Bianchi Barracuda'mın jant problemi

Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
Değerli arkadaşlar merhaba forumda yeniyim hatta bu ilk mesajım. Yıllardır zevkle kullandığım ve çok az sorun çıkaran 1990'lı yıllardan kalan bianchi barracuda bisikletimin arka jantı orijinal yani ilk jantı. Yıllardır hiç değiştirme ihtiyacı hissetmedim. Fakat geçenlerde akort ayarı bozuldu ve fren pabuçlarına sürtmeye başladı. Akort ayarını yaptım bir süre sonra çok az miktarda bir yamulma oldu fakat frene sürtmediği için akort yaptırma gereği duymadım. Fakat dün bisikletimi sürerken dengemi kaybettim ve çok fena bir şekilde 5-6 basamak merdivenden indim(düştüm de denebilir). Bu olaydan sonra akort ayarı çok büyük bir biçimde bozuldu. Tekeri boşta iken döndürdügümde frene takılıp aniden duruyor.
Sorum şu: Jantımı yeniden akort mu ettirmeliyim yoksa yeni jant mı taktırmalıyım?
Not: Orijinal jantımdan vazgeçmek bana zor geliyor. Bisiklet eski ve kaliteli bir bisiklet. O janttan piyasada yok artık atmak istemiyorum. Bir yandan da akort yapınca yeniden bozulmasından korkuyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Scudo

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.336
Birde resim ekleyebildiniz çok daha iyi olurdu ama.. Jantınızın yanaklarında bir sıkıntı yoksa ve geometrisi "çember şekli" bozulmadıysa akord ettirebilirsiniz.

Tepki
0
Bisiklet
Bianchi
@Serkan HODANCI

Öncelikle cevabınız için teşşekkürler. Haklısınız biraz aceleye geldi resim ekleyemedim ama şöyle söyleyeyim çember şekli çok fena halde bozulmuştu ve yanakları da biraz paslanmıştı ben de bu yüzdendeğiştirmeye karar verdim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Evet o jantlar sağlam oluyor, benim Bianchi de de vardı orijinal İtalyan ve hala duruyo ama ben değiştirdim sizde akordla düzelttirebilirseniz ne ala ama olmazsa değişin gitsin yapacak bişey yok ayrıca foto atarsanız daha iyi olur bu tür durumlarda.