Bianchi stress yapiyor.

five

Part time turcu
Tepki
3.962
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,
Ben de bir çift (ben ve eşim) Bianchi Hispano (1997) kullanıcısıyım. Bisikletleri 2 sene balkonda yatırmama rağmen Bostancı sahil, adalar ve uzun yol da dahil epeyce kullandıktan sonra konuya ilişkin söyleyeceklerimi şöyle maddeleştirebilirim :
1. Bisikletle atlayıp zıplamadığım için 10 senedir kırılan ve bozulan bir parçası yok. Tabii paslanan ve görüntüsü bozulan yerleri var.
2. Bakım adına bazı bisikletçilere götürdüm ama çok ciddi bir iş çıkmadı. Bisikletin lastiği bile patlamadı (şans işte)
3. 10 sene önce biraz para vermiştim çiftine ama Trek, Scott, Canondale vb. markalardan haberimiz olmadığı için iyisinin o olduğunu sanıyor ve Thomisus'lara imreniyorduk.
4. Bu sürede teknolojik ve malzeme olarak çok büyük değişiklikler oldu ve çeşit çok arttı.
4. Şimdi olsa saydıklarımdan birini alırım. :)

Bisikletinize ve kendinize iyi bakın.

Scudo

bora_jb

Forum Demirbaşı
Tepki
106
dedıklerıne dıyecegım yok ama o zamanın thomısus ları bır efsaneydı bende de vardı bır tane calındı sımdı gercı ama sonucta thomısus efsane:D

muratalidd

Üye
Tepki
0
İsim
murat
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bendede ön disk frenli modeli var ve 2 senedir hiç pişman olmadım merdivenlerden atladım şehirde ve arazide her türlü hava ve yol koşullarında kullandım daha bisiklet akorda gitmedi sadece 6 ayda bir garantisinin devam etmesi için servise götürüyorum şöle birbakıp kaşeliyolar.Geçen gün yeşil bisiklete götürdüm arka lastiği ve zinciri değiştirmek için ama gerek yok kışın getirisin dediler.Bu arada bu hafta sonu 2000 kmyi devirdim.Bugün bisiklet alıcak olsam kesin diğer markalrada bakarım çünkü bazı eksiklerinin olduğu kabul ama bianchi öle çöpe atılacak veya ucuz bunlar daha ne bekliyosunuz dicek kadar da değildir.Sonuçta alınan her malda şans faktörüde etkilidir

Speedy Cycler

Daimi Üye
Tepki
298
Galiba Bianchi magduru tek ben degilim.
Ben bu sayfaya bir arkadasin tavsiyesi ile yeni uye oldum.Gecen yil Izmir"den Bianchi bisiklet almistim.Surekli sorun yasadim.Sikayetlerimi ilettigim Manisa Bianchi fabrikasi ise,daha onceden herkese hitaben yazilmis"kaskinizi takiniz,sagdan gidiniz,altin bulursunuz!" tarzinda bir yazi ile cevap verdi.Tamir icin onlara gonderdigim bisikletimi iyice bozarak bana gonderdiler.
Ben de Bianchi"yi mahkemeye verdim,maddi ve manevi TAZMINAT DAVASI actim.Mahkeme suruyor,umarim lehime sonuc verir ve bu da tum Bianchi veya bisiklet magdurlarina emsal karar temsil eder,ve herkes bu karardan yararlanir.
Ayrica bu konuyu (link) a yazmistim.Oraya bakarsaniz,Bianchi firmasinin her sikayete,daha onceden hazirlanmis,bisikletin tarihini anlatarak baslayip,"kaskinizi takiniz,felan gibi" sapma sapan ,sikayetle alakasi olmayan seyler yaziyorlar.

Speedy Cycler

Daimi Üye
Tepki
298
Arkadaşım Merhaba,
Ben 9 yıllık bir Bianchi kullanıcısı olarak seni çok iyi anlıyorum.Bisikletimi aldıktan sonra 7 yıl kadar çok sorunlu olarak kullandım. Neredeyse yapmadığı arıza kalmadı. Tabi ki bunda bisikletimi tamir ettirmek için gittiğim işinin ehli olmayan bisikletçilerin de payı büyük. O 7 yıl içerisinde bisiklete yaptığım masraflar bisikletin fiyatını bile aşmıştı. 2005 yılında bisikletin üzerindeki bütün parçaları söküp Shimano acera modeline ait fren vites parçalarını zoom marka süspansiyonu, vuelta airline marka çift katlı jantı, kenda marka dış lastiği bisiklete monte ettim. Şu anda bisiklet saat gibi işliyor.Tabi ki masrafım da bayağı fazla tuttu. Türkiye deki Bianchi bisikletler kesinlikle satıldıkları fiyatın bisikletleri değil. Onun için Bianchi bisiklet alacak olan birisi aynı fiyata çok daha hafif, sağlam ve kullanışlı olan Kron, Drag, Scott, Corratec gibi bisiklet alabilir. Fiyatları yaklaşık olarak aynı olan Corratec Duke Bianchi nin Granada modelinden çok daha kullanışlı ve dayanıklıdır.

Tepki
3
arkadaslar bende bianchi rap alcam
2007 model bu senenin
ne dersiniz
kullanıcagım yerler genelde asvalt şehir uzun yol ve ara sıra daglar...
bekliyorum

Speedy Cycler

Daimi Üye
Tepki
298
Merhaba Arkadaşım,
Almayı düşündüğün Bianchi Rap çelik kadrodan imal edilmiş bir bisiklet. Yani 20 kg den fazla. Bisiklette ağırlık çok önemlidir. Hafif bisikletin kullanım zevki bambaşkadır. Ben kendim 1999 MODEL Bianchi Aspid kullanıyorum. Kendi bisikletimden inip arkadaşımın aliminyumdan imal edilmiş bisikletine bindiğim zaman(arkadaşımın Bianchi Dakar'ı var) inan bana bisikletin hafifliğinden kaynaklanan atikliği, hızı bana oldukça keyif veriyor. Alacağın bisiklet demir yığınından farksızdır. Seni yorar,ayrıca çift amortisörlü olması pedale uyguladığın gücü yaklaşık %30 azaltır. 372 milyona Bianchi Rap olacağına 292 milyona ALİMİNYUM kadrolu Salcano NG 600 senin için daha uygun olur diye düşünüyorum. Şunu belirteyim her iki bisikletin de vites donanımı Shimano Tourney. Ayrıca amortisörleri de Zoom marka. Her iki bisiklette işini görür. Fakat hafif ve ekonomik olanı bence daha uygun olur. KENDİNE İYİ BAK

Speedy Cycler

Daimi Üye
Tepki
298
Merhaba Arkadaşım,
Daha önce Bianchi Rap hakkında sana cevap yazmıştım. O cevaba ilave edeceğim bir şey daha var. Salcano NG 600 marka bisikletin jantları çift katlı olarak imal edilmiş. Çift katlı jantlar özellikle arazi binişlerinde çok avantajlıdır. Kolay kolay eğilip bükülmezler, akord ayarları normal jantlara göre daha geç bozulur. Aslında Salcano ile Bianchi kalite olarak kıyaslanmazlar. Bianchi daha kalitelidir. Ancak Türkiye'de üretilen Bianchi bisikletlerin orijinal İtalyan yapımı bisikletlerle hiçbir alakası olmadığı da unutulmamalıdır. İtalyan yapımı Bianchi bisikletleri (link) adresine bağlanıp inceleyebilirsin. Ayrıca Türkiye'de imal edilen Bianchi bisikletler olması gereken fiyattan çok daha pahalıya satılıyorlar. Sakın yanlış anlama bu bir karalama filan değil. Bu profesyonel bisikletçilerin ortak görüşüdür. Zaten ben de bir Bianchi kullanıcısıyım. Ancak şimdiki aklım olsaydı kesinlikle Bianchi almazdım.
Kendine iyi bak

Speedy Cycler

Daimi Üye
Tepki
298
Merhaba Arkadaşlar,
Bianchi full süspansiyon bisikletleri imal etmeye başlayınca bisikletteki kaliteyi de düşürdü. Bianchi nin 1990 lı yıllarda imal ettiği bisikletler şimdikilere göre daha hafif ve kullanışlıydı.(Leopard,Penta,Aspid,Shark,Shadow)

Tepki
8
@Semih Temiz

leopard kullanıcısıyım 2000 yılı üretimi bir leopardım var. hala kullanıyorum.
sadece arka aktarıcımı değiştirdim ki o arka aktarıcı ile çok sorunum oldu.
uzun bir tur başlangıcı kırılıp değişmesi iyide oldu belkide yeni aktarıcımdan memnunum.bisiklet kesinlikle hafif değil 17-18kg var sanırım.
aldığımda 110liraydı bisiklet yanlış hatırlamıyorsam.(2000yılında 110lira şimdi için 200liraya falan denk geliyordur belkide)
öne amortisör düşündüm ama leopard modelinin ön amortisör takıldığında çok sıkıntı yaşattığını (özellikle bayırlarda) duydum.caydım denebilir evet 7senedir kullanıyorum ve mecburiyetten bi 3-5 sene daha kullanıcam. yeni bir bisiklet almam biraz zor çünkü alınıcaklar listemde daha birsürü şey var :)

not: memnun değilim evet.

baltazar11

Aktif Üye
Tepki
19
burada bazı üyeler bianchi malını övmek için ellerinden geleni yapmışlar.. ama bence boşa uğraşmışlar... birisi git malı satın aldığın yere demiş... diğeri de bence aspid var demiş....

aspid çok eski bir model ve çıkan bianhci ler arasında kaliteli olandı zamanında.. yani şu an bianchi türkiyede üretiliyor ve çok adi parçalar kullanılarak bir araya getiriliyor bunu bilmeyen kalmadı...

bir arkadaşımıızın da yazdığı gibi parçaları sıfır olarak alıp topladığınızda mesela bianchi dakar'ın parçaları o bisikletin yarı fiyatı dahi etmeyecek düzeyde... ki bisikletin fiyatı 800 ytl civarında...

ayrıca diğer arkadaşa söylüyorum türkiyede hangi firma malını sattıktan sonra koruyor bana söyleyin... herkes ya mahkemelerde ya da artık kaderina razı....

mesela kütahyada bir bilişim merkezinden alınan bilgisayar (t..k..sa) vatanadaş tarafından şirket önünden yakıldı... yani anlatmak istediğim herşeyi değişiyor felan demeyin birkaç kez bunu yaşadıysanız yaşamışsınızdır ama mağdur olanların sayısı çoook fazla.. sırf bu yüzden kurulan sitelerin haddi hesabı yok.

dapoet

Daimi Üye
Tepki
112
bede yaklaşık bundan 4 sene önce bianchi scorpion aldım ve o zaman dan bu zamana binlerce km yol gittim ufak sorunlar haricinde hiç bir sorun çıkarmadı
hatta lastiği bile patlamadı :D