Bel ağrıları

Tepki
6
Bisiklet
Carraro
Bi kaç tane hapkido videosu izledim.Bisklet kullanmak hapkidonun yanında beli zorlama konusunda çoook masum:)

Scudo

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Öncelikle geçmiş olsun,

Sele kılıfı yerine,hafif jelli sele ve padli tayt kullanırsan,ağrıların büyük ölçüde azalır..

Bisikleti sürerken; duruş bozukluğu yada kadronun boyuna uygun olmamasıda bel ağrılarına neden olur..

Uzun yıllar sonra bisiklete başladığımda,ilk zamanlarda,benimde o sele bölgemde ağrılarım oldu,ama geçti..

Vakit kaybetmeden ortopedi ve nöroloji uzmanına görünmekte fayda var..

Acil şifalar dilerim..

Sehzade43

Daimi Üye
Tepki
147
Bisiklet
Salcano
Emirhan senin yapmış olduğun hapkido sporundan kaynaklanıyor. Bel fıtığı başlangıcı veya disk kayması, bel kemiği düzleşmesi olabilir. Antremanda iyi ısınmadan ani hareket ile oluşmuş olabilir.

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Emirhan kardeşim.

Senin beyin cerrahi doktoruna gidip mr istemeni tavsiye ederim. Belindeki sorun ilerde daha ciddi sorunlara yol açabilir. Beyin cerrahide ne işim var dersen de fizik tedaviye git ve bel mr'ı iste. Sehzade43 arkadaşımızın dedigi gibi bel fıtıgı başlangıcı veya bel fıtıgı gibi ciddi sorunlar ile karşılaşabilirsin. Erken teşhis her zaman iyidir. Geçmiş olsun. Bu arada rampalarda fazla yüklenme şu aşamada. En kısa zamanda doktora görün ve Mr iste lütfen..

B

BF Okuru

Misafir
emirhan dostum
sele ayarını yaptınmı ? bunun için önce seleye binecen sonra sağ pedalı aşağıda tutacan ve sağ ayağını pedala koyacan sağ diz kırık olmayacak, yay gibi olacak ,bu şekilde kullanmadığın zaman bel ağrısı olur ve üstelik kırık diz ile eğimi fazla rampalara çıkar isen hepten ağrılar olur

Tepki
96
Bisiklet
Bianchi
Bendede aynı dert var belimde 2 adet kanal daralması ve bir adetde fıtık var normalde 100-150 m yürüyemiyorum bacaklarım tutmuyor fizik tedavi görüyorum ancak hareketsizklikten bel kaslarım erimeye başlayınca bisiklet tutkumda var Doktorlara sordum herhangi bir sıkıntı olmayacağı teyidini alınca yumuldum bisiklete vede gerçekten sıkıntısını görmedim bisikletteyken ne belim ağrıyor nede bacaklarım uyuşuyor, ancak sen bir beyin cerrahına kesin görün ve durumunu öğren belki başka bir durum olabilir ihmal etme, bel rahatsızlığı olan birçok arkadaşımda bisiklet binmekte ve herhangi bir rahatsızlık çekmemekteler. Bisiklet tutkusundanda vazgeçme derim.

B

BF Okuru

Misafir
bisiklet sürerken ilk 10 dk sonrasında bileklerim ve sırtımda ağrı hissediyorum doğrulduğumda, sizce elciğimi değiştirmeliyim yoksa gidonu kelebek gidon ilemi ?

Tepki
102
İsim
Burak Tekerli
Bisiklet
Fuji
Omuz ve bilek ağrıları için kelebek gidon ve avuç içini destekleyen elciklerden öneririm.(ben kullanıyorum ve çok memnunum)

B

BF Okuru

Misafir
birde ben daha önce kelebek gidon kullanmadımda manevrada felan bi düşüş oluyormu ?

dr_mrh

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
Carraro
merhaba
forumu biraz araştırıp, sele ayarı, gidon ayarı frren ve direksiyon konumu nasıl olmalı onlara bir göz atın
bunlar doğru ise hamlığınız gecene kadar ilk bisiklete başlayınca bu tip ağrılar olabilir , sırt ve bilekler kuvvetlendikçe düzelecektir.
herşey doğru ama hala bir sonuç alamıyorsanız, bende öyle oldu (gidon çok dik durmamı sağlıyordu hem çok rüzgar yiyor hemde sırtım ağrıyordu)
gidonu değiştirdim, ama tur gidonu ile değil, daha fazla öne eğilmemi sağlıyacak (link)
bu gidondan aldım ama bu adresten değil türkiyeden 110 tl ye

B

BF Okuru

Misafir
açılarda ve diğer şeylerde sorun yok gidonumu değiştiriyim yoksa elciklerimi ?

Kunget

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Emre
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar yaz okulu nedeniyle yaklaşık 5 haftadır yurttayım ve sadece bilgisayar sandalyesinde oturabiliyorum. Bu bilgisayar sandalyesine benzer evde de var onda da bir süre sonra bel ağrısı çekiyorum fakat birkaç gün koltukta oturunca geçiyor. Burada koltuk olmadığı için gerçi var da o da bundan beter bel ağrısından kurtulamadım. Yatak desem ranza tüm gün yataktada duramıyorum in çık durumu oluyor sürekli. Dik oturuma, hafif uzanarak oturma falan ne denediysem imkanı yok. Acaba bu ağrıdan nasıl kurtulabilirim? Bu zamana kadar bir şekilde idare ettim ama artık rahatsızlık vermeye başladı

mutlux

Üye
Tepki
4
İsim
Mutlu
Bisiklet
Carraro
Sandalyenin uzerine kılıf satiliyor onu alip o sekilde kullanabilirsin

Bizim yurtta oyle kullananlar vardi

Kunget

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Emre
Bisiklet
b'Twin
Bir ara şu kafayı bile destekleyen fileli sandalyelere bakmıştım baya pahalı gelmişti ki cidden öyle :) dediğine bi bakayım en azından hafifletir

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
Kunget söyler misin yatarken bel ağrısı çekiyor musun sağına ya da soluna yattığında?

Kunget

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Emre
Bisiklet
b'Twin
@JusTiMe yatarken de var fakat sabah kalktığımda yok denecek kadar azalmış oluyor. Genelde yan yatarım zaten ama mesela uyumadan önce kitap okuduğum için hadi yeter bu kadar dediğim ana kadar sağ tarafımda duruyorum. Yan yatmanın etkisi var ise bu gece düz olarak yatmayı deneyebilirim

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
Kunget benimle aynı şifayı kapmışsın sana tavsiyem fizik tedaviye randevu alıp bu sorunu doktora anlatmak o adamda seni mr'a yollar oradan bakarsın ki bel fıtığı başlangıcı olduğunu gelirsin doktorun yanına dersin doktorum bana iğne yazın doktorda yazar sana 10lu iğne yanılmıyorsam :D Ya da acile gidersin ilk iş nöbetçi doktora dersin doktorum belim ağrıyor dikloron muscoril lütfen hemencecik iğne(ağrını kesinlikle giderir tecrübe ile sabittir :D) yaptırırsın gidersin eve...

Ayaklarını toplayarak belini oynat düz yatmak daha beter eder bilgine

Kunget

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Emre
Bisiklet
b'Twin
Eve döndüğümde hala geçmezse fizik tedavi aklımdaydı zaten :) ama akşama şu düz yatma işini de bir deneyeyim bakalım iyi gelirse hep öyle yaparım en azından. Hatta geçeceğine inanırsam ranza olmasına bakmaksızın 1 gün yatabilirim@JusTiMe
Bu gecelik düz deneyeyim bakalım geçer ise bel fıtığı olmama ihtimali var. Çünkü geçenlerde bel fıtığı annemde vardı hatta fizik tedavi doktoru söylemişti ve düz yatmaması gerektiğini söylemişti

Geçerse oturmadan kaynaklı olduğunu anlar bir bel desteği falan alırım. Daha en az 2 yıl daha bu sandalye tepesindeyim çünkü :D

• Beğen
Tepkiler: JusTiMe