Bianchi'den memnun olan var mı?

Tepki
5
Burdaki asıl soru Türkiye Bianchi'den memnunmusunz olmalıydı bence :) Bilindiği üzere ülkemizdeki bianchi satışı hakları Italya bianchiden satın alınmış.Anlıcanız 2 farklı firma tek bir markaya çalışıyor.Temelde problem Türkiye üreticisinde.Italyan bianchilerde yaşadığınız hiç bir sorunu yaşamazsınız :)

Scudo
Tepki
56
ben bianchinin thomisus pro modelini kullanıyorum halen çok memnunum :) ama yeni modelleri nasıldır bilemem:(

Bikeman-c

Aktif Üye
Tepki
51
Verdiğiniz paraya göre değişiyor doğal olarak kalite. Özel seriler var ve onlar da Türkiye'de üretiliyor büyük ihtimal ve dehşet birşey bu modeller. :in:

Surrender

Üye
Tepki
10
Bisiklet
Bianchi
Şuan bende 2010 Özel Seri Bianchi Sauk var sadece pedalları dışında herşeyinden memnunum Full deore set var üstünde bence fiyatına göre çok iyi ve kaliteli bi bisiklet... :)

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
sadece kullanılan parçalar değil, kadronun ergonomisi, yola ve beden duruşuna olan açısı da önemli. bianchi italya bu oranları ince ince hesaplayarak kadroları üretiyor. bu nedenle benzerlerine göre daha ağır da olsa gerçek bianchi akar gider.
geçtiğimiz aylarda orijinal İtalyan bianchi kadrosu buldum tertemiz, bazı parçalarda paraya kıydım, bazılarında orta halli takıldım, şimdi kullanırken uçmaya çalışan bir bianchi'm oldu :) hem de İtalyan. ne başka bir marka ararım, ne de daha pahalı bir markada gözüm olur. 20 sene kullanırım bisikletimi. o derece sağlam ve temiz.

Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
Yeni bianchileri bilmem aba benimki 16 yaşında yıllardır çok hor kullandım maaf ettim ama bisikletin maşAllahı var hiç bi şey olmuyo ağır ama üstün performansı var benim için bianchi bi bağımlılıktır :)

Fanonn

Aktif Üye
Tepki
141
Bisiklet
KTM
Konuyu canlandırayım ben de.
Yanlış hatırlamıyorsam 1992 yılında İtalya'dan Türkiye'ye ithal edilen ilk Bianchi'lerden Bianchi Thomisus bisiklet aldım. Fiyatı da çok yüksek değildi. Bisikleti araziye pek sokmadım, ama bir tur bisikleti gibi yıllarca kullandım, günlük 30-40 kilometrelik turlar yaptım. Yağmur, çamur, kar her türlü hava ve yol şartında yıllarca pek de bir bakım yapmadan işimi gördü. Kardeşlerim, yeğenler, daha sonra oğlum bile zaman zaman kullandı, zaman zaman da uzun aralıklarla kullanılmadan bir kenarda kaldığı, hatta birçok kışı sundurma altında dışarda geçirdiği oldu.
Bu sene dış lastiklerini Michelin Country rock lastiklerle değiştirdim, onun dışında üzerindeki bütün malzeme orijinali, hala kullanılır halde. Temizledim, yağladım. Bilmesem 22 yaşında olduğuna inanmam, yolda giderken hiçbir yerinden en ufak ses gelmiyor. Hayatımda gördüğüm en sağlam ve dayanıklı bisikletlerden biri.
Kendime tur bisikleti almayı düşünüyordum, bugün yağmurda çıkarıp bindim, o kadar hoşuma gitti ki "çamurluk ve bagaj demiri ilavesiyle Bianchi'yi kullanırım başka bir tur bisikletine ihtiyacım yok" dedim.
Uzun lafın kısası, piyasada satılan Bianchi'ler nasıldır bilmiyorum, iyi olan modelleri vardır belki ama orijinal İtalyan malı Bianchi'ler yabana atılır bisikletler değildir.
Sevgiler saygılar.
Bu da emektar bisikletimin fotoğrafı:
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t34.0-12/10822188_705186562909901_505698393_n.jpg?oh=2aa9dc0aa82fd66c3aa2cfd95df0e684&oe=5473AE3D&__gda__=1416872738_642d4af9510a384041cd379bcbdf3e29

f0rs4ky

Üye
Tepki
9
İsim
Ekrem Bodur
Bisiklet
Bianchi
Bendede 1994 model Bianchi XC Penta var. Kadrosu çelik fakat çok ince ve ince olduğu için fazlasıyla hafif. Aksesuarları harici bir şeyini değiştirmedim vites gôbek vs. Yağ gibi akıyor yollarda ve belirtmek isterim 196 boyunda 140 KG bir adamı taşıyor 60 km oldu sıkıntı yok hala.

Tepki
26
İsim
Tunahan BİLGİN
Bence bianchi güzel ,bisan ve beldeyamadan sonra bana mercedes gibi geldi binince :)

Klasikci

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Yavuz.O.YILMAZ.
Bisiklet
Diğer
@Fanonn Bianchi thomisus efsane'dir hem kadro yapısı ve modeli hemde o ozamanki donanımı ile birde bianchi meta pro varki oda ayrı bir efsane bir kere ozamanın en hafif bisikletleri idi.

• Beğen
Tepkiler: suat akman

aziz otkur

Forum Demirbaşı
Tepki
177
Bisiklet
Bianchi
yani bilmiyorum eski hediye edilen ugur marka bisikletten sonra bianchi bana kuş gibi geldi

linguist

Üye
Tepki
10
İsim
ergül kocabaş
Bisiklet
Bianchi
siyah ve beyaz 2 adet bianchi folding bike'ımız var. 2 yıldır sorunsuz bir şekilde kullanıyoruz, birine çocuk koltuğu taktık.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bence, bisikletinizi profesyonel olarak kullanmıyorsanız, "memnuniyet" tamamen bir algı meselesi, ki siz de benzer bir algı durumundan bahsetmişsiniz. bunlar kapitalist kafalar, daha hızlısı! daha yenisi! siz maceranıza bakın derim. ha, bisiklet sizi arzuladığınız maceralara götürmüyorsa, uygun parçaları yenilemeyi düşünün. o da olmuyorsa ya yanlış bisiklet seçmişsinizdir, ya da kafanızdaki "macera" kurgusunda problem var .) her halükarda iyi bi durum. bir sonraki bisikletinizde yanlış yapma ihtimaliniz daha az. güzel sürüşler dilerim .)

serdar k

Bize her yer 61
Tepki
482
Bisiklet
Focus
(link) buradaki bianchi lerden kendine göre bir model beğenmeyecek olan forum sakini olmaz mı ? Gayet te güzeller

Tepki
11
İsim
Salihcan SAĞLAM
Bisiklet
Bianchi
Bende de bianchi var biraz eski bisiklet ama bayağı iş görüyor 10 seneden fazla oldu bisiklet alınalı birisi hediye etmişti çocuğum gibi bakıyorum bisiklete :))

Dosyalar

BurakLEE

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
Burak
Bisiklet
Giant
bende şuanda bianci peggy aldım gayet hafif kullanışlı. ama selesini değiştirip jelli bir rahat sele almam lazım tavsiyeniz varmı?

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
Çalınan Meta Pro mu çok özlüyorum. Ayrıca aslında herkes italya ya gidiyor. gitmişken bakılması gerek. Bianchi'nin su yeşiline hastayım. sırf markanın simgesi olan renk için bile değerlendirilir.