Beldesan'ın dönüşümü

fadıl pala

Daimi Üye
Tepki
399
İsim
karahindiba2
Bisiklet
Diğer
merhabalar bir kaç ay önce araba çarptı 25 şehir gezdiğim karahindibam ayna kolun bağlantı yerinden kırıldı,bende beldesan aldım 28 inç tur bisikletine dönüştürmek için işlemlere başladım,forumda okuduğum ve restorasyon yapan iki abiyi selamlar,ilham verici şeyler yapıyorlar gerçekten.

gelişmeleri paylaşacağım burda :)

öneriniz varsa mutlaka yazın :)

DSC_0496.JPG DSC_0509.JPG DSC_0510.JPG DSC_0512.JPG DSC_0524.JPG

Scudo

fadıl pala

Daimi Üye
Tepki
399
İsim
karahindiba2
Bisiklet
Diğer
bilmiyorum malesef,üzerindeki tek yazı markası idi ;)

sadık özer

Forum Demirbaşı
Tepki
158
Bisiklet
Beldeyama
@D.Mustafa eyvallah dostum bende okuya okuya devam ediyorum :) evet flamingo kesinlikle rabbit'in modelleri pembe siyah veya yesil renkte shimano 300 ex donanimli oluyor flamingolarda vites sistemi falcon frenler formos tek beyaz renkte olanlarda italyan gobekler beyaz mavi olanlarda ise kk hub bildigim kadarıyla taiwan göbekler mevcut aynakol aero coronado oluyor ilk modellerinde kamali modelleride mevcut ve birde beyaz modellerine genelde izmirde mavi beyaz modellerine istanbul civarinda rastliyorum zamaninda o sekilde mi satis yapmislar diye düşünüyorum

fadıl pala

Daimi Üye
Tepki
399
İsim
karahindiba2
Bisiklet
Diğer
@sadık özer çok bilgili ve konuya hakim bir abiye benziyon :harika: bir kaç şey sorabilir miyim,ayna kol alarak en iyi ne kullana bilirim tur bisiketi olacak,rulmanlı göbek uyar mı,iyi bir orta aktarıcı takılırmı,arka aktarıcı için dönüştürücü buldum sorun olmayacak,

• Beğen
Tepkiler: zelaldmr71

sadık özer

Forum Demirbaşı
Tepki
158
Bisiklet
Beldeyama
@fadıl pala evet rulmanli gobek takabilirsin ben shimano bb un26 kullanmistim herhangi bir sikinti olmadi ama bazı uretilenlerde üst boru uzunca takilmis o yuzden rulmanin orta kismi buyuk gelebilir fakat kendi orjinal orta hazneside yüksek verim alabilecegin bir üründür aynakol olarak tercih sana kalmis ama eski 105,600 300 ex 400 ex hatta bulabilirsen dura ace bile olabilir orta attirici icin çapı tutmasi lazim 1995 oncesii urunler genel olarak uyar arka aktarici eger aparat bulduysan cogu güncel malzeme dahi olur olmadi ben bir ara tourney in eski kisa bacakli arka attiricisini kullanmistim gayet verimliydi ama boya isinden bir turlu verim alamadim uzerindeki gayet dayanikli firin boya ustinde ki boyayi soktukten sonra bir daha ayni kalitede boya bulman zor ama boyatacaksan o yıllarda sıkça kullajilan cift renk ile sekillendirebilirsin

images (29).jpg images (30).jpg images (26).jpg images (27).jpg

Bu arada fren bacaklarini kaybetme uyum konusunda ençok onda zorluk cekersin dedigim boya modelleri su sekilde

Dosyalar

fadıl pala

Daimi Üye
Tepki
399
İsim
karahindiba2
Bisiklet
Diğer
@sadık özer birinci resimde görünen fren bacak modelini kullanmayı düşünüyorum 1.50 dış lastik için sorun olurmu
üzerinde ikinci resimde görünen vardı :)
fsa-gossamer-gumus-fren-bacaklari-takim.jpg 15_8.jpg

• Beğen
Tepkiler: zelaldmr71

sadık özer

Forum Demirbaşı
Tepki
158
Bisiklet
Beldeyama
Yanılıyor olabilir misin üstünde ki ne birinci ne de 2. Reesimdekin den olacak bu sekilde olmasi lazimFalconSSBlueBrakeCaliperFrontHeadbadge.jpg FA9A72A7-1F89-42B6-B468-00994910F506.jpeg

1. Resindeki frenin bacak boyu büyük ihtimalle kisa gelir uzun modelleride var fakat uzerindeki ler kadar verimli olacagini sanmıyorum