastiğim patlamıştı tamirini yaptıktan sonra hemen yolun kenarında bulunan oto lastik tamircisine girmiştim hava basmak için. 85 kadar bas gitsin demiştim ve orada ki çalışan kişi *Araba ya 30 basıyoruz buna 85 basamazsın imkansız* demişti. Sonra ben kendi ellerimle 85 psi bastığımda çevredeki arkadaşlarını çağrıp *beyler bakın 85 basıyor lastiğe yuh imkansızı gerçekleştirdi bu arkadaş* demişti. Hala gülesim geliyor aklıma geldikçe.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.293
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Çatalcada bir köyde mola verip kahveye oturmuştuk.
Sonra fötr şapkalı yaşlı bir dayı geldi:
"Hey aslanlar bee, sürücü bunlar sürücü"
"Benim de vardı Polonya'dayken böyle" dedi. "Peugeot'du markası" dedi. "Hey gidi hey, ama böyle sizinkiler gibi değildi, çelikti ağırdı ama ne gezerdim onunla" dedi.
Aferin çocuklar, gezin dedi, daha uzağa gidin dedi. Bisiklet çok faydalı dedi.
Avrupa görmüş adamın hali başka.

Not: Dayı bisikletlerimize dokunup da fren ve lastik basıncı kontrolü yapmadı :)

Albatros_65

Daimi Üye
Tepki
304
İsim
Mert Can
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Avrupa görmüş adamın hali başka
Avrupa görmüşlükten ziyade vizyon meselesi bence.Bizim gibi bisikletle yanıp tutuşan insanları eleştirenler genelde bisiklete binmeyen kişiler hatta genelde değil her zaman öyle.Sığ görüşlüdürler hepsi ama Anadolu'nun herhangi bir kasabasında gençliğinde bisikletiyle dağa bayıra süren bir insanla da karşılaşsanız aynı cümleleri duyarsınız.Bölgeyle alakalı bir durum değil.Tamamen bisiklet geçmişiyle alakalı bir durum bence.Tabi yaygınlık konusunda Avrupa katlar bizi:hhhhhh:

ugurus

Daimi Üye
Tepki
450
İsim
Uğur
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Gelip görmesek İzmir'i anlatışınızdan Utrecht falan sanacağım. Diğer mesajlarınız da aşağı yukarı böyle burnu havada , kendini üstün görmeler. Bu elit görünmeye çalışmanın şu ana kadar bir faydasını gördünüz mü de hâlâ daha bu konuda ısrarcısınız ?
Etrafında olup biteni anlatması mı ? Düzgün cümle kurup , imla kurallarına uyması mı ? Elit görünmeye çalıştığını düşündürdü size ? Yada diğer mesajlarında da düzgün dil bilgisi ve ilgili konu ile tam alakalı içerikleri mesaj atması mı burnu havada ve kendini üstün gösterme Olarak mı algıladınız ?

Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp , bende öğrenmek için soruyorum sadece . Böyle başka tespitleriniz varsa onları da paylaşırsanız iyi olur belki bizde bi hata vardır .

ben foruma üye olduğum ilk günden beri hep mesajları okuyorum anlamamış olabilirim böyle bir durum varsa. Aydınlatın öğrenelim yani . Ayrıca öğrenelim de Utrecht sanmayalım herhangi bir şehri bilmeden 🙃

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.477
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bir bisikletli görsem sram mı shimano mu ?
12 vites mi İyi 30 vites mi ? Diye soracam ama hiç dururken yakalayamıyorum😃

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.995
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Gelip görmesek İzmir'i anlatışınızdan Utrecht falan sanacağım. Diğer mesajlarınız da aşağı yukarı böyle burnu havada , kendini üstün görmeler. Bu elit görünmeye çalışmanın şu ana kadar bir faydasını gördünüz mü de hâlâ daha bu konuda ısrarcısınız ?
Ahh Yusuf nerelerdesin Yusuf... 2 saat önce onlayn olmuşsun, sesin soluğun çıkmıyor hiç?

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.594
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ahh Yusuf nerelerdesin Yusuf... 2 saat önce onlayn olmuşsun, sesin soluğun çıkmıyor hiç?
Can yüklenmeyin daha fazla. Daha 20 yaşında. Bisiklet sporundan da soğuyacak. Yaptı bir gaf. Geldi, geçti.

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.936
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Can yüklenmeyin daha fazla. Daha 20 yaşında. Bisiklet sporundan da soğuyacak. Yaptı bir gaf. Geldi, geçti.
Ben (link), (link) ve (link) ilişkilendirip kızgınlığının sebebini az çok tahmin ediyorum. Oysa da değilse de konuyu örneklendirseydi mutlaka açıklanabilir ve çözülürdü.
(Bu arada nedeni anlamak için bakınırken bunu da gördüm tesadüfen: (link) )

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.278
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
-Yoldan niye gidiyon? Kaldırımda sürsene?
-En çok(?) kaç basıyor(sun)?
-Yolculuk nereye hemşerim?
-Elektrikli niye almıyon?
-Bizim oğlana ne önerirsin?
-Kaç gayme be bunlar?
-En uzak nereye gittin?
-Her gün eziyet beya, motor ya da araba alsana?
-Kaç fites?