Ben olmasam çocuklara araba çarpıcaktı

Enes52

Üye
Tepki
1
Konuyu yanlış yere açmış olabilirim özür dilerim. Bugün bisikletimle 11-12 km lik bir rota belirledim kendime. Yola çıktım, 3-4 km sonra iki küçük kız asfalttan karşıya geçiyorlardı. İlk önce tepki veremedim, gelen araba zor durdu o an arka tarafta nakliyeciler vardı bana bağırdılar çocukları alabilir misin diye bende o an kendime geldim hemen atladım karşıya geçirdim çocukları şu taraftan geliyolar falan dediler. Bende o ara bisikleti kilitledim biz bakarız bisiklete merak etme dediler. Gitmeye başladım o tarafa doğru sordum çoğu kişiye tanıyan yok en son sorduğum kişi şu bakkalın o taraftan geliyolar birde bakkala sor o tanır belki dedi. Gittim sordum bakkala adam yolu tarif etti. Yolda baya uzak nasıl bir sorumsuzluksa artık tam yola çıktım arkadan bir kadın çocuklara bu seferde siz mi kaçtınız dedi gülmeye başladı bende kadına bakmaya başladım o arada çocuk gitti sarıldı sizin mi çocuklar dedim bu benimde öbürü komşunun dedi. Asfalttan karşıya geçiyolardı ben olmasam araba çarpıcaktı falan dedim kadın çocuklara gülüyor falan anladım cahil biri hiç sesimi çıkarmadım gittim bisikletimi aldım eve gittim turumuda tamamlamadım içime oturdu elim ayağım çekildi ondan sonra resmen gözümün önünde ezilcekti çocuklar. Zaten teşekkür falan beklemiyodum Allah rızası için götürdüm oraya kadar o kadın dua etsin ben vardım kadının sorumsuzluğu 2 küçük cana mal olucaktı. Ne desek boş bunlara.

Scudo

eyupozturk

Roadie
Tepki
316
İsim
EyoO
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Son cümle bana yetti:)

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Biraz heyecanlı olmuş paylaşımınız ama gayet anlaşılır :) Bir laf geldi aklıma okurken paylaşayım,Sen iyilik yap at denize balık bilmezse Ha^lık(şapkalı a yı bulamadım idare edin) bilir.

Ercan Cebeci

Forum Demirbaşı
Tepki
251
Bisiklet
Scott
Tebrik ederim kardeşim. Bu yaşta bu kadar duyarlı bir insan olman çok güzel.

Mehmet Yusuf Koçak

Aktif Üye
Tepki
17
Bisiklet
Sedona
Tebrikler kardeşim yalnız bir tavsiye vereyim insanları tarif ederken biraz daha cümlelerini seçerek kullan iyi niyetini geride bırakırsın yoksa

emre tuzcu

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Bisan
duyarlı olmanın yaşı yoktur.
sizi anlayabiliyorum maalesef ülkemizde durum böyle
geçmiş olsun çocuklar için de

Mustafa Güldal

Aktif Üye
Tepki
45
Mehmet bey biraz nazik öneride bulunsaydınız belki bir anlamı olurdu ancak hiç ciddiye alınacak bir yanı yok önerinizin. Komik olan da 5 kişinin mesajınızı beğenmesi.

serdar k

Bize her yer 61
Tepki
482
Bisiklet
Focus
@Mustafa Güldal
+1 de ben beğendim. 6 kişi olduk .

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
@serdar k
Eksik tamamlandı. İstihzaya devam...

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
@mehmet bülent baloğlu

İşte seninde o teyzeden farkın yok bence.Adam hayat kurtardım diyor nesini anlamadınız merak ettim..

Ozan T

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Giant
Enes 2 tane küçük çocuğun hayatını kurtarmış. Verdiğiniz tepkiler çok ilginç doğrusu. Kadın gerçekten de bırak cahil olmayı gerizekalının tekiymiş. Nefret ederim böyle sorumsuz insanlardan. Önüne gelen çocuk yapıyor. O çocuklar orada ölse bu seferde devleti suçlarlar ışık koymamış şunu yapmamış bunu yapmamış diye.