"Baktılar" yardım edin

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Merhaba arkadaslar,
Bugün bisikletimle beraber turlarken karsidan gecen bir baska bisikletli bisikletime bakti. (Banada bakmis olabilir)
Sizce bisikletime herhangi birsey olabilirmi, lutfen acil yardim edin. (Yada bana birsey olurmu) Kafamda soru isaretleri kaldi, suana kadar birsey olmadi ama korkudan yinede bisikletime binemiyorum.

NOT: Bir sorunum daha var....
Fren pedlerimin siyahlasdigini gördügüm icin söktüm ve komple WD-40 ile sildim, rengi acildi ama biraz da gres yagi sürdügüm icin artik frenler hic tutmuyor. Sizece sorun nedir?

Yardimlarinizi bekliyorum, simdiden tesekkürler.

Scudo

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.289
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
Öncelikle eğer size baktılarsa, sizin göremediğiniz ciddi bir sorun olabilir, bence bir kenarda oturup iyice dinlenin ve sakinleşinleşin. Eğer bisiklete baktılarsa belki de çalmak için bakmışlardır. İyice kilitleyin.

Fren konusunda ise wd40 yerine philips contact sıkmanızı tavsiye ederim.

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.253
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam kadroyu kontrol et bence nazar değmiş olabilir birde kadron karbon mu acaba
Biliyorsun karbon kadrolar kem göz değdiğinde kırılıyormuş. ( mtb ciler öyle diyor :) )
image.jpeg

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Abi bisikleti sat Atv al.Kem gözle bakanın üzerine kırarsın direksiyonu olur biter:)Yalnız bisikleti satmadan evvel frendeki gresi sil onun yerine halis sızma zeytin yağı sür hem Jantıda besler:)Baktın Atv de olmuyor kendini bir mahsene kapat orada güvende olursun:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bu olay gecmis zamani anlatiyor,ben bu konuyu benden daha bilgililere birakiyorum ama bundan sonraki olacak olaylarin reçetesi bende.

evden cikarken yola 9 kere tukur , seleye 39,5 kere tikla ve otur ama pedallara bu asamada basma, basmaki tilsim bozulmasin..seleye oturdugunda once sol pedala 9 kere uf de, bir daha 9 kere uf dene bu arada sap pedal ona da uf diyecegini beklerken sen sag pedali kandir tekrar sol pedala bu defa bak burasi cok onemi tam tamina 9,5 kere ufff ve uf de. sag pedala bir sey deme, desende genelde sag pedallar sagir olur duymaz...arkasi bir sonranin da sonradina kalir

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@master06
Ibrahim bey bu philips contact sıkıncaı herhangi eletrikli birseymi oluyor frenlere. Önerinizi sorgulamak icin forma konu acmayi düsünüyorum. Tesekkürler....

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.289
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
@Murat Cömez balatalar arasında sürtünmeden dolayı bir miktar elektrik oluşuyor murat bey bu elektriği rotora aktararak aynı mercedes otobüslerdeki gibi manyetik bir fren etkisi oluşturuyor. Ben downhill yaparken kullanıyorum tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Murat Cömez
ben söyleyeyim abi contack sıkınca frenlerdeki pislikten kaynaklı elektrik kaçağı engellenmiş oluyor böylece üzerindeki statik elektrik seni çarpmıyor yine üzerinde kalıyor. bu biriken statik elektriği de sana bakanlara dokunarak boşaltabilirsin . o elektrikten dolayı sana bakıyorlar yani elektrik alıyorlar....

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Haha güzel konu takipteyim :)

Sarper Tuncer

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Sarper
Bisiklet
Mosso
Bence bu konu mtb-yol bisikleti kavgasına dönmeden kapansın :D :p

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@Murat Cömez Murat abi konu çok gerekli olmuş bende açmayı düşünüyordum. İnsanı ürkütüyor dimi?

Frenler için benimde bi önerin var abi sanırım sen sıvı gress kullanmamışsın katı kullanmışsın. Gresi jant, rotor ve disk için kullanırsan ses soluk kalmayacak ve elektriklenmeyide önleyecektir. Veliexpressten 0.6$ lık philips contact almanada gerek kalmaz. Hatta elektrikte ödediğimiz kayıp kaçak bedellerini ödemekten bile kurtarabilirsin. :)

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Deniz A
Yok karbon degil bisikletim bu... Üzerindekide benim. :(
lustiges_bild_komisches-fahrrad.jpg

@Tolga Çelebi
Kayniyor nedemek, hepsi hirsiz olmus.

@Candan Biberci
Zeytin yagi diyorsaniz bi denerim. Insallah zeytin yagi ile düzelir.

@Bisikletci61
Evet bisikletin yukarida gördügünüz gibi cok yakisikli ama bakan BMX di.

@Asusmune
Anlamadim, ama yinede güzel yorumunuz icin tesekkürler.