Beyler Roller Yaptım

Scudo

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
@halil halil
Evet ucp ler var. Aslında çok iyi fikir. Profili yada tahtayı ayarlamaktansa bu tarz direk rulman yatağıyla daha net çözüm olur. Hatta gerginlik için ufak 50'lik kasnak ve gerekli kayışlar da kullanılabilir:harika:

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
@lealtad

milleri kaynatırsa da güzel olur yataksız

gerçi yataklar 8lira rulmanıyla birlite

ha şöyle olur

ruloları rulmansız alıp yataktaki rulmanı kullanırsak daha ekonomik olur

bu sistemde hem ruloda hem yatakta rulman var

yokmuş ruloda dikkatli baktım

rulmanlı yataklar tane 8 lira beyler isteyene gönderilir
en uygun fiyat garantisi
yatak başı 2 larada kargo alırım
:D

Çağrı Fatih Yamalı

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Carraro
Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Hafif yapmak istedim ama forumda kayma problemini okuyunca 35 kiloluk bir roller Yaptım. Şu an canavar gibi. Ama Mtb lastiği ile zor :) Çok ses yapıyor. Antrenman için slick lastik alacağım.

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
@halil halil ben daha önce hıtfavatçılıkta yaptım. Ama bence 1¼ pprc boru iyi olur yada 1½ iç kısmına göre rulman alıp ki içi de 28-32 mm arası gelir net olarak bilmiyorum markaya göre oynar. İç ölçüsüne göre rulmanı ayarlayıp halledilebilir. Ama lastiğin kaynaması içinde farkli kumaş sargıları veya bantlar kullanılabilir. Kışa doğru bi tane yaparım bende:) Gerginlik içinde ölçüye göre 9.5-13 kalınlıkta ve 1700-2100 arası kayışlar ve ufak çaplı kasnaklar iyi olur

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
@lealtad
aynen dediğin gibi çok iyi olur
ruloların üzerini sarmak lazım
kayışlı daha güzel olur 9,5 luk kayış yada 13 lük kayış olur
2 de kasnak atarsın tamam
ama kasnakları ruloya monte lazım o zaman

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
@halil halil

Monte için olmazsa sağda 2-3 cm bi alan birakirsin. Yada direk pprc biru içinden uygun çapta demir saplama geçirirsin. Rot olabilir. Düz boru olabilir. Civa demiri olabilir. Direk saplamanın ucuna rulmanın orta göbeği kaynatirsin en son. Kasnağıda saplamaya kaynatma şansın olur. ;)Aklıma yattı yapılır ama yaparsam dışarı çıkmaya üşenirim en iyisi kışa doğru yapmak:D

• Beğen
Tepkiler: halil halil

Furkan BOZKUR

Aktif Üye
Tepki
46
Başarılı bir Çalışma tebrik ederim. Benimde aklımda var Roller yaptırmak ama Makaraları nerden bulucam diye düşünüyorum uzun süre sürtünmeden dolayı parlayıp kayma yapmacak bişi lazım.

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
ellerinize sağlık, katkı yapanlara da teşekkür ederim. Çok birşey anlamadaım açıkçası katkılardan:huhuu: ama kafa danışabilecek birilerinn olduğunu görmek sevindirici:harika: çok bakındım rollerlara ama ses konusunda tereddütlerim var. Bu bağlamda sormak istediğim sesi yapan lastik midir, mekanik aksam mı? bir de zincir mi o kayış yerine kullandığınız biraz açarsanız memnun olurum

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
Tebrikler çok güzel olmuş , bende bizim demirciye yaptırmayı düşünüyorum , yapılışını ayrıntılı anlatabilir misin ?

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
Ellerinize sağlık,oldukça kullanışlı görünüyor.Bu arada,samimiyetinize inanıyorum ancak keşke konu başlığına bayanları da ekleseymişsiniz...
Yeniden ellerinize sağlık...

Biltekin

Aktif Üye
Tepki
166
İsim
Biltekin KARAKAŞ
Bisiklet
Salcano
Elline sağlık cok güzel olmuş.

Hüseyin Kara

Aktif Üye
Tepki
141
Bisiklet
KTM
Öncelikle elinize sağlık. Daha önce roller deneyimim olmadı ancak zincirlerin üzerinde teması engelleyecek herhangi bir kaplama yok ve roller ın biraz dar olmasını göz önünde bulundurursak sürüş esnasında yaşanacak küçük bir denge kaybı tekerlek ile zincirin temasına ve dolayısıyla kazaya sebep olabilir diye dusunuyorum.

Çağrı Fatih Yamalı

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Carraro
@Hüseyin Kara

zincirin üstüne bile çıkarıyorum tekerleği. Frene basabilirsen sorun yok :) He yok basamazsan duvardasın :D Şimdi yanlara denge tekerlekleri koymayı düşünüyorum.
@OsmaniyeRehber

Aslında resim gayet yeterli olacaktır diye tahmin ediyorum. ama yine de isterseniz kısa şekilde anlatayım.
Qr'ların arasını ölçüp lastiğin temas noktasını alıyoruz. Benim bisiklette bu rakam 106 Cm geldi. Sizde de +-10 olacaktır. Buna göre profilleri alıp kesiyoruz.
Kestikten sonra güzelce kaynatıyoruz. Merdanelerimizin biraz uzun olması daha iyi olacak görüldüğü üzere. Ben 50 Cm kullandım, yetmedi. 75 yapılabilir. Sonra rulman yataklarını monte ediyoruz. Bu kısımda dikkat edilmesi gereken, ön deki rulman ön qr'ın hizasında olması. Arka taraf ise qr'ın 10 cm önünde ve 10 cm arkasında olmak üzere monte edilmesi. Toplam 20 cm gibi bir boşluğa oturmalı lastik. Merdaneleri dişli alırsanız zincir takabilirsiniz. Ya da kayış kullanabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: volkan78

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
Qr denen malzeme merdanenin takıldığı kısımdaki parçamı ?