Bianchi'nin sorunu

Mithrelios

Daimi Üye
Tepki
167
elinde parasal imkan olmasına rağmen, italyan bianchi' den alabileceği "know-how" varken, hiçbirini yapmasa doğrudan onların bisikletlerinden getirme şansı varken, fiyatlarına göre kalitesiz, kadro boyu çeşitleri bile olmayan, üzerindeki komponentlerin ne olduğu belirsiz bisikletler ürettiği için bianchi'yi sevmiyorum.

türkiye'de bisikletin gelişmesine öncü olabilecekken, şu an sahip olduğu insanların kafasına es kaza bir dönem yerleşmiş "bianchi bir numaradır" imajını bisiklet kültürünü karne hediyesi oyuncak ötesine götürmek için kullanmadığı, tüm bu imkanlarla sektöre öncülük etmediği için, bu işe gönül vermiş kitleye çok büyük ayıp etmektedir.

sorunumuz budur ama neden derseniz, oyle de boyle de para kazaniyoruz neden ugrasalim mantigindadir.

• Beğen
Tepkiler: nightkobe
Scudo

ruya

Üye
Tepki
1
@Mithrelios

TÜRKİYE BİANCHİ İTALYAN BİANCHİ'DEN ÜRÜN ALAMAZ ÖYLE BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİLDİR.TÜRKİYE BİANCHİ MANİSA'DA ÜRETİLMEKTEDİR.İTALYAN BİANCHİ İLE HİÇBİR BAĞI YOKTUR. BENİM YILLARDIR KULLANDIĞIM BİSİKLET BİANCHİ BEN KULLANAN BİRİ OLARAK ŞİKAYET ETMİYORUM SİZ BİANCHİ KULLANMAYAN BİRİ OLARAK NASIL ŞİKAYET EDİYORSUNUZ?ÇOK İLGİNÇ...SİZE TAVSİYEM EN KISA ZAMANDA BİR BİANCHİ'YE SAHİP OLMANIZ.BİANCHİ BİSİKLET SİZİNDE DEMİŞ OLDUĞUNUZ GİBİ BİR NUMARADIR.EĞER KULLANDIĞINIZ BİSİKLETİNİZDE ÖNCÜ OLMASINI İSTERSENİZ,BİRİNCİ KURAL BU KISKANÇLIĞI BIRAKMAK VE SENDE ÇALIŞ SENİNDE OLUR TARZINI BENİMSEMENİZ.BENİM BİSİKLETİM BİANCHİ,BİANCHİ'YE BİNMEK BİR AYRICALIKTIR.BEN BUNU YAŞIYORUM,YAŞAYAMAYANLARI İSE BİANCHİ'YE DAVET EDİYORUM.

• Beğen
Tepkiler: Mithrelios

ruya

Üye
Tepki
1
@Burak Meşe

Türkiye'den aldığınız Bianchi bisikletlerin hepsi ithal.Kadrolar vs hepsi yurt dışından geliyor.Manisa'da bütün hala getiriliyor. Hatta Manisa fabrikada bir çok italyan markalı bisiklet üretiliyor.Sadece Bianchi yok,bildiklerim Atala,Carraro,whistle vs.

Tepki
18
bende wap modelini kullanıyorum bence çok iyi değil ama kötüde değil bu paralara ancak bukadar iyi bisiklet olur tavsiye ederim

Tepki
18
benim bianchim var wap modeli üzerindeki parçalarda gayet kaliteli gözüküyor vede memnunum ağırlığı okadar sorun değil benim için şimdilik gücüm var ve kimseyle yarışmıyorum yaşlanınca belki değiştiririm bikaç bisikletçiyede gösterdim çok beğendiler o parçaların takılı olduğu kronlar ve o kalitedeki bisikletler daha pahalı bukadar küçümsemeyelim lütfen nedir bu hepinizdeki avrupalı sevdası italyandı şimdi biz üretiyoruz gayette iyi hele o prof ve pahalı modelleri çok güzel bugün daha iyi birşey almak istesem heralde bianchinin o yüksek ve özel üretim modellerinden alırdım çünki süperrrr

grknmustangt

Aktif Üye
Tepki
30
kardeşim sakın bianchi almayın kadroları çok ağır ve çok error veriyo aletler bende bilinçsiz olarak almıştım ama bir yıl bile kullanmadan markayı değiştirdim bu bisikletler çocuklar için olması gerek manisada oturuyorum serviside hiç iyi değil bilgilerinize

• Beğen
Tepkiler: Mithrelios

Deniz Ser

Aktif Üye
Tepki
148
Haklısınız bianchi nin kadroları çok ağır bende ultra kullanıyorum ama pişman oldum o fiyata aldığıma daha iyi bir seçim yapabilirdim ama 7.sınıfta bisikletler hakkında bilgim olduğunu zannediyordum :(daha öğreneceğim birsürü seyler var

Tepki
6
bisikletim bianchinin eski kalitesinde yani baya iyi 5 senelik bisikelr çok nadir paslandı ve ön teker ve jant ahala orjinal ve sağlam ben memnunum
bianchi tarafındanım

Speedy Cycler

Daimi Üye
Tepki
298
Bende 1999 model Aspid vardı. Zamanında sık sık arıza yaparak beni çok sıkıntıya soktu. Ben de bunun üzerine bisikleti 2006 da komple modifiye ettim aşağıdaki özelliklere sahip bir bisiklet oldu. Şimdi bisikletimi sorunsuz kullanıyorum.Modifiyeden önce bisiklet 24 vitesti. Şu anda 21 vites. Tek düşüşü bu.
ÖN GEZDİRİCİ:SHIMANO ACERA
ARKA GEZDİRİCİ:SHIMANO ACERA
AYNAKOL:SHIMANO ACERA(22-32-42)
FREN VİTES KOLLARI:SHIMANO ALTUS
RUBLE:SHIMANO ALTUS 7 Lİ KASET(11-28)
ZİNCİR:SHIMANO ACERA
ORTA GÖBEK:SHIMANO BB UN 26
FREN BACAKLARI:SHIMANO ALTUS
VİTES KABLO SET:SHIMANO DEORE
FREN KABLO SET:SHIMANO ACERA
ÖN VE ARKA JANT GÖBEĞİ:SHIMANO ALTUS
AMORTİSÖR:ZOOM
SELE:COMFORT YAYLI
JANTLAR:VUELTA AİRLİNE ÇİFT KATLI
DIŞ LASTİK:KENDA
İÇ LASTİK:IRC
AĞIRLIK:17 KG
VİTES SAYISI:21
AYDINLATMA:ÖN-2 ADET LED Lİ BEYAZ IŞIK
-1 ADET 12 VOLT DİNAMOYA BAĞLI FAR
ARKA-1 ADET LEDLİ KIRMIZI IŞIK
-1 ADET DİNAMOYA BAĞLI KIRMIZI IŞIK.

• Beğen
Tepkiler: nightkobe

Melih Bilen

Aktif Üye
Tepki
104
Bianchi'lerin donanımları iyi değil.Kadroları kaliteli bence ama kadrosu içinde bu kadar para verilmez.Ben kadrodan memnun kaldım.Kadro değiştirmeden iyice boyattım ama tüm donanımları değiştirdim!yinede kadrolar sağlam,pahalı markaya bin tl kadro parası vereceğime bianchi kadro tercih ederim.Ama görsel olarak da bianchileri beğenmiyorum o ayrı.

Tepki
0
Bende bianchi toro var ağırlığı hariç gayet memnunum kim demiş bianchi kötü diye:in:

nightkobe

Üye
Tepki
24
@Semih Temiz

merhabalar,vuelta air line jantları nereden temin ettiniz acaba,benim bisikletimin de orijinal jantları vuelta ama değişmesi gerekiyor bazı eziklerden dolayı,teşekkürler.

Cycleone

Forum Bağımlısı
Tepki
552
Bianchi'nin özel seri bisikletleri kalitelidir.Önceki senelerde kalitesinin üzerinde fiyata satıyorlardı fakat bu sene fiyatları biraz indirmişler.Önümüzdeki senelerde dahada indirirler çünkü bu şartlarda diğer firmalarla başetmeleri çok zor.Yavaş yavaş akılları başlarına geliyor.
Bianchi özel seri bisikletlerden ; MTB = ARX-120 Yol = SLR 200 kullandım ve memnunum.Arx 120 kaliteli bir bisikletti fakat fiyatı çok yüksekti.(1.570 TL :D)Ben 2. el uygun fiyata bulduğum için almıştım.Kaliteliydi ancak asla 1.570 TL edecek bir bisiklet değildi.

Tepki
0
@aykutozalan
Evet bnde sana katılıorum hala bnde kullanırım sadece dişli problemleri yaşıyorum uzun zamandır bisiklet binmiyordum bu foruma üye olunca tekrar bisiklet binme isyeğim alevlendi...bianchi shark sayesinde bacaklarım kas yaptı inanılmaz ağır çünkü siz 10 kilodan bahsediyorsunuz forumda benim bisikletim kaç 110 kilo çok merak ediyorum :D

cemrehan

Üye
Tepki
0
bende bianchi adrenaline var kadrosu biraz hantal ve zamanla diğer arkadaşların dediği gibi paslanma olayı var satış sonrası hizmeti çok kötüdür aklım olsa gerçekten almam...

Çağlar İLİ

Aktif Üye
Tepki
43
Bisiklet
Giant
Yorumları okudum da genelde çok fazla bianchi için iyi şeyler söylenmiyor. Bende belki bianchi alacağım. Sadece sahilde gezme amaçlı kullanacağım için pahalı bişey istemiyorum ve en fazla 300tl vermek istiyorum. 301 değil :D

Bianchi nin Speed modeline muadil (292tl) aynı fiyata daha kaliteli bir ürün önerebilir misiniz?

Çağlar İLİ

Aktif Üye
Tepki
43
Bisiklet
Giant
Cevap gelmeyince dayanamadım aldım Speed 'i. Denildiği kadar ağır bir bisiklet değil. Ayrıca dün akşam ufak bir tura çıktım şuanda gayet memnunum.. ;)