Bianchi'nin sorunu

BF Okuru

Üye
Tepki
2
arkdaşlar forumu uzun süredir takip ediyorum ve kimse bianchi bisikletim var ve memnunum demiyor.bianchinin sorunu kadrosunun ağır olması ve fiyatımı yoksa bu anti-bianchinin başka sebeplerimi var ?

Scudo

goxelkurt

Forum Demirbaşı
Tepki
111
ürün fiyatlarına göre düşük kaliteli mazeme kullanımı en büyük eksiği

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Eskiye nazaran kalitesini çok düşürüp fiyatlarını kalitedeki düşüşe rağmen yüksek tutması ve bu şekilde insanları kandırması...

Bende Bianchi kullandım zamanında yıl 1999 du Al kadrolu LX donınımlıydı bisikletim Made in Italy yazıyordu üstünde...

Şuanda en yüksek modelinde birkaç deore parça var ve 1000küsür YTL fiyatıyla piyasadaki Tamamı DEORE malzemeyle toplanmış Al kadrolu bisikletten pahalı...

Bence daha başka bir sebepe gerek yok...

ahmet ozgen

Forum Bağımlısı
Tepki
613
türk halkına sorsanız en iyi bisiklet hangisi diye bianchi der çünkü milletin kafasında yer yapmış kron ne bee diio bana adam neden çünkü bilgisiz
sorunu ise sölenildiği gibi düşük kalite yüksek fiyat şu şartlar altında bianchi bisikletin en düşük donanımlı bisikletinin parasıyla bi kron veya sedona gibi slu kadro çok hoş bisikletler alınabilir.bakalım nereye kadar devam edebilecekler:)

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
ben sana bianchi mağduru olarak cevap vereyim
1.markaya güvenip boşa para verdim
2.bisiklet çelik kadro yani çok ağır ve paslanabiliyo
3.bisikletin parçaları çok dandik
4.sadece görünüşü var
5.halk arasında bianchi iyidir yargısı oluşmuş
6. ve son olarak çelik olmasına rağmen kadronun fren pivotu az bi güce bile dayanamadan çat diye koptu
bundan sonra hiçkimseye bianchi önermeyeceğim bile ayrıca satış sonrası hizmet 0 herkese manisadan gelen mailleri görünce kesinlikle mail atmaktan vazgeçtim
''KASK TAKIN SAĞDAN GİDİN CÜZDAN BULURSUNSUZ''
başka diyecek bişey yok

• Beğen
Tepkiler: Hasan Hakan Koç

selcuktnt

Forum Bağımlısı
Tepki
302
valla ben bir soruya uzuuun uzuuun yazdımdı fistan 10 lira istiyorlar 15 lira napem ben onu alırım 10 liralık giyerim gari :D:D:D:D:D

baltazar11

Aktif Üye
Tepki
19
bianchi italyan malı olarak türkiyeye ilk giriş yaptığında oldukça iyi bir bisiklet imajını oluşturdu ve bir dönemin çocukları(yani bizler) hemen gittik birer adet aldık... çok da paralar verdik ama deydi... ondan sonra üretim olarak türkiyede açılan sanayi, artık iyi modeller yerine kar amacı güden modellere yani fiyat performans oranı çok düşük olanlara önem verdiler.. eskiden beridir bianchi iyidir mantığı devam ettiği için satışlarında çok iyi noktalara geldiler... zaten satış yaptıkları kesim bu işi profesyonelce yapanlar olmadığı ve profesyonel insan sayısının topluma göre düşük kaldığı düşünülürse çoğu alıcı arasında (yani çoluk çocuğa alan babalar, anneler) çok tutulan bir marka... aynı zamanda göz boyamaya yönelik olarak çıkarttığı modellerle de tutuluyor... çünkü eskiden beridir bianchi adı var ve şimdide bir çocuğa sorduğunuz zaman bianchi ister...

birkaç satıcı ağzından kaçırdı; bianchi geçen seneki modellerin isimlerini değiştirip değiştirip satıyor diye... yani adamlar artık modelde değiştirmiyorlar... bunun yanında taktıkları aksesuarlar zaten piyasanın en düşük fiyatlı olanları... bir arkadaşımızın "bianchi dakar" modeli ile ilgili yapmış olduğu fiyat araştırmasında neredeyse 800 ytl olan bisikletin 200 ytl dahi etmeyeceği gibi komik durumlar ortaya çıkabiliyor... belki aramızda eskiden beridir bianchi kullananlar olabilir ve memnundurlar.. ama şu an için asla bianchi, bisan, beldeyama gibi bisikletler profesyonel kullanıcılar tarafından tercih sebebi değildir.. ben bile porfesyonel olmamama rağmen (ki bianchi mağduru olacaktım az daha) bisiklet seçiminde bir bilene sormayı akıllıca buldum ve bu siteye üye oldum... şimdi elimde iki adet sedona borla marka ve model bisiklet var eşimle beraber biniyoruz... (işlerden zor zaman buluyoruz)... ve iyi ki de bianchi almamışız....

bianchi de seçtiğim model hunter idi... hunter fiyatı 400 ytl civarında ve çok ağır bir bisiklet... sedona ise 400 ytl idi aldığımda ve ondan çok daha hafif ve donanım olarak çok üstte bir bisiklet.. işte ne temel ayrım da bu...

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@baltazar11

Evet sizin Sedona alacağınız zaman yaptığınız araştırmayı hatırlıyorum. Bendede bianchi vardı şuan kardeşime verdim biniyor fakat kardeşim binerken bile içim el vermiyor. Seneye ona Sedona yada diğer markaların başlangıç modellerinden tercih edeceğim. Çünkü bianchi eski kalitesinde üretim yapmıyor. Hatta forumda bir arkadaşımızın bianchinin yurtdışındaki modellerinin resmini koymuştu. O modelleri türkiye'ye bile gönderme gereği duymuyorlar.

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Abdullah Hakkı ve baltazar11 nick'li arkadaşlarımız yerden göğe kadar haklılar.Ben de size birer kelimeyle özetleyeyim bu markaların şu günlerdeki hallerini;

Bianchi = Kimi kandırıyon ki
Bisan = Sen onu bisiklet san
Beldeyama = Gel de yama

castelloterminator

Aktif Üye
Tepki
57
aynı dönemde kullanıcıya yönelik bisikletlerin en kötüsü bisandı ama bianchi ve castello en popüleriydi ozamana göre kaliteliydilerde şahsen hala 14 senelik castellom duruyor ve kullanıyorum ama busene bisiklet almaya karar verince buraya üye oldum 600 ytl degerinde castello disk frenli bisiklet alıcağıma kron xc 1000 aldım aslında insanlar bişey alırken biraz interneti kullansalar hiç kazık yemezler..

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@castelloterminator

Doğru haklısın. Bir arkadaşımız spot beyaz eşya satan bir yere bisiklet almaya gitmiş, (forumdan okumuştum). "Bana hafif kaliteli bir bisiklet lazım demiş" adam bir tane göstermiş, bu bisiklet 5,5 kilo mu ne demiş :D ayrıca çok sağlam demiş. Dediği bisiklet ağır mı ağır, dandik, yani kısaca insanları çok kandırıyorlar, çok dikkatli olmak lazım. Hele bisikleti büyük hipermarketlerden, beyaz eşya dükkanlarından vb. gibi yerlerden almayın diyorum.

baltazar11

Aktif Üye
Tepki
19
@soneryen

o arkadaş bendim birader... :) adam aynen öyle söyledi... 5,5 kilo mtb var mı yaaa.. markası da vectra mı ne... ? ayaküstü eğer bilmiyorsan kandıracaklar... hani bisikleti de öyle bir yere koymuş ki indirip tartmana bile fırsat yok...

• Beğen
Tepkiler: Abdullah Hakkı

heisenberg3910

Forum Bağımlısı
Tepki
344
bende de bianchi track var.420ytl ye aldım.verdiğim paraya değmedi galiba.çünkü bisiklet dağ bisikleti olmasına rağmen dağda sürersem çok kötü şeyler olur gibime geliyo.bianchi firması artık kaliteden uzaklaştı.ürünleri artık daha kalitesiz.sadece daha albenili yaparak fiyatı şişiriyolar.ben aldım ama alacak olan varsa tavsiye etmem.

dorukkotan

Üye
Tepki
28
valla benım bısıkletım sanıyorsam orta 2 den yok yok orta 3 den berı Bianchi HISPANO benım donemımde yoktu bole cok sans bı trex vardı caddede 1500mark dı en ucuzu benımkı de 500mark tı! chromomoly mı ne ımıs malzemesı takılıyorum

kısacası bır zararını gormedım :)

jimi1984

Daimi Üye
Tepki
99
Valla bir bianchi parasına 2 adet Kron XC 1000 aldım :)
Bir tane Kron XC 1000 üç tane bianchi ye bedel :)
3 Adet bianchi parasına 1 adet Karbon mükemmel bir bisiklet alına bilir...
Vites,Fren,Jant,Gidon...Her şeyi ile en altlarda...Fiyat olarak en üstlerde :) Garip bir bisiklet :)

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
İtalyanlara güvendiğim için Bianchi alabilirim ama İtalyan malı olanlardan. Fakat Türk malı Bianchilerden ASLAAAAAAAAA........

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
@cyclist_43

kesınlıkle haklısınız bu foruma gırmeden once ben de aynı durumdaydım
bianchiyi en iyilerden sanıyordum ama sımdı en kotulerde bence
ben de orıon kullanıyorum agırlık dısında memnunum denebılır
bir de mesela kron u ilk defa burda gordum. cevremde bısıklet cok cok az benı nsl suclaya bılırsınız kı

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
Bende geçen sene bisiklet almaya karar verdiğimde aklımda öncelikle bianchi vardı. İnternette araştırırken burayla tanıştım, iyikide tanışmışım. Yoksa şu an bisiklet beni değil ben bisikleti taşıyor olacaktım. Bisikletimi alırken yardımcı olan ve halen yardımları dokunan herkese tekrar teşekkürler.

Baga

Üye
Tepki
30
@gurkankas

93 model bir bianchi m var ve her yıl parcalarını degistirir ve bakiminı yaparım.cok memnunum daha 20 yıl kullanırım.