Bilecik

Osman Yener

Forum Demirbaşı
Tepki
643
Bisiklet
Scott
Herkese merhabalar. İsmim Osman ve Bilecik'te yaşamaktayım. Yeni konu açmaktansa buradan devam edeyim dedim. Çocukluğumun büyük bir kısmı Aksaray ilinde geçti. Coğrafi yapı olarak düzlük bir alana kurulu olan Aksaray'da bisiklet biz çocuklar için en büyük eğlenceydi. O dönemde vitesli bisikletler daha yeni yeni yaygınlaşmaya başlıyordu. O anlamda çok şansızdım. Çünkü çocukluğum boyunca kullanacağım bisikletimi tamda bu dönem öncesi o zamanın çocukları arasında moda olan BMX'den yana kullanarak harcamıştım. Şimdiki gibi o zamanlar her yaşa uygun bisiklet alma gibi ekonomik özgürlükler pek yoktu. Bir bisiklet alındı mı çok sıkıntı olmadıkça o bisikletle çocukluk biterdi. Hatta hiç unutmam annem büyüyünce de kullanayım diye bana daha büyük kadro ölçülü(tahminim 24" tekerlek ebatlıydı) bir vitesli dağ bisikleti önermesine rağmen çocukluk aşkım olan BMX'de ısrarcı olmuştum. Bu arada o koca bisikletlere benim dönemim çocukları nasıl biniyorduk hatırlayınca yakın zamanda aldığım bisiklet için ince ince düşündüğüm kadro ölçüsü gibi şeyler tebessüm etmeme neden oluyor, ne günlermiş :) Lise dönemimde babamın tayini nedeniyle geldiğimiz Bilecik coğrafi olarak Aksaray'ın yanında bisiklet binmenin o kadarda zevkli olmadığı bir yer olunca bisiklet kullanımı ile yollarımız uzun yıllar ayrıldı. Zaman zaman yeniden bisiklet kullanma hevesi içimde oluştuysada son üç haftaki kadar kuvvetli bir arzuyu hiç yaşamamıştım. Sonuç olarak kendimce araştırmamı yapım Salcano Astro 212 HD modelini alıp daha sonrada ihtiyacım olacak temel ekipmanlarımı tamamlayıp bu spora yeniden dönüş yaptım. Bu bölgede çok güzel dağ rotaları bulunuyor. Şuan içinde her gün belirlediğim antrenman rotalarında sürüşler yaparak vücudumu bu bölgede günübirlik veya hafta sonları küçük geziler yapacak forma kavuşturmakla meşgulüm. Bilecik ve çevresinde bulunan diğer arkadaşlarlada tanışmak isterim.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Mustafa Bey ve Osman Bey, hoşgeldiniz. Osman Bey, Adapazarı'na yolunuz düşerse, bekleriz. :)

Melih AÇIK

Daimi Üye
Tepki
97
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
osman bey. bilecikte ki bisikletseverler yavaş yavaş artıyor. malumumuz ramazandayız. iftardan sonra turlar yapmaktayız bir kaç arkadaş. bilecik merkezdeyseniz iletişime geçelim. bize katılabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: MustafaNR

Osman Yener

Forum Demirbaşı
Tepki
643
Bisiklet
Scott
@ahmetcan44

Ahmet bey, fırsat olursa bende Adapazarına bisiklet turu için gelmeyi çok isterim.

@Melih AÇIK

Melih bey, sizlere katılmayı çok isterim. Bende Bilecik merkezdeyim. Özel mesajdan size cep telefonu numaramı yolladım.

MustafaNR

Daimi Üye
Tepki
78
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ahmetcan Hocam Valla Bisiklet Sorununu Halleder Halletmez Turlamaya Gelirim İnşallah :)

Melih Hocam Bisiklet Sorunun Bitsin Anında Katılırım Size Bisiklet Toplama Aşaması Var Biraz Sancılı Olucak Galiba.

Bertan T.

Daimi Üye
Tepki
65
Merhabalar,

Uzun zamandır mtb kullanıyorum, ikinci bisiklet olarak yol bisikletini de bu forumdan alma şansım oldu, araştırmalarım sonucunda. Ahmetcan44'e teşekkürler:)

Bu bölgede tur vs yapan var mı? Mecburen ben Sakarya'daki bir iki tura katıldım, çünkü burada pek bisikletçi yok gibi görünüyor :) Kimler var?

• Beğen
Tepkiler: MustafaNR

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Güle güle, kazasız belasız kullanman dileğiyle Bertan. :) İbrahim Çiftçi arkadaşımız var Söğüt tarafından benim bildiğim. Kendisi de yazar görünce. Onun dışında ben de çok rastlamadım açıkçası. Bilecik'in jeopolitik konumunun pek ön plana çıkmamasından mıdır nedir, kimseler görünmüyor. :p

Bertan T.

Daimi Üye
Tepki
65
Çok teşekkürler Ahmet:) DoubleTap gayet avantajlı bir teknoloji imiş gerçekten.

Mtb ile Söğüt'e tırmanıp inmiştim yaklaşık 44-45 km kadar, o gün de kimseyi görmedim :) Umarım tanışma şansımız olur :)

MustafaNR

Daimi Üye
Tepki
78
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hocam Grubumuz Var Facebookta Orayada Gelin Gölpazarındanım Bende :) Hoşgeldiniz. Pek Aktif Değiliz Ama Grup Linki 'https://www.facebook.com/groups/170725343068692/'

Bertan T.

Daimi Üye
Tepki
65
Gruba katıldım, bir tur organize edebiliriz aslında Eskişehir ekibi ile.

Evet, büyük köy :D

MustafaNR

Daimi Üye
Tepki
78
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bözüyük Köy İse Biz Bittik :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ailenin bi tarafı oralı olduğu için genelde bizim köy deriz ama bozüyüğün bir köyü

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
salı günü kısmetse geliyorum ama arabayla :D hemde ilk defa gelicem

Osman Yener

Forum Demirbaşı
Tepki
643
Bisiklet
Scott
Bertan bey,

Ben Bilecik'te yaşıyorum. Arkadaşlarla ara sıra akşamları çıkıp kısa turlar yapıyoruz. Hafta sonlarıda çok sık olmasada civar bölgelere turlar düzenleniyor. Benim bildiğim en yakın zamanda yapılmış olan bayram sonrası İznik ile geçtiğimiz pazar Söğüt turu yapıldı. Şansıma ikisinde de Bilecik'te olmadığım için katılamadım. Ama ileride bir tur durumu olursa size de haber veririz. Benim kafamda bir Pazaryeri Bozcaarmut göleti gezisi var. Havalar çok bozmadan bu mevsimde çok güzel olur diye düşünüyorum.

Bertan T.

Daimi Üye
Tepki
65
Aslında çok iyi olur, İznik ile Söğüt turlarını ben de yaptım fakat Bozcaarmut gayet güzel olur.

Melih AÇIK

Daimi Üye
Tepki
97
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
pazar günü bogaz geçişine katılmak amacıyla perşembe günü istanbula gidiyoruz bisiklet ile.. turdan önceki bir kaç günde istanbulda kendimize zaman ayırmayı düşünüyoruz. ilgilenirseniz katılabilirsiniz :)

Melih AÇIK

Daimi Üye
Tepki
97
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
osman abi bir daha ki haftasonu bozcaarmut yapılabilir. şehir içi kısa turlara pek katılamıyorum ama bu tarz günübirlik turlara varım herzaman. çetin abi zaten pazaryerili yardımcıda olur..