bianchi aslında downhill üretmeli

Konu, 'Bianchi' kısmında Faik BİLGİN tarafından paylaşıldı.

 1. Faik BİLGİN

  Faik BİLGİN Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  15 Şubat 2008
  Mesajlar:
  410
  Beğeniler:
  175
  Şehir:
  Amasya/Merzifon
  Seviye:
  herkez bianchi bisikletlerin ağır bir yapıda olduğunu bilir tam bilmesemde herhalde bianchi downhill türü bisiklet üretmiyor down hill bisikletlerinin ağır olduğu bilinen bir gerçek ee bianchi zaten bu işte iyi neden profesyonel down hill bisikletleri üretmiyor özellikle ülkemizde yaygın bir markadır bianchi bence down hill bisikleti üretse çok iyi olur
   
  haf_ta_ya_ge bunu beğendi.
 2. tayfur

  tayfur Onursal Üye

  Kayıt:
  22 Mayıs 2005
  Mesajlar:
  1.635
  Beğeniler:
  1.056
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Kesinlikle katılıyorum, BİSİKLET üretmeye başladıkları gün downhill de üretsinler.
   
 3. heisenberg3910

  heisenberg3910 Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  28 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  710
  Beğeniler:
  450
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  down hill üretmek eğer ağır bisiklet üretmekse bütün merdiven altı bisikletçiler down hill üretiyor, hatta ben bile üretebilirim.
  bianchi türkiyede öyle bir tanındı ki sokakta yürüyen birine sorsanız bir bisiklet markası söyle diye hemen bianchi diyecektir.çünkü hemen hemen her ilde bianchi bayisi var.bianchi firması öyle bir reklam yaptı ki çoğu kişi bianchiden başka marka bilmiyor.hatta bazıları bilse bile alamıyor çünkü bulunduğu şehirde bianchiden başka marka yok.
  bianchi firması da şimdi ektiğini biçiyor.ucuza bisiklet yapıp pahalıya satıyor.
  amaç, halkın isteklerine hitap edebilecek bisikletler üretip para kazanmak.bu yüzden bianchi firması bir süre daha bu şekilde devam eder bence.ta ki insanlar diğer markaları benimseyinceye kadar...
   
  kinetica bunu beğendi.
 4. acumur

  acumur Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  22 Mart 2006
  Mesajlar:
  582
  Beğeniler:
  585
  Şehir:
  Beşiktaş, İstanbul
  Seviye:
  Bir kavram karmaşası yaşadığını düşünüyorum,müsade edersen onu düzelteyim.

  ''Ağır bisiklet üretmekte iyi'' gibi bir kavram olmaz bisiklet dünyasında.Yani dünyada;'çok iyi ağır bisikletler üretiyorlar' yada 'ağır bisiklet üretmekte üstlerine yok' gibisnden tabirler kullanılmaz çünkü dediğim gibi böyle bir kavram olmaz bisiklet üretiminde.
  Bu tür kadrolar üretmekteki kriter;Firmanın arzusu,sahip olunacak teknoloji,talep vs gibi etkenlerdir.Üretim aşamasına geçildikten sonra zaten kullanılan malzemeler ve kadronun standart özellikleri doğrultusunda ortaya ''ağır'' bir bisiklet çıkacaktır.

  Yanlız şu şekilde bir mana çıkarılmasın yazdıklarımdan;

  Ağırlık önemli bir şey değildir demiyorum bilakis çok önemlidir.Hatta her katagoride önemlidir.Bütün disiplinlerin kendi sınıfları içinde de belirli ağırlık limitleri vardır.
  Örneğin DH bisikletleri evet ağır olurlar ama onlarında dediğim gibi bir sınırları vardır.DH genelinde bir yarış disiplini olduğu için bisikletler 'standart ağırlıkları' dışında belirli oranda hafifletme çalışmalarına tabi tutulurlar.Tıpkı XC yarış bisikletleri gibi.(en basit örnek olarak,çoğu DH yarış bisikletinde ultra light XC seleleri görmüşsünüzdür mesela).

  Öte yandan bir dağ bisikleti kadrosunun ağır olmasının yegane bir sebebi vardır oda sağlamlık,dayanıklılık gibi özelliklerden dolayıdır(iyi bir marka yahut amaca yönelik standart ve kaliteli kadrolardan bahsediyorum)

  Anti parantez birşey daha belirteyim yaygın kanının yahut bilinenin aksine dünya üzerindeki en ağır bisikletler DH değil FR bisikletleridir.

  ............

  Bahsettiğin markanın ülkemizde görülen modelleri tabiri cazise son derece dandik bisikletler.Ağır olmalarının sebebide dandik kadro ve donanımlarından kaynaklanıyor.Bir meziyet değil kısacası.

  Aslında Bianchi çok eski ve çok kaliteli bisikletler üreten İtalyan bir firma.Ama ülkemizdeki modellerinin alakası bile yok orijinal modellerinden.
  Kendi saygın isimleri altında neden böyle saçma aletler üretilmesini izin veriyorlar yada burdaki Bianchi 'o' marka değilmi onu bilmiyorum.Çok hakim olduğum bir marka değil açıkcası.Bilen varsa açıklar sanırım.

  Sevgiler,kolay gelsin...
   
  Faik BİLGİN bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2017-1-21_18-12-42.png
Geçen yıl Temmuz'da enerji kaynaklarımızı ve bunları nasıl geliştireceğimizi açıklayan bir konu açmıştım: Güç bölgeleri "anlayacağımız dilde" ne anlama geliyor? Aerobik dayanıklılık Laktat eşiği...
eat-more-protein.jpg
Merhabalar, Bicyling.com'un güzel bir makalesini paylaşıyorum :) Alıntı yapılan metin; 8 Quick Recovery Tricks to Get You Back on the Bike Bisiklet üzerine tekrar çıkmanızı hızlandıracak 8 püf...
upload_2016-10-3_16-59-34.png
Sonbahardayız ve önümüz kış. Bisiklette gelişmek adına bu dönemde ne tür çalışmalar yapabiliriz? Birçok konu var ama bana göre en önemlisi aerobik dayanıklılığa yatırım yapmak. Bu antrenmanları...