Bianchi 21 Vites Katlanır Bisiklet

volcano

Üye
Tepki
3
İsim
volkan
Bisiklet
Bianchi
Arka vites en büyük dişliye geçmiyor. Ayar mı gerekiyor?

Scudo

ecuadorm

Üye
Tepki
25
@volcano
Aynı sorun benim bisiklettede vardi. Vitese giren yerde ayar vidasi var elle cevrilebilen. Onu ayarlayarak duzelttim sorunu. Aslinda bisikleti teslim aldigimda bisikletci bir ayar yapmıştı ama viteslerin dogru yere gecip gecmedigine bakmamistim. Sonradan yaptigim kontrolde farkedince bir miktar pedal cevirip deneme turu atarak ayarini yaptim. Su an da vitesler sorunsuz geciyor.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@volcano Merhaba, ben bisikleti sipariş verirken bisikletcime Accelli arayarak bu bisiklete uygun bir de port bagaj istemesini söylemiştim. Accell'de bayiye göndermişti. 80 Tlye aldım. Accell bayisi bisikleti aldığınız yerden aynı şekilde istetebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: bisikletebin

bisikletebin

Forum Demirbaşı
Tepki
503
İsim
birol
Bisiklet
Dahon
Bianchi 21 vites siparişi verdim. Dahon dan geçiş yapıyorum bakalım dahonu arayacak mıyım. Ben bianchi den oldukça umutluyum. Yokuşlarda 21 vites mükemmel bir sistemdir.

volcano

Üye
Tepki
3
İsim
volkan
Bisiklet
Bianchi
bu bisiklet için iç lastik, dış lastik ,ayna,çanta vs önerisi olan var mı?

• Beğen
Tepkiler: bisikletebin

bisikletebin

Forum Demirbaşı
Tepki
503
İsim
birol
Bisiklet
Dahon
Bianchi 21 vites katlanırım geldi. Yokuş performansı harika. Yolda titreşimleri hissettirmiyor. Yol tutuşu ve manevra kabiliyeti on numara. Çok şık bir görünümü var. Katlanır bisiklet almayı düşünen arkadaşlara öneriririm. Fiyatı bin tl ile bin yüz tl arası değişiyor.

Bu arada bianchi için bir bagaj ve çamurluk önerisi rica edeceğim. Bir de arkadaşlar şunu belirteyim seyir halindeki bisikletleri durdurup gasp eden çeteler türemiş. Artık şok gazı mı taşınır jop mu bilemem. ;):)

MalatyalıND

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Bianchi
@bisikletebin en iyisi 10tllik basit kilitler:). Adamın sırtına indimi paramparça eder. Demiri çıkarınca güzel cop olur.

ecuadorm

Üye
Tepki
25
@bisikletebin

Hayırlı olsun gule gule kullanin. Aldiginiz modelin camurlugu yok mu? Folding bike 21v lerde camurluk var diye biliyorum.

Biber gazi yada el fenerli elektroşok cihazi tasinabilir ama kullanirken dikkat etmek gerekir. Birde bu dediginiz kisiler cete halinde 4-5 kişi geziyorsa yapabileceginiz fazla birsey yok gibi gorunuyor. Ya pedallara asilip guvenli bir noktaya ulasmaya casilacaksiniz ya da kendinizi savunacaksiniz.

bisikletebin

Forum Demirbaşı
Tepki
503
İsim
birol
Bisiklet
Dahon
@ecuadorm

Teşekkür ederim. Çamurluğu var fakat bisikleti spor tarza sokacak bir çamurluk ile mevcut çamurluğu değiştirmeyi düşünüyorum :)

@MalatyalıND

O dediğinizi yapmak haklıyken haksız duruma düşürür. Caydırıcı bir şeyler yapmak lazım gibime geliyor.

volcano

Üye
Tepki
3
İsim
volkan
Bisiklet
Bianchi
Ekran görüntüsü_2017-05-17_20-03-53.png P_20170517_195742.jpg bu bölüme ne ne deniyorsa artık.. o tırnaklı emniyet gerecini taktığımda açmak için çok çaba sarf ediyorum. sonra şu somunlu civata çok oynuyor. mandalı çektiğimde mandalla birlikte gelmesi gerekiyordu ama birşey oldu ve artık elimle çekmem gerekiyor.

emniyet kilidi zor açılıyordu,metal tırnakları penseyle biraz açtım şimdi daha iyi.

ayrıca mandal somunlu vidayı tutmuyordu. fazla zorlamaktan bir yeri yamulmuşum onuda çekiçle düzelttim şimdi sorun yok. belki işinize yarar diye yazdım..

Dosyalar

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@bisikletebin Dahon hangi modeli vardı sizde? Bir Dahon - Bianchi 21v karşılaştırması bekliyoruz , mümkünse detaylı.

fde90

Üye
Tepki
6
Sn @Mesut DOĞRU Merhaba;

Müsadenizle birkaç sorum var.
Katlanır bisikletiniz ile maceranız nasıl gidiyor? Bisikletinizi ile hiç toplu taşıma araçlarını kullandınız mı?
Katlandığı zaman çanta gibi kaldırıp taşımak mı gerekiyor; yoksa pazar arabası gibi sürülebiliyor mu?
Cevabınıza göre bu hafta içinde sipariş vermeyi planlıyorum.

Saygılarımla;

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU

ecuadorm

Üye
Tepki
25
@fde90
Pazar arabasi seklinde surebilmek pek ergonomik olmasada mümkün. Aldigim zaman satici göstermişti "-tasimaniza gerek yok, bu şekilde götürebilirsiniz." diye.

• Beğen
Tepkiler: fde90

Mesut DOĞRU

Forum Demirbaşı
Tepki
986
İsim
Mesut DOĞRU
Bisiklet
Bianchi
@fde90
Sn fde90 ilginiz için teşekkür ediyorum.

Soru; "Katlanır bisikletiniz ile maceranız nasıl gidiyor?"
-Katlanır bisikletimle başladığım "macera"m oldukça keyifli ve hoş sürüyor. Daha önce 26 jant şehir bisikleti kullandım. Ancak 20 jant katlanır bisikletimin verdiği keyif ve rahatlığı alamamıştım. Katlanır bisikletimi sık aralıkla kullanıyorum. Özellikle 21 vites seçeneği bisiklete büyük konfor ve rahatlık sağlamakta.

Soru; "Bisikletinizi ile hiç toplu taşıma araçlarını kullandınız mı?"
- Katlanır bisikletimle Metro+Metrobüs seyahati yaptım. Bir sorun yaşamadım. Hatta Metrobüs durağındaki güvenlik görevlisi beyefendi ile biraz sohbet dahi etmiştik. En sonunda bizi otobüse buyur etti.

Kritik; Toplu taşıma araçlarının boş olduğu zamanlarda kullandım.

Soru; "Katlandığı zaman çanta gibi kaldırıp taşımak mı gerekiyor; yoksa pazar arabası gibi sürülebiliyor mu?"
- Öncelikle; bisikletimin gidonu dışarı katlanıyor. Bu bir yönü ile hem faydalı, hem de faydasız. Gidon dışarı katlandığı için, kadroyu çizmek gibi bir ihtimal ortadan kalkıyor.

Ancak katlanmış gidonu katlı hali ile tutacak bir aparat,kilit vs olmadığı için gidon dışa doğru serbest kalıyor. Bisikleti katladığınız zaman ön ve arka tekere sabitlenmiş 2 mıknatıs, katlanan kadroları bir arada tutuyor.

Ancak gidon bu noktada dışa serbest açılım yaparak sorun çıkarabiliyor. Hatta, gidonun dışarıya serbest açılımı, katlanan kadronun mıknatıslardan kurtulmasına neden olabiliyor. Ben bu sorunu basit bir lastik ile çözdüm. Gidonu katladığım zaman maşaya lastik ile sabitliyorum.

Gidon dışarıya doğru serbest kalamadığı için, bisikleti katlayıp tekerlekleri üzerinde sürüş yaptığım zaman mıknatıslar birbirinden ayrılmıyor. Dilerseniz elinizde çanta gibi taşıyabilir, dilerseniz katlandıktan sonra tekerlekleri üzerinde pazar arabası gibi sürebilirsiniz.

Kritik; Gerek Bianchi, gerekse Carraro katlanır bisikletin mıknatıs sistemi maalesef hatalı üretilmiş. Basit bir düzenleme ile bu sorun ortadan kaldırılabilir.

Esen kalın.

• Beğen
Tepkiler: fde90 ve Groims

fde90

Üye
Tepki
6
Cevaplarınız için teşekkür ederim.
Bir sorum daha var müsadenizle.
Göbekteki katlama mekanizması yada katlama yapan kısım kırılabilir bir parça mı sizce?
Öyle ağır biri değilim 70 kiloyum.Ancak haftanın 3 günü işe giderken kullanma planım var.
Sürekli katla düzelt yapmak zorunda kalacağım.
Bir görüşünüz varsa bildirirseniz sevinirim.

Saygılarımla

@Mesut DOĞRU @ecuadorm

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU

ecuadorm

Üye
Tepki
25
@fde90
Ben 86 kiloyum beni tasiyorsa sizi hayli hayli taşır :)

• Beğen
Tepkiler: fde90

Mesut DOĞRU

Forum Demirbaşı
Tepki
986
İsim
Mesut DOĞRU
Bisiklet
Bianchi
@fde90

Sn fde90 bisikletin gidon/kadro katlanma bölgeleri oldukça sağlam üretilmiş. Katlanma bölgelerinde bir kırılmanın sözkonusu olacağını zannetmiyorum. Esen kalın.