Bel ağrıları

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@makaram

Ortopedi beni herhangi bir bölüme göndermiş değil. Fıtık olduğunu söyleyip tedavi ediyorlar. Tıp doktoru değilim. Bu tedavide soğuk kompres de var.

Scudo
Tepki
27
İsim
Ziya Ömer Güray
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tedavi olup iyileşen oldu mu burada? 1 haftadır fizik tedavi olıyorum boyun sırt ve ve belde 1 er tane fıtık olduğu söylendi. Ayrıca ozon tedavisi haftada 1 kez. 3 fıtıkta sağ tarafta. Biraz düzelince bisikletle güçlendirmek istiyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bel fıtığı vakaları genellikle nöropatik ilaç tedavisi ve fizik terapi ile çözüme kavuşturuluyor. doktorlar ameliyatı son çare olarak görüyorlar. ameliyat kararını beyin ve sinir cerrahları verirler. eğer sizin durumunuzda ameliyat kaçınılmaz olmamışsa, doktorunuzun yazdığı ilaçları düzenli kullanın, fizik tedavi seanslarına düzenli katılın ve en önemlisi de hareketli bir yaşam tarzına geçin. hareket hâlinde olan bel iyileşir ve iyi kalır. sadece bisiklet kullanmayın, yürüyüş de yapın; sağlıklı bir beslenme düzenine geçerek, hareketinizi zorlaştıran kilolardan kurtulun; mümkünse bir spor salonuna yazılın ve bilinçli bir programla kardiyo ve ağırlık çalışın; salona gitme imkânınız yoksa evde yapın, sadece kendi vücudunuzun ağırlığını kullanarak "fit" olabileceğinizi bilin. kocakarı laflarına, üçkâğıtçı hacı hocaya, merdiven altı masajcılara, alternatif tıp adı altında abuk sabuk uygulamalara aldanmayın, eşinizin dostunuzun anlattığı masallara, aktardığı rivayetlere inanmayın. iki cümlelik özet: doktorunuzun dediğini yapın, hareketli kalın.

Pawcraft

Daimi Üye
Tepki
520
diz için yıllarca fizik tedavilerde sürünüp hiç bir sonuç alamadığım için bel fıtığı teşhisi konunca, direkt dizimi düzeltmiş olan yüzmeye geri döndüm. Okul bitip yurtdışından geri taşınınca birkaç ay ara vermiştim, tekrar başlayınca bir ay geçmeden eski sağlığıma kavuştum. Sonrasında da düz yolda bisiklet ile destekledim. Senelerdir de şikayetim nüksetmedi.
Bunu bir yönlendirme olarak almayın, sadece tecrübe paylaşıyorum.

Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Pawcraft bel fıtığında yüzme oldukça faydalı ve zaten öneriliyor.... ideal bir konservatif yaklaşım bence ... yüzme programını nasıl yaptınız peki hafta kaç kez kaç saat yüzdünüz çünkü sonuç olumlu olduğundan bunu pratikte bizlerde deneyebiliriz gibi duruyor

• Beğen
Tepkiler: Pawcraft

Pawcraft

Daimi Üye
Tepki
520
@dryakup23

haftada 3 defa 1 saat 1km 2 tur serbest 1 tur sırt üstü sadece tekme olacak şekilde. Sırtüstü kısmı dizler için ama bele bir yararı var mı bilmiyorum. serbest stil şnorkeli kullanarak yüzerim bir de tempoyu düşürmemek için.

M

Mehmet Demirci

Misafir
3 gündür belim tutuk, 2 saat önce eğilip bükülemiyodum, 2 saat bisiklet kullandım sıkıntı büyük oranda düzeldi, bisiklet bel ağrısına iyi mi geliyo?

Tepki
97
İsim
Adnan Aydınoğlu
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Cyclocross
3 gündür belim tutuk, 2 saat önce eğilip bükülemiyodum, 2 saat bisiklet kullandım sıkıntı büyük oranda düzeldi, bisiklet bel ağrısına iyi mi geliyo?
İlacı diyebilirim haftada 3 gün sürdüğüm sürece fıtıktan eser kalmıyor. Bu aralar havalar soğudu fazla gezmeye gelmiyor.

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
@Mehmet Demirci hocam valla bende bel fıtığı başlangıcı var bu gün 28. gün fizik tedavi görüyorum bisiklet sürüşü yaptığım sürece ağrı olmuyor ama siz yine de bir doktora görürün bence

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.807
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Mehmet Demirci bisikletin bel ağrılarınına olan faydası kas sistemini çalıştırması ve bel kaslarını rahatlatması, kilo verdiğin zamanda fıtığa baskının azalması, var olan bir fıtığı bilimsel olarak yok ettiğine dair bir şeyler olmuyor,sadece bisikletle beraber spor disiplini yaşıyorsun ve ağrılar çok acı vermiyor, bisiklet sürerken terlediginde belin tutulma ihtimali yine var, ter olayına dikkat etmen lazım, iyi bir hacamatci bulabilirseniz bisikletle birlikte ağrılarının daha da azaldığını göreceksiniz, Allah şifa versin

• Beğen
Tepkiler: OmerMuratYıldız

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bende de romatizmal bel ağrıları var ve bisiklet kullanmak bana da iyi geliyor. Hemen fıtıktan şüphelenmeyin. Ankilozan spondilit belirtileri taşıyor musunuz, bi onu da araştırın derim.

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
Hastaliga gore degil hastaya göre .
En önemlisi de yaptığınız sporu yapan uzman doktoru bulabilmek..

Cem Coşkun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.599
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yakın bir arkadaşımdan endişendirecek bir haber aldım. Salgın sebebiyle iki aydır evden çalışıyordu. Bilinçli bir kişidir, mecbur kalmadıkça çıkmadı evden. Haftada birkaç gün evde kondisyon bisikletiyle egzersiz yapıyordu. Kendisi 33 yaşında. Hafif kilolu denebilir.

Bu hafta ofis çalışmalarına başladılar. İş yerlerimiz birbirine bitişik binalar. Dün öğle arası biraz yürüyüş yapalım diye buluştuk. Belim ağrıyor diye yürümek istemiş. Ben de iyi gelir diye düşündüm açıkçası, biraz daha biraz daha diye zorladım.

Bugün belindeki ağrı iyice artınca hastanede bir fizik tedavi doktoruna gitmiş. O bir şey göremeyince ortopediye yönlendirmiş. Ortopedi doktoru da kalp-damar cerrahisine.

Neticede, damarlardan birinde tıkanıklık tespit etmişler. Uzun süreli hareketsizlik sebep olmuş olabilir demişler. Pıhtı atma ihtimali yüksek diyerek acilen yatışı yapıldı. Hastanede ilaç tedavisi görecek birkaç gün.

Duyunca üzüldüm ama iyi ki doktorlardan biri ağrı kesici yazıp evine göndermemiş dedik.

Ben dahil çoğumuz ağrıları genelde geçiştiriyoruz ama doğru değilmiş sanırım.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bence bu korona sebebiyle yaşanan #evdekal olayı yüzünden kalp, damar, eklem, vitamin eksikliği, nefes darlığı, obezite vakaları acayip artacak. 3 aydır evden çıkmayan kişiler var. Bu kadar korkmamak lazım.
Ben iş nedeniyle hergün sabahtan akşama kadar dışarıdayım ve iki sefer test oldum ikisi de negatif. Biraz fazla abartıldı.

NoCycling

Forum Bağımlısı
Tepki
1.752
İsim
Mustafa K.
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@bjktr Ah keşke ilk mesajınız olmasaydı, azcık inandırıcı olurdu. Hayırlı satışlar dilerim.

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.125
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@bjktr arkadaşın bahsettiği ürünün videosu için tıklayın: sazan.avi

• Beğen
Tepkiler: Feunard

ilhanbey

Üye
Tepki
7
İsim
osman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bu konu özellikle merak ettiğm konular arasındaydı .Teşekkürler

rassezgin

Üye
Tepki
1
İsim
Rasim
Başlangıç
1963—64
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba, mutlaka iyi bir FTR uzmanına görünmenizi tavsiye ederim. Ameliyata gerek kalmadan doğru teşhis ve kişiye özel tedavi yöntemleri ile bel ağrısından kurtulan çok arkadaşım var. Doktor önerisi isteyen arkadaşlara Ankara'da tanıdığım çok iyi bir profesörü tavsiye edebilirim. Keyifli sürüşler. Sağlıkla kalın.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

SEL PER

Forum Demirbaşı
Tepki
792
İsim
Selçuk
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba, mutlaka iyi bir FTR uzmanına görünmenizi tavsiye ederim. Ameliyata gerek kalmadan doğru teşhis ve kişiye özel tedavi yöntemleri ile bel ağrısından kurtulan çok arkadaşım var. Doktor önerisi isteyen arkadaşlara Ankara'da tanıdığım çok iyi bir profesörü tavsiye edebilirim. Keyifli sürüşler. Sağlıkla kalın.
Ben önerinizi alabilirmiyim