Bianchi Sauk mu Whistle Miwok 1162D mi?

Hangi bisiklet?

• Bianchi Sauk

• Whistle Miwok 1162D

• Toplam katılım
    49

kerem akyl

Üye
Tepki
2
arkadaşlar, bisikleti alıp alıştıktan sonra v fren sisteminin yetersiz geldiğini hissedeceksin sonradan bir hidrolik fren seti taktırmak 250 ile 300 tl lira civarı oluyor bu sistemde v frene göre ağırlık artıyor, tercih sana kalmış bence ilk bisikleti alırken biraz yüklü miktarda para verip daha iyi bir bisiklet almak sonradan yapmaya göre daha iyi stressiz ve ucuz oluyor

Scudo
Tepki
16
:-S anlaşılan biraz daha bekleyeceğim. Ağırlığını bir kaç yerden baktım, bir yerde 12.5 yazıyor, bir yerde 13.0 yazıyor, ben bianchi firmasına sordum en fazla 13.0 dediler ben de ortalama 12.8 yazdım :) bu arada yeterince foruma mesaj yazamadığım için özel mesaj atamıyorum kusura bakmayın :-(

Tepki
16
ya bide benim kafama takılan, bu disk fren işi. Ben iyi bir V fren disk'in yerini tutar diye duydum o yüzden full deore v fren sauk'u seçtim bianchi'lerden.
Ağırlığı benim için önemli tabi. bu arada soran arkadaşlara, whistle'ın disk freni mekanik değil hidrolik

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
@Hüseyin Muhammed ATALAY

Eğer iyi bir v fren diskin yerini tutsaydı yarışçılar disk fren tercih etmezdi diye düşünüyorum...Sonuçta her şekilde V den daha ağır.(gerçi mtb profesyonel yarış izlemişliğim yok ama Türkiye içi MTB yarışlarını fotoğraf ve video larına bakarım...)

Tepki
21
@Hüseyin Muhammed ATALAY

Peki bianchi afx 2.0 modelinin ağırlığını bulabilir msiniz? Baya siteye baktım fakat bulamadım. Bu modele de bakmanızı ısrarla öneriyorum.

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
@semih yabacı

Whistle'ın fabrikası Italya'da hatta Atala da ve bildiğiniz Atala firmasının ürünü..Belki Türkiye'de dağıtımcısı Aynı yer olabilir onu bilemem...Ama Türkiye'de üretilmiyor... ;)

Birde cümlemi yanlış anlamışsınız galiba.
Benim orada yerli derken vurgulamak istediğim orjinal Bianchi değil bu bizim Türkiye'deki çakma Bianchi hakkında konuştuğumdur...

Deniz K.

Daimi Üye
Tepki
85
Bisiklet
Bianchi
Bu konuda bir süre önce yapmış olduğum küçük çaplı araştırmada sıradan Bianchilerin burada üretildiği, aynı gruba bağlı Whistle ve Carraro'nun yurtdışı üretim olup burada montajlandığı, ayrıca üst düzey Bianchilerinde (özel seri, Guipago gibi) modellerin kadrosunun ve bazı aksamlarının bu markalara ait olup yine burada montajlandığı bilgisine ulaşmıştım.Zaten bahse konu bisikletlerle,burada üretilenlerin arasında ciddi farklar olduğu açıkca görülmekte.

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.039
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hiç uğraşma aynı fiyat'a Sram x7 Avid Elixr 5 frenli 255 srd salcano al verdigin paranın kat kat fazlasını geri alacaksın sadece hidrolikler 500 tl 950 tl ye bulursun bisikleti. benden söylemesi. :) x7 setin fiyatını söylemim en iyisi bisiklet beleş'e geliyor dersin sonra..

TİP : 26" MTB
VİTES : SRAM X7 FULL SET 27 VİTES
KADRO : TRIPLE BUTTED 6061 ALÜMİNYUM KADRO
MAŞA : SUNTOUR SF11 XCR RLO GİDONDAN KİLİTLEMELİ AMORTİSÖRLÜ MAŞA
FREN : AVID ELIXIR 5 HIDROLİK DİSK FREN TAKIMI
GİDON : RITCHEY MTN PRO RIZER O/S
GİDON BOĞAZI : RITCHEY PRO 4-AXIS-44 110MM
SELE : RITCHEY COMP MARATHON
SELE BORUSU : RITCHEY PRO V2 31.6x350MM
MAŞA YATAĞI : RITCHEY LOGIC ZERO PRESS FIT/1-1/8"
ELCİK RITCHEY MTN COMP 129mm
TEKERLEK : SALCANO X-PROD1 ÇİFT DUVARLI JANT VE INOX PASLANMAZ JANT TELLİ TEKERLEK SETİ
LASTİK : MICHELIN COUNTRY DRY2 LASTİK

Xcm yerine 2kglik xcr kullanırsın Xcm maşanın agırlıgı 2.7 kg :)))

Michelin lastikleri 1 yıldır kullanıyorum müthişler asınma yok 0 gibi.
Ritchey comp serisi kompenantlar daha ne istiyorsun bırak o 2 bisikleti mantıklı düşün ! Salcano her zaman iyidir zaten yaptıgı tek şey bisikletleri beleş'e vermek ben 303 srdden başladım Amoeba 9128 kadro üzerine toplama bisiklet yaptım bana cok pahalıya patladı salcano x9 alsam daha iyiydi benim için üzerindeki set maşa zaten bisikletin ederinden fazla :D :D Araştır iyice düşün.
2sindede o fiyata orta göbekleri hollowtech degil bu fiyata bu bisikleti bulman imkansız.. tercih senin.
Teşekkürler.

Tepki
16
ya sacano mallar sürekli sorun çıkarıyor diyorlar o yüzden pek düşünmedim. Hatta salcano satan tanıdık vardı mallarda hep sıkıntı çıkınca satmaktan vaz geçtiler. ben de o kadar para verip bisiklette sorun çıksın istemiyorum :-(

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.039
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Hüseyin Muhammed ATALAY

Peki sana sorunla soru ilen cevap verim gösterdigin bisîkletlerim malzeme kalitesine bktın mi ? Salco kendisî üretmiyor fabrikadan geliyor bianchi ye 950 felan vereceksin adam sana 500tlik fren seti 600tl degerinde x7set veriyor kadro ve jantlar haric daha ne kilo soruyorsun bir şey bilmesek yazmayız 12kg yada 12,5kg olabls

Tepki
16
yok yanlış anlama. ben zaten çok bisiklet işinden anlamıyorum. hatta yakın zamana kadar sadece bianchi alırım gerisi faso fiso diyordum. sonradan bilgi edindim. illaki bianchi diye birşey yok. bide yaklaşık o fiyata mesela whistle miwok 1160d var. onunla kıyas etsen ne dersin? ben zaten iyi anlasam sormam kimseye. o yüzden sizlerin söyleyecekleri şeyler kararımı çok etkileyecek...