Bayanların erkeklere göstermedigi saygıyı beklemeleri

Scudo
Tepki
1
Bisiklet
Mosso
Olaylar bu iki sene içince olmuş :) sorunları birazda kendinde ara :rolleyes:

burhanozer

Forum Demirbaşı
Tepki
85
@Haydar Durmus
Bay Haydar durmuş 5 sayfa yazıyı okuma zahmetinde bulunabilirseniz konunun kişisel bi mesele olmadigini anlayabilirsiniz [emoji16]

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
izmirdeyim. nasıl sıcak bir yaz günü, stajdan çıkmışım, yorgunum. ev oturmasından gelen yaşları 60+ süslü mü süslü iki teyze otobüse binip tepeme dikilip, "şimdiki gençler ne saygısız, yer vermiyorlar " demesinler mi? " e teyze, sen da dedikoduyu bir 15 dakka erken keseydin bir önceki otobüste otura otura gideydin" dedim ve olaylar gelişti.

• Beğen
Tepkiler: Sinan Ş

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
Zamanımızda kadının iş hayatına daha çok girmesi,ekonomik özgürlüğü kazanıp erkeğe bağımlı olmaması ve bence en önemlisi tamamen özgür olmasına bağlı olarak istediğini istediği zaman yapabilmesi sebebiyle artık çoğu kadın erkekleşmiş durumda,ben bir erkek olarak bazen donup kalıyorum kadınların halleri karşısında.

Belki siz de duymussunuzdur,küçük erkek çocuk evde annesi ve annesinin kadın arkadaşlarıyla çok vakit geçirmeye başlayınca kadınlar gibi hareket etmeye,konuşmaya başlar,şahsen tanıdıklarımdan böyle çocugu olanlar var.Kızlar da küçüklükten beri hep karşı cinsle günü neredeyse yarısı beraber olduğundan artık erkekleşiyorlar.

Biryerde okumuştum,karma eğitim sebebiyle erkeklerle beraber okuyan kızların kendilerini koruma içgüdüleriyle,ezilmemek ve tacizlere karşı koyabilmek için erkek gibi davranmaları,onlar gibi konusup kendilerini güçlü göstermeye çalıştıkları anlaşılmış,ki zaten bunu bindiğim otobüste beraber seyahat ettiğim kız öğrencilerde görebiliyorum.

Diyeceklerim tabiki tüm insanlara değil,genelleme yapmıyor,gördüklerimi aktarıyorum.(Erkekleri geçtim konumuz kadınlar olduğu için)
Kızların diğer insanlara saygıyı bırak,kendilerine saygıları kalmamış.Erkekler kızlardan daha sessiz,daha sakin.Kızlar sanki çıldırmış,otobüsün bir ucundan diğer tarafına bağırmalar,en hafifi "lan" olan kelimelerle olan birbirine seslenmeler,erkeklere pata küte vurmalar,durakta kabadayı gibi sigara içmeler,şuursuzca kahkaha atmalar ,sanırsın paydondasın,resmen iğreniyorum hallederinden hergün ayrı şoka giriyorum.Kadınlara,yaşlılara yer verin verin denir biz erkeklere,asıl küçük/genç kızlar yer vermiyor kendi hemcinslerine,birbirlerine bile saygıları yok ki artık,bıraksan hepsi birbirini parçalar.

Şirkette kadınlar herzaman yine hemcinslerinden şikayetçidir,hep kendi aralarında kavga edip küserler,diş bilerler,erkeklerle daha çok vakit geçirirler,müdürleri erkek olsun diye dua ederler.
Bütün arkadaşları erkek olan kız tanıdıklarım var ve yaşı fark etmiyor,gençte olsa orta yaş ta olsa kadınlar birbiriyle bile geçinemiyor,kaldı ki erkeklere saygısı olsun.

Bu kızlar liseden mezun olduktan sonra yada lisedeyken şirketimize staja geliyorlar,sanırsın mahalle kabadayısı racon kesmeye gelmiş,ben hayatımda böyle kız görmedim,
iki laf etsen hemen kabarıp hırçınlaşıyorlar,istediklerine ulaşmak için erkekmiş,yaşı büyükmüş takmıyorlar,sigarı molalarındakilerin çoğu kadın,liseli stajerlerde dahil içenlere
Gelecek için çok ama çok endişeliyim,çocuklarımı bunların arasında mı okutacağım diyorum, bu kızlar mı çocuk yetiştirecek,terbiye verecek evladına?

Bu kızlar lise-üni. derken iş hayatına giriyorlar,belki bazıları artık olgunlukla duruluyorlar ama bence çoğu yıllardır böyle yaşadığından bu davranışlara aynen devam ediyorlar,sonrasında anne oluyorlar,çoğu çalışan anne zaten,çocugu tanımadığı bakıcı ellerinde,anne sevgi ve terbiyesinden yoksun yetişiyorlar,ne bekleyebilirsin?

Hayat; kadındır,ve kadını kaybedersek herşeyimizi,ailemizi,ahlakımızı,dünyamızı kaybederiz,Allah sonumuzu hayr etsin ne diyelim.

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Herkes kendisine yakışanı yapar....
Bence fazla söze gerek yok;)

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Konuda zaman zaman eşitlik konusuna değinilmiş. Hangi eşitlik? Eşitlik istiyoruz diyen kadınlar, söz konusu kendilerine sunulan pozitif ayrımcılık olduğunda seslerini çıkartmazlar. Kanunlar bile bu konuda eşit değilken, insanların eşit davranmasını nasıl bekleyebiliriz? En basitinden bir örnek vereyim işin içinden siz çıkın. Evli olmayan bir kadın, emekli olduktan sonra vefat etmiş babasından kalan emekli maaşın bir kısmını evlenene kadar yaş sınırı olmaksızın alabiliyor. Aynı durumdaki bekâr bir adam ise bu haktan tamamen mahrum bırakılıyor. Hani nerede eşitlik? Her ikisinin de çalışma ve çalışmama, evlenme ve evlenmeme özgürlüğü var. Peki o halde neden her ikisine de insan olarak, evlat olarak değil de cinsiyet olarak ayrım yapılarak muamalede bulunuluyor?..

Tepki
1
Bisiklet
Mosso
@burhanozer

Tüm sayfaları okumadım ilk sayfaya baktım sadece, bayan arkadaşlarımız olarak bahsettiğin için öyle yazdım.

Geçen hafta sonu karşılaştığım bir durum yazmak istedim
Sahilden eve dönüşe geçmiştim, üst geçitten bisikletimi çıkartıyordum dönerken bir bayanın koluna arka teker yanlışlık ile deydi. Gülümseyerek özür diledim hiç bir şey demeden önemli değil dedi. Yoluma devam ettim.

Murtega

Daimi Üye
Tepki
519
İsim
Murat B.
Bisiklet
b'Twin
Erkek de genelde kadina göstermedigi sadakati bekler kadindan. Fitrat geregi oluyor bu gibi durumlar. Egolar da biraz simartilinca insan "kücük daglari ben yarattim" havasina bürünüyor. Karsindakinin tutumu asirilasmadikca saygiyi ve güleryüzü elden birakmamak gerek.

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
@Hamit E.

duster tamam da, qashqai dandik mi yaa :)

VolkanS

Daimi Üye
Tepki
121
Bisiklet
Ghost
Bazen iyiki İstanbul'da yaşamıyorum diye düşünüyorum.

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@VolkanS

Turkıyenın en guzel ılınde yasıyorsun.Hele Kahta super :)

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@VolkanS
Bıraz nostaljık gıbı geldı 90 ların havası esıyor.Dukkanlar cok sade ve esnafı ve halkı ınsanlar en azından :)

burhanozer

Forum Demirbaşı
Tepki
85
Şu 80 ler dizisindeki gibimi yani.
Ordaki pastanenin aynından olsun burlarda ne varsa yiyeyecem orda:)

VolkanS

Daimi Üye
Tepki
121
Bisiklet
Ghost
@ebubekir sözbir

Vaktim olursa gideceğim inşallah, aslında çok uzak sayılmaz ama gidemedim işte.

• Beğen
Tepkiler: YüzSürKoş
Tepki
4
Bisiklet
Bianchi
NE ÇEKMİŞSİNİZ BE :D :D
Tabiki bayanlara bayan olmak her hakkı vermiyor ama yinede bazı şeylerde öncelikler bayanın olmalı :)
ama saygı herkese saygı...yani küçük büyük erkek bayan herkese :)

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@burhanozer

Pastane degılde hatırladıgım yun satan dukkanlar vardı .Amcalarda cok temızdı.En azından gunesın en guzel dogusunu ve batısını ızlemek ıcın gıdılebılır :)

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Arkadaşlar, biz erkeklerin kadınları biraz anlayabilmesi ve özellikle onların duygularını hissedebilmesi için, ara sıra onların yaşadıkları sorunları dinlememiz, anlamaya çalışmamız gerekiyor. Biz kadınlarla ne kadar çok birlikte olsak da, onlar hakkında ne kadar çok kitap okusak-film izlesek de, hissettiğimiz şey zamanda donup kalıyor. Ara sıra tekrar uyandırılmamız için, yaşadıkları sorunları tartışan kadınların görüşlerini -erkek olduğumuzu bir kenara bırakarak, savunmaya geçmeden- dikkatle takip edelim. İnanın erkek doğduğunuz için yaradana dua edersiniz.