Ben bilmem eşim bilir

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

ömermurat131

Forum Demirbaşı
Tepki
826
Bisiklet
Diğer
Tv'de ''ben bilmem eşim bilir'' diye bir yarışma yayınlanıyor.Yarışanlar,evli çiftler.Yarışmayı kazanan çifte bir adet araba veriyorlar.
1-Yarışmanın ödülü,niye araba?
Araba almak zor bir şey değil ki.Ödül,bir özel jet filan olsa,yarışmada gördüklerimi anlayacağım ama sıradan bir araba veriyorlar.Arabanın ödül olarak verilmesi de,bu ülkedeki insanların araba sevdasının direk kanıtı aslında.
2-Yarışma esnasında insanlar birbirleri aleyhinde dualar ediyorlar.''İnşallah yapamazlar'' gibi.Bir araba için,bu dualar niye edilir?Bu kadar mı düştün yani?Bu ne rezalet?Yarışıyorsan,insan gibi yarış.Tüm Türkiye'ye kendini bir araba için niye rezil ediyorsun?Ayıp dersem,ayıbı bilmezler.Günah dersem,günahı bilmezler.Yarışmanın adı da ''ben bilmem'' zaten.Cuk oturmuş.
3-Yarışmacılar sürekli özel hayatlarını ifşa ediyorlar.Şöyle tanıştık,böyle flört ettik,öyle evlendik gibi.Yarışmaya mı geldiler,özel hayatlarından bahsetmeye mi,bunu da anlamıyorum.
Aşkım aşkım filan.Kucaklaşmalar,öpüşmeler.Ne oluyor arkadaş?

Allah(c.c)'ım,yarabbim,bu müslümanların hali nedir böyle?

İçimden geldi,yazayım dedim.Forumumuzla alakalı da bir durum sonuçta.Topluma arabanın iyi birşeymiş gibi lanse edilmesi,tamamen abuk bir vakıa.

Scudo

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
"Forumumuzla da alakalı bir durum sonuçta." :acpsnr:

"Araba almak zor bir şey değil ki." Verdikleri arabanın değerini bilmiyorum ama 30000 lira desek 3000 lira maaş ile paraya dokunmadan biriktirirsen bile 10 ay yapar.

2. Maddede hakkınız var.

"Yarışmacılar sürekli özel hayatlarını ifşa ediyorlar.Şöyle tanıştık,böyle flört ettik,öyle evlendik gibi.Yarışmaya mı geldiler,özel hayatlarından bahsetmeye mi,bunu da anlamıyorum.
Aşkım aşkım filan.Kucaklaşmalar,öpüşmeler.Ne oluyor arkadaş?"

Bunda yanlış olan nedir? Gören de yatak odasında yaşananları anlatıyorlar sanacak. Kucaklaşma öpüşme de sevgi/sevinç göstergesinden başka bir şey değil :snzdglsn: aşkım aşkım diyip duranlara ise ben de çok kırgınım.:kötü:

"Topluma arabanın iyi birşeymiş gibi lanse edilmesi" :naslyany::naslyany::naslyany:

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.117
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Araba almak giderek zorlaştı maalesef, o yüzden bu yöndeki yoruma katılmıyorum. Kredi çekip almak kolay görünebilir belki ama işini kaybedip taksitleri ödeyemeyince elinden alıyolar. Arabayı satıp başka bi amaçla kullanma imkanları var, tabi bunun yerine direk para ödülü de verilebilir. Yarışmayı izlemiyorum ama muhtemelen verilen arabayı zaten marka sponsor olarak finanse ediyodur.

• Beğen
Tepkiler: RedFoX

ömermurat131

Forum Demirbaşı
Tepki
826
Bisiklet
Diğer
@Fatih Yasin Söndüren
Bu nedir Allah(c.c) aşkına?Biz neredeyiz,ne yapıyoruz?
Tam da demek istediğim şeye,cuk oturan bir video olmuş.İnsanlar mı çok acayip,ben mi çok tuhafım;anlamıyorum.Bunlar insansa,bunlar eşrefi mahlukatsa,biz neyiz kardeşim?
Günaha girdim şimdi.Kendimi üstün görmüyorum.Kategorik olarak farklıyız sanki.

Allah (c.c) bizi sınıyor,kesin bu.Türkiye'de yaşananların bu yozlaşmayla direk alakası var.Bu da kesin.
Milli mücadele zamanında bir kızın başından geçenleri hatırlıyorum,bir de bugünün insanlarına bakıyorum.Çok gerilemiş bu ülke.
Yunan askerleri evin önünde bir kız görüyorlar.Kız kendisine tecavüz edileceğini düşünüyor ve kendini eve kilitliyor.Yunanlılar kızı dışarı çıkarmak için evi yakıyorlar ama kız çıkmıyor dışarıya.
Nereden nereye gelmişiz böyle?

ahmet1914

Forum Bağımlısı
Tepki
1.263
İsim
Ahmet Y
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cennet vatanımız Türkiye'nin deki gelmiş geçmiş en rezalet,en saçma,en aptalca programlardan sadece biri. Nefret ediyorum ülkemizdeki programlardan. Ben bilmem eşim bilir,gelinim mutfakta,kısmetse olur,Seda Sayan ile yetiş bacım vs vs vs bu liste uzar gider.. madem izlemiyorsun nerden biliyorsun?diyenler olabilir doğal olarak. Ama bilmemek ne mümkün? Eşimiz,dostumuz,iş yerindeki bayan arkadaşımız illaki açıyor, izliyor.
Ahlak dışı bir program olduğu konusunda hemfikirim konuyu açan arkadaşla.Kucaklaşmalar,ooooohuuuuuu diye bağırmalar. Senin aklın fesat,aklın fikrin başka yerde diyenler de olabilir,diyenlerin kendi fikirleri saygı duyarım ama bana göre toplumumuzun genel seviyesi hakkında da önemli fikirler veriyor bu program bana göre. Sonuçta izleniyor ki bu kadar yayınlanıyor

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
Kocasını gaza getirmek isteyen kadının söylediği cümle ise unutulmaz : "Kocacım beni başkasıyla düşün"

Bu muyuz biz abi ülke seviyesi olarak? Bir kadın guru vardı eskiden ne oldu ona? Bir erkek delikanlılığı vardı hani. Yani gerçek midir bu, bu mudur bizim halimiz ?

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Gordugum onca sacma, subliminal mesaj içeren, minimum bilgi birikimi gerektiren, insanlari olmamasi gereken ahlaki kulturel sosyal deformasyona kanalize eden, kişiyi pasifize ve yararsiz kilacak sekilde oyalamak amaciyla “aptal kutusuna” mahkum etme amacli sayısız programdan birisi işte...

Birini kayda deger bulup eleştirmeye kalkarsaniz, digerlerine haksizlik olur :koptum:

Bisikleti odul olarak verseler 10-15 yas cocuklar katilmak ister genel olarak Cocuk icindir bizde bisiklet!

Turk insani; TV den, internet icerikli telefon, tablet ve elbette son model telefon ile araba sevdasindan siyrilabilse, nasil bir ulke oluruz cok merak ediyorum.

Gozlemledigim kadari ile nufus geneline yayarsak, internet ve telefonu bu kadar yaygin ve faydasiz kullanan baska bir toplum bulmak zor olsa gerek. Ama elbette bizden beteride vardir...

Bu arada ilahi guclerin bizi sinadigini dusunmuyorum. Cok basitce “saldim cayira mevlam kayira” bir toplum olduk. Mevla’da butun dunyayi birakip ulke ve toplum olarak bizi sinamakla emin olun ugrasmiyordur!

Tıpkı halkimizin buyuk cogunlugunun inandigi nazar konusu gibidir bence bu ve neseli bir karikaturle ozetleyeyim:

8EE99B73-D64E-42F7-9A8B-F50CB6771B66.jpeg

Dosyalar

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Neden bu kadar kafaya takıyorsunuz ki? reyting meselesi bunlar.

hadi şimdi yaz tatili diye çoğu program tatilde de... yine de söyliyim
Sabah kuşağında onu bunu öldürenleri, kaçıranları vs. yapanları Müge ablamız ile takipteyiz... sonrasında bir çok benzer içerikli programlar...
Adı giyim ile alakalı olsa da adı ile hiç özdeşleşmeyen, nerede enteresan tip varsa toplanıp, giyimden çok laflarla ile bugün kime ne laf soksamlı programlar...
Sonunda gına gelip, artık yayımlanması durdurulan, biz bi çay içelimli, herkesin herkes ile çıkıp, ayrılıp sonradan tekrar çıkan vs. geniş bir toplummuş gibi lanse eden evlilik programları...
Yine adı yemek ile alakalı olan, nimete bile saygısı olmayan ve yemekten çok birbirini yiyen garip tiplerin toplandığı programlar...
vs.vs.vs.

Ne reyting alıyorsa o yayında kalır ben onu bilirim... demek ki milletimiz böyle şeyleri seviyor ve izliyor ki devam ediyorlar...

Gerisi benim için önemsizdir, beğenmiyorsan kumanda elinde git belgesel izleyin...:)
bence en güzeli TV izlemeyin... :)

bayırniyazi

Aktif Üye
Tepki
161
İsim
...
hocam ızledıgınız sey televızyonda yayınlanıyor ve bır kurgu soz konusu.musluman yıne musluman sıkıntı yok :)
sınıf arkadasımı da suraya koyayım hazır :) 8 bolum anlasan arkadasım da var on da getırecem :)

berberci

Daimi Üye
Tepki
750
1- Yarışmada ödül, araba; ve araba için bu kadar soytarılığa ve kendini rezil etmelerini anlamıyorum demişsiniz. Özel jet olsa hadi neyse de demişsiniz.

Zengin : Kaç paraya soytarı olursun kaaaaaç? 40 bin ?

Fakir ama gururlu ve hatta iddiası o ki müslüman : Olmaaazzz... Ben gururlu bir insanım, beni parayla satın alamazsın.

Zengin : 80 bin ? Hadi ama herkesin bir fiyatı vardır.

Fakir ama gururlu ve hatta iddiası o ki müslüman : Nayır, nolamaaazzz...

Zengin - Sana bir araba parası teklif ediyorum, yetmedi mi?

Fakir ama gururlu ve hatta iddiası o ki müslüman : Hayıııııııııııııııııııııırrrr :mad::mad::mad:

Zengin - Peki o zaman sana özel jet parası teklif edersem kendini rezil eder misin?

Fakir ama gururlu ve hatta iddiası o ki müslüman : Neden olmasın, tabii ki :asik:

Yani resmen kendilerini ucuza satmasınlar demişsiniz. Yuh diyorum ben de size.

2- Ayıbı günahı bi siz mi biliyorsunuz yani?

3- Orada yarışanların müslüman olduklarını nereden biliyorsunuz? Böyle bir beyanları var mı? Olsalar bile müslümanların günah işleme özgürlüğü yok mu? Günah işlemeyi tercih eden müslümana siz hakaret ederken, siz de günaha girmiş olmuyor musunuz?

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Herkes konusur ama oturur izler. Kimse izlemem der ama senden fazla sey bilir.
Kumanda senin elindeyse kapatabilirsin televizyon senin evindeyse atabilirsin..

• Beğen
Tepkiler: Rocketman ve MakRo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar bu tür programlarda cast ajanslardan insanlar toplanıyor. Paralı adamlar yani izdivaçlardaki çoğu insan gibi.
Bu arada araba alması o kadar da kolay değil hocam, babam asgari ücretle çalıştı senelerce. Hayatı boyunca 1 tane araba alamadı. Kime göre, neye göre kolay?

ömermurat131

Forum Demirbaşı
Tepki
826
Bisiklet
Diğer
@berberci
Allah(c.c)affetsin hepimizi.Tabi ki sürekli günaha giriyoruz.Jet konusu şöyle.Araba hemen herkeste var sonuçta.Herkesin sahip olamadığı bir şey için,bu kadar insanın kendini yerlere atmasını anlayabilirim.Sonuçta jet herkeste yok.Yarışmada gördüklerimiz sadece bir araba için.Bunu tuhaf buluyorum sadece.Yoksa yarışmacı müslümanlara(sonuçta ülkenin %99'u müslüman)bir şey dediğim yok.Kendi özgür iradeleri ile hareket ediyorlar ve her hareketlerinin hesabını verecekler.Öyle bir araba için taklalar atıp,sırat köprüsünden kolay geçeceklerini sanmasınlar.
Konu her yönüyle sakat/tehlikeli.Bizim inancımızda,''alın teri'' diye bir şey var.Bu bakımdan da bu yarışmada kazanılan araba,tehlikeli.Tabi,tüm bunları kime anlatacaksın?Herkes bir yol tutturmuş gidiyor.Kimin eli,kimin cebinde belli değil.Ahir zaman işte.

berberci

Daimi Üye
Tepki
750
@Nolan
Allah'ım araba için kendimi rezil etmedim ki ama ben ya, adamlar jet veriyordu. Yani yüce Allah'ım söylesene, jet diyorum bak, sen olsan belki senin de aklın karışırdı.

Herhangi bir ilkeden bahsetmiyorsunuz siz sayın @Nolan.
Sadece parayı az buluyorsunuz, hepsi bu. Bu nasıl çirkin bir zihniyet?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@berberci
ahahahahaha jetse sıkıntı yok :D Çoksa parası azdır günahı :D

ömermurat131

Forum Demirbaşı
Tepki
826
Bisiklet
Diğer
@berberci
Allah(c.c)'a şükür,durumum iyi.Jet için de kendimi yerlere atmam.Atanlara da bir şey demem.
Ben,doğru anladığınız gibi,insanların kendilerini bu kadar düşürmesine hayret ediyorum.
Siz tabi inanmadığınız için eğleniyorsunuz.Saygı duyarım.

• Beğen
Tepkiler: ahmet1914

berberci

Daimi Üye
Tepki
750
@Nolan
Tabi sizi jet de kesmedi.
Boeing 787 desek fikriniz değişir belki.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.