Beni sinir eden olay !!!

emregogus

Aktif Üye
Tepki
54
@bykomik

netten takip edipte almanız daha verimli olucaktır. Mesela alacağım bir parçanın netten fiyatına bakıp öyle gidiyorum mağazaya. En azından fazla kazık yememiş oluyorum :D azda olsa gene geçiyor her zman. Mesela euro şuan 2,08 dolaylarında olmasına rağmen, mağazada fiyat hesaplanırken 2,5e çıkıveriyor bir anda, nedense..

• Beğen
Tepkiler: burak329
Scudo

mathcup

Daimi Üye
Tepki
175
@bykomik

Sarda bike shop 3 hafta önce ya iflas etti ya da başka bir yere taşındı. Artık eski yerinde değil. Bende ilk daha acemilik zamanları baya kazık yedim 55 tl ye aldığım kaskı 35 tl ye başka yerde gördüm. Birde bisikletçilerin neredeyse tamamında böyle acayip bir güven var sanki o sorduğum ürünü kesin alacakmışım gibi.Bu internette şu kadara diyorum hemen hazır cevap "binbir türlü ürün var o başkasıdır" falan filan. Bende inatla almıyorum böyle iki saat pazarlık ediyorum uğraştırıyorum almadan çıkıyorum ohh olsun :boese157:

Birde içimde kalmasın bir keresinde bi bisikletçi bana bağırmıştı bisikletle girmek yasak diye ki önceden telefonla arayıp bi çift dış lastik alacağımı ve fiyatı konuşmuştum. Böyle esnaflar insanı bisikletten soğutur. Gerçi ne bekleyeceksin büyük baş hayvan mı satıyor bisiklet mi belli değil bazıları.

• Beğen
Tepkiler: MertSayın

M.Cilasun Bayülgen

Daimi Üye
Tepki
254
@bykomik

Bilgilerim biraz eski tarihli ama bu konuda büyük değişiklik olmamıştır sanırım... Tüketiciyi koruma kanununa göre bir dükkandaki tüm satılık ürünler etiketli olmalıdır. Eğer bir ürün satılık değilse de üzerinde teşhir ürünü olduğu yazmalıdır... Birden fazla etiket olduğu zaman ise ucuz olanı geçerlidir. Vızvızlanan satıcı olması durumunda da zabıtaya şikayet edebilirsiniz.

Bilgilerinize...

• Beğen
Tepkiler: AtilaF