Barco Tekstil - Exuma Outlet

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaslar yakin zamanda exuma outlet subelerine giden var mi ?

Kislik giyim icin mont-ceket tarzi urunler var mi bu aralar ?

Daha once b.cekmece fabrikasinin altindaki outlet magazadan birkac forma almistim. Tekrar benzer 1-2 urun almak istiyorum. Ancak hangi magazada vardir, en uygun nerededir bilmiyorum. Facebook gruplarindan ogrendigime gore subeleri altta. Var mi yakin zamanlarda ugrayan ?

ONLINE SATIS : (link)

FABRIKA :
Murat Bey Mah. Karatoprak Cad.
No:19/A 34500 Büyükçekmece İstanbul
Tel: (0212) 867 49 00

MERTER TOPTAN MAĞZAMIZ :
Keresteciler Sitesi Fatih Caddesi
Gülsever Sokak No:18/A Merter - İstanbul
Tel: (0212) 556 77 29

BAHÇEŞEHİR PAREKENDE :
Hadımköy Asfaltı Üzeri No:102/d Akcaburgaz / Esenyurt

BELGRAT ORMANLARI PAREKENDE :
Karedeniz Mah.Fevzi Cakmak Cad. No:44
BAHCEKOY / ISTANBUL

İZMIR PAREKENDE :
1382.sokak ( Gül Sokak ) No:5-A Alsancak-izmir

BOSTANCI PAREKENDE :
Ali Niha Tarlan Cad.NO:29 A blok Bostanci-KADIKÖY TEL:0216 464 04 22 ( Minubus yolu uzerindeki shell benzin istasyonunun karsisindaki ara sokaktayiz )

Scudo

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
Bahçeköy'dekine birkaç hafta önce gittim, güzel kışlık ceketler vardı, ama bana olmadı. (Gövde çok dar ve kısa, kollar çok uzun idi). Üzerime olmadığı için fiyatını da sormadım maalesef.
Eylülde şunun kırmızısını 50 tl'ye almıştım oradan:
(link)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
BELGRAT ORMANLARI PAREKENDE :
Karedeniz Mah.Fevzi Cakmak Cad. No:44
BAHCEKOY / ISTANBUL

Bu mağazadan bir kaç tane forma ve rüzgarlık almıştım. İçlerinde fiyat olarak en uygunu diyebilirim. Mesela Bostancı mağazasında fiyatlar çok daha yüksek.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@KaanG

@Erdal YILMAZ

Buranin numarasi olsa iyi olurdu ama yazmamislar. Fabrika diye yazan numarayi aradim, 2-3 dk beklettiler kapattim. Fiyatlar burada belki buyukcekmeceden biraz pahali olsa bile, buradan alip satan mor outdoor benzeri yerlerden ucuzdur herhalde.

Bu sube, belgrad ormanina giden yolda trek bisikletin yanindaydi degil mi ? Subenin yanindan cok gectim ama yine de yanlislik olmasin.

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
Evet orası, trekten hemen sonra aynı sıradaki dükkan

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Cok tesekkurler arkadaslar. Istedigim gibi bir urun varsa hemen gidecegim.

Evet, gidip aldim yeni kislik ceketimi.

Daha once kullandigim rapha pro team jacket ile kumasi neredeyse ayni gibi. Ama acikcasi tasarim olarak onun kadar iyi degil ve daha pahali, 140 tl.

Ama yine de piyasadaki diger urunlerle kiyaslandiginda cok iyi. Beden olarak cok az urun kalmis. Ama yine de s, m, l, xl hatta xxl den bile birer tane var. Renk olarak siyah sari ve kirmizi kalmis.

Gitmek isteyen arkadaslar icin zincirlikuyu dan 42 m ile gidebilirler, hizlica gidiyor. Donus icin ise metroya kadar gelen epey otobus var.

Bu arada yazlik formalar 50 tl, tayt da varmis ama gerekmediginden bakmadim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Edip arkadaşımızın sayesinde geçen yıl o mağazadan 2 adet rapha forma almıştım. Tanesi 50 TL'sıydı ve çok memnun kaldım.

Bu arada aldığınız ürünü merak ettim. Zahmet olmazsa sizden ürüne ait fotoğraf rica edeceğim.

Teşekkürler

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Rapha formalar cok iyiydi ve ucuzdu gercekten de. Bu arada yazmayi unutmusum, bu formanin kollar biraz uzun maalesef.

IMG_20150213_182443.jpg

IMG_20150213_182528.jpg

Konuyu açtım, kullanım sonrası da bilgi vereyim.

Forma güzel, rüzgarı hiç geçirmiyor, su da test etmedim ama epey dayanıklı gibi görünüyor. Ancak, neredeyse hiç nefes almıyor. 2 saatlik bir turda, sırılsıklam oldu. Hatta iç yüzeyinde damlacık şeklinde ıslaklık oluştu. 10 derecenin üstünde sıcaklıkta kullandım, terletmesi normal ama nefes alabilirliği hiç normal değil, hoşuma gitmedi.

Daha soğuk havalar için uygun bir forma, burası belli. Ama sanki bildiğimiz naylon gibi teri iç yüzeyinde biriktiriyor. Fermuarı açıyorum rüzgar üşütüyor, kapatıyorum sırılsıklam ter yapıyor.

Önceki kullandığım Rapha forma biraz daha inceydi ve sırt kısmından çok rahat nefes alabiliyordu. Yani ön taraf biraz terletse de sırt kısmından teri rahatça atabiliyordu.

2-3 derece ve daha düşük sıcaklıklarda kullanılabilir, kolay kolay üşütmez. Bir de termal içlik ile - derecelerde bile idare eder gibi görünüyor. Ama daha yüksek sıcaklıklar için tavsiye etmiyorum.

lombardo

Aktif Üye
Tepki
188
İsim
Deniz
Bisiklet
Lapierre
bu arada ben de bir paylaşımda bulunayım belki ihtiyacı olan arkadaşlar için faydası olur:

(link)

model no sunu filan bilmiyorum ama ürün exuma..

baştan söyleyim pedsiz bir tayt. fakat gerçekten sıcak tutuyor ama hava çok soğuksa içlik olarak kullanılmalı.

ist da meşhur kar yağışlarının durduğu gün; beylikdüzünden bakırköye gidip geldim, sırılsıklam yollarda çamurluksuz bisiklet ile. her tarafım sırılsıklam ve çamur oldu. fakat bacağınızda tek bir ıslaklık hissi duymuyorsunuz.. sadece belli belirsiz hissediyorsunuz o da dışı ıslak olduğundan o bölgeleriniz daha çok üşüyor..

kısacası tavsiye ederim.

orneken

Aktif Üye
Tepki
108
İsim
Engin O.
Bisiklet
Corratec
Bahsedilen Exuma mağazasına yakın zamanda giden var mı? Sadece kendi ürünlerini mi satıyorlar yoksa başka markalar da var mı hala ?

jhon

Üye
Tepki
53
bu mağaza ve firmayla ilgili daha cok bilgisi olan varmı? su an nasıl ürünler bulunuyor vs. rapha formalar normalde 100€ dan baslıyor ve burda 50 tl ye mi satılıyor? ben yurtdısındayım, bi arkadaşım gelicek ondan sipariş vermek istiyorum.

Sefa01

Daimi Üye
Tepki
190
Bisiklet
Pinarello
Raphayi uretip uretmediklerinden emin degilim, ama sordugumda uretiyoruz ama onu satisi olmuyor dendi, avrupadan rapha jersey aldim onda made in turkey yaziyor.

jhon

Üye
Tepki
53
peki ürettikleri formaların kalitesi avrupadan aldığınız formaya yakın mı? kesimi vs. poc için üretim yaptıklarını da duymuştum.

orneken

Aktif Üye
Tepki
108
İsim
Engin O.
Bisiklet
Corratec
Forumda denilene göre kendi markasının malzeme kalitesi de iyiymiş ama kesim ve tasarım yönünden eş değiller. Şimdi hatılamıyorum ama forumda biri ceket almış, kolları normal bedene göre uzunmuş. Ben de finalleri halletsem gitmeyi düşünüyorum.

jhon

Üye
Tepki
53
teşekkür ederim cevabınız için. gittiginiz zaman zahmet olmazsa ürünlerin bir kac fotosunu cekebılırsenız cok sevinirim. firma tanıtımı malesef cok kötü.

• Beğen
Tepkiler: orneken

Sefa01

Daimi Üye
Tepki
190
Bisiklet
Pinarello
Zaten firmanin primer amaci urun yapip marka yapip satmak degil, kaliteli markalardan ogrendikleriyle kendi markalarini olusturmak acele etmeden, asil amaclari poc, rapha, hincapie gibi markalarin uretimi yapmak diye biliyorum.

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
Bana attıkları mesajda birçok markanın üretimini yaptıklarını söylemişlerdi. Randevu almış olmama rağmen ta Ordu ilinden kalkıp İstanbul 'a adamların fabrikasına gittim. Özel forma yapımı için görüşecektik. Görüşme yerine gelmeden önce telefon görüşmesi yaptım 2 farklı kişiyle. Benimle ilgilenemeyeceklerini söylediler. Daha bu adamlardan ne ürünü alacakmışım ?

• Beğen
Tepkiler: TontonCocuk

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
@Özgür K. Firmanın bu softshell montları çok guzel. Bütün kıs bunu kullandım. 4 derece Havaş'a bile bisiklete binebildik bu mont sayesinde. Kumaşları biz sattığımız icin biliyorum kalitesini. Ben satın almamıştım. Hediye olarak gelmişti Çanakkale turu Zaman'ı üretmişler. image.jpg image.jpg

Bu arada yaklaşık 200 kere yıkanıp 200 kere kurutma makinasına da girmesine rağmen baskılar hala canlı

orneken

Aktif Üye
Tepki
108
İsim
Engin O.
Bisiklet
Corratec
Bugün çatalca mağazasına gitmeye karar verdim. İstanbulu boydan boya dolaşacağım tuzladan çatalcaya.Değecek mi bilmiyorum. Akşama gördüklerimi, aldıklarımı son durumu yazarım.